Коледа донесе радостта голяма - през СЕПТЕМВРИ 2021 ще ставам мама! (Тема 1)

  • 48 336
  • 748
# 465
Относно килограмите. С предната бременност бях 60кг като забременях. Стигнах до 70кг на 170см.изглеждах много добре. След раждането се теглих 64кг. После за отрицателно време станах 68/69😞 7 месеца по-късно още съм толкова. Сега изглеждам като бременна в 4ти месец😩 внимавам какво ям и тренирам.
Виж целия пост
# 466
Момичета,здравейте. Аз съм от юнските мами. Взех си фетален доплер,но  ми подариха неочаквано и нямам нужда от два. Ако някоя мама се интересува и иска да си закупи. Може да ми пише на лично. Лека бременност и пуфкаф финал. 😊
Виж целия пост
# 467
Момичета, а може ли да има някакъв риск от пренатрупване с фолиева киселина? Пия нео фолик сутрин и следобед взимам по един витамин Пренатал на Джеймисън...🤔 та се чудя да не направя някоя беля?
Виж целия пост
# 468
Момичета , имам въпрос относно изследванията ,които трябва да правим.До момента не съм пускала никакви изследвания   освен пкк и тсх , защото съм с Хашимото.Днес бях на преглед в 8г.с съм , моя АГ каза че ще изследваме всичко в началото на март , тогава живи и здрави ще съм в 12г.с.Въпросът ми е и при Вас ли нещата са така ? Четох и за резус фактора ,че се изследва между 8ма и 12та седмица , притеснявам се ,че нещо пропускам , но ми е първа бременност 🙂🙂🙂
Виж целия пост
# 469
Фолиевата киселина аз ще я пия до 16 седмица, така ми каза лекарят.
До момента изследвах витамин Д и стерилна урина, по желание на АГ.
Знам, че в началото се назначават цитонамазка, кръвни изследвания и т.н, но може би на следващия ми преглед ще стане въпрос.
Виж целия пост
# 470
Момичета, а може ли да има някакъв риск от пренатрупване с фолиева киселина? Пия нео фолик сутрин и следобед взимам по един витамин Пренатал на Джеймисън...🤔 та се чудя да не направя някоя беля?

Ако разбирам правилно пиеш 2 * 0,4мг. = 0,8мг. Това не е проблем, На мен докторът ми изписа по 2 таблетки неофолик мета, което е пак толкова. До колкото знам много става ако е над 1мг. на ден.
Виж целия пост
# 471
Момичета , имам въпрос относно изследванията ,които трябва да правим.До момента не съм пускала никакви изследвания   освен пкк и тсх , защото съм с Хашимото.Днес бях на преглед в 8г.с съм , моя АГ каза че ще изследваме всичко в началото на март , тогава живи и здрави ще съм в 12г.с.Въпросът ми е и при Вас ли нещата са така ? Четох и за резус фактора ,че се изследва между 8ма и 12та седмица , притеснявам се ,че нещо пропускам , но ми е първа бременност 🙂🙂🙂
Мен в 8г.с (миналата седмица) ме заведоха на ЖК и пуснаха ПКК, урина, микробиология, сифилис и хепатит. Зависи кога те заведат на ЖК мисля, че се пускат Simple Smile
Виж целия пост
# 472
Момичета , имам въпрос относно изследванията ,които трябва да правим.До момента не съм пускала никакви изследвания   освен пкк и тсх , защото съм с Хашимото.Днес бях на преглед в 8г.с съм , моя АГ каза че ще изследваме всичко в началото на март , тогава живи и здрави ще съм в 12г.с.Въпросът ми е и при Вас ли нещата са така ? Четох и за резус фактора ,че се изследва между 8ма и 12та седмица , притеснявам се ,че нещо пропускам , но ми е първа бременност 🙂🙂🙂
Мен в 8г.с (миналата седмица) ме заведоха на ЖК и пуснаха ПКК, урина, микробиология, сифилис и хепатит. Зависи кога те заведат на ЖК мисля, че се пускат Simple Smile
Да , ще ме завеждат началото на март - 12 г.с
Не знам защо , късно ли е , нормално ли е...
Виж целия пост
# 473
Момичета , имам въпрос относно изследванията ,които трябва да правим.До момента не съм пускала никакви изследвания   освен пкк и тсