Коледа донесе радостта голяма - през СЕПТЕМВРИ 2021 ще ставам мама! (Тема 1)

  • 48 345
  • 748
# 450
Здравейте.Прилошава ли ви ако не хапвате известно време? На мен мн ми прималява и мн се притеснявам. Ходих на лекари,всякакви изследвания. Всичко било наред, а мен си ме мъчи. Нормално ли е това ?

Нормално е според мен, и аз бях така преди да започне гаденето. Хапване на 2-3ч да не пада кръвната захар и всичко би трябвало да е наред Blush
Виж целия пост
# 451
Кога започва гаденето - в 7+3 съм и още нищо.
Виж целия пост
# 452
При мен гаденето започна от 6w  с пълна сила. Сега съм 8+3 и си продължава
Виж целия пост
# 453
При мен започна в 7г.с. осезаемо. А последните 3 дни е нетърпимо..
Виж целия пост
# 454
Ще си търпим и това е 😄 взимам Емил от време на време и ми помага
Виж целия пост
# 455
Влизам да се похваля. Днес не съм повръщала. Bowtie Гади ми се, но едно такова... леко. Heart Eyes И ямммм. Вече ядох баница и айрян. Sweat Smile Има светлина в тунелаааа.
Иначе имам Емил, Вомитусхил и тежката артилетия -Деган. Само Дегана спира повръщането. Другите не ми влияят.
Виж целия пост
# 456
Здравейте и от мен Hug
Да се запиша със скромната седма седмица, като до момента съм ходила два пъти на лекар.
Знам, ще кажете "рано е", но така се случи, а и Док търпеливо си ме преглежда.Grinning
Първа бременност, и аз съм с Хашимото.
Да успокоя девойките, които по-назад са писали за проблем с щитовидната - ако е открит сега проблем е напълно нормално контрол на TSH две седмици след назнаването на терапия. Моят ендо ми завиши леко дозата още при първите дни закъснение, положителен тест и вдигнати нива на TSH.
Ако нещо ви притеснява относно ЩЖ, ще се радвам да помогна.
Виж целия пост
# 457
Здравейте мами, имам питане към тези от вас на които това им е втора бременност... Вдигате ли детето си? Моя син постоянно се налага да го вдигам, било то да го кача в колата, днес се изплаши от едно голямо куче и пак го носих...а е на 4г и си тежи😁

Няма как вдигам каката. Трябва да я сложа в количката, в леглото, в столчето за хранене.. 10 кила е, но не може да минем без вдигане.Гледам да я вдигам възможно най-малко.

Здравейте.Прилошава ли ви ако не хапвате известно време? На мен мн ми прималява и мн се притеснявам. Ходих на лекари,всякакви изследвания. Всичко било наред, а мен си ме мъчи. Нормално ли е това ?
.
Започва да ми се гади, ако усетя глад. Трябва да хапна нещо, ако ще и 3 солети да са. Според мен си е в реда на нещата, не се притеснявам, макар да не ми се е случвало при първата бременност, все пак всяка е различна. Simple Smile

Относно проблемите с тоалетната - с първата бременност направих страшен запек. Със свещичка, мъка, рев и кръв след 4 дни стана работата. Беше ад. Тогава АГ ме посъветва всяка сутрин да пия колкото се може по-гореща лека запарка от каквито и да е билки и 1 голяма лъжица мед, някакъв разхлабващ плод или сушени сини сливи (беше ранна пролет). Реших си проблема и до края на бременността нямах никакви грижи. За сега още нямам наченки за същия проблем, но при най-леките признаци пак ще започна по познатата схема. Simple Smile
Виж целия пост
# 458
Лоли, TSH ми беше 2.5, когато ми вдигна дозата, а антителата ми си бяха в референтните стойности, но трябва да погледна изследванията си, ако държиш на конкретни числа.
При бременност се следи TSH и FT4.
Пия еутирокс 0.5 мкг.
След 2 седмици съм на преглед и ще пускам изследвания отново.
Виж целия пост
# 459
Здравейте, мами и бъдещи мами. Малко късно видях групата, но по-добре късно отколкото никога. Включвам се и с моите две чертички. Видях ги на 20.01, на 25.01 вече бях на преглед и в момента съм в 7 г.с. Всичко върви много добре засега. Единствените симптоми, които имам са постоянната умора и напрежението в гърдите. Ще се радвам да черпя съвети от всички минали по този път. Поздрави на всички.
Виж целия пост
# 460
Здравейте, бъдещи мами,

След няколкото спокойни седмици, гаденето и при мен се появи. Точно при влизането в 7г.с и хоп - като по команда. Засега не е нетърпимо и не съм повръщала, но все пак си е неприятно. И тъй като гледам да спортувам активно и да се движа, се насилвам да хапна, за да имам енергия. Simple Smile Какво ви помага при гадене - аз изчетох много неща за лимоните, джинджифила, чай от мента или лайка, та ще започна по ред на номерата. За момента не съм качила нищо, но предполагам, че е и заради активния спорт - с леки тежести, преходи в планината и пантене със ски, като гледам да има спорт 4-5 пъти седмично.

Колкото до секса, прочетох, че са ви посъветвали да избягвате контакти до 3-тия месец. Ние с приятеля ми за момента продължаваме почти както преди, да речем съвсем малко по-рядко. И единственото, което прочетох по дебелите книги е, че е препоръчително да се избягва той да е отгоре поради ъгъла на проникване. Но да, докато всичко е наред и ако не се появи някакъв проблем или кървене, се надявам да запазим секса докато е възможно, все пак интимността си е интимност. : ))
Виж целия пост
# 461
Здравейте и от мен,
Чета Ви от няколкло седмици, но все ме беше страх да се включа, поради несигурност.
На 26г съм с първа бременност в 7г.с. /6+4/, като днес чухме сърдечна дейност и някак ми олекна. Последен М.Ц. - 9.12.20г, Двете чертички видях на 15.01., но съм с по дълъг цикъл, и съответно по-късна овулация. Та по ехографа излиза термин 25.09.
И аз съм в отбора на гаденето - непрестанно, гладна съм - гади ми се, нахранила съм се - гади ми се, от кафето - гади ми се .. просто е страхотно. Но поне не повръщам за сега. Болки в гърдите също имам. Главоболие от време на време, отпадналост също. Все още ходя на работа, но тя е много динамична и свързана постоянно с шофиране и срещи с различни медицински специалисти, и бих казала, че си е рисковано в това Ковид-време. Още обаче не съм решила кога да съобщя в работата, мисля, след като се регистрирам за Женска консултация, тоест края на този месец. Вие освен витамини за бременни, приемате ли други добавки? Аз си взех биозин Мама, тъй като усещам, че започва  да се разболявам, което не е добре. Всички, знаем колко е опасно през този период.

Ще се радвам да си контактуваме. Приятен следобед! 🍀
Виж целия пост
# 462
Здравейте, бъдещи мами,

След няколкото спокойни седмици, гаденето и при мен се появи. Точно при влизането в 7г.с и хоп - като по команда. Засега не е нетърпимо и не съм повръщала, но все пак си е неприятно. И тъй като гледам да спортувам активно и да се движа, се насилвам да хапна, за да имам енергия. Simple Smile Какво ви помага при гадене - аз изчетох много неща за лимоните, джинджифила, чай от мента или лайка, та ще започна по ред на номерата. За момента не съм качила нищо, но предполагам, че е и заради активния спорт - с леки тежести, преходи в планината и пантене със ски, като гледам да има спорт 4-5 пъти седмично.

Колкото до секса, прочетох, че са ви посъветвали да избягвате контакти до 3-тия месец. Ние с приятеля ми за момента продължаваме почти както преди, да речем съвсем малко по-рядко. И единственото, което прочетох по дебелите книги е, че е препоръчително да се избягва той да е отгоре поради ъгъла на проникване. Но да, докато всичко е наред и ако не се появи някакъв проблем или кървене, се надявам да запазим секса докато е възможно, все пак интимността си е интимност. : ))

Да се избягва той да е отгоре ли? Хмм... Че на мен ми звучи по приемливото.
И ние си правим нормално засега.
Виж целия пост
# 463
Моят лекар ме предупреди да спрем секса засега.
Аз пия само фолиева киселина и вит. Д, че имах лек недостиг. По принцип не съм фен на безразборното пиене на добавки и се радвам, че Док е на същото мнение.

А относно спортуването - какво практикувате?
До момента тренирах основно танци и табата, но не са подходящи и ще трябва да се преориентирам.
Виж целия пост
# 464
Моят лекар ме предупреди да спрем секса засега.
Аз пия само фолиева киселина и вит. Д, че имах лек недостиг. По принцип не съм фен на безразборното пиене на добавки и се радвам, че Док е на същото мнение.

А относно спортуването - какво практикувате?
До момента тренирах основно танци и табата, но не са подходящи и ще трябва да се преориентирам.

Аз приемам Фемибион, който съдържа фолиева киселина и всичко необходимо; след първия триместър е хубаво да се добави и Омега-3 МК;понеже работя и в сферата, имам добри отзиви.
За момента аз съм преустановила спорта, по принцип ходех на Фитнес, но така се случи, че забременях по време на затварянето им, и сега поне до края на първия триместър мисля да не тренирам. След това ще видя как ще се чувствам. Но фитнеса е ок по време на бременност, стига да се работи с малки килограми, но всеки си преценява ☺
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия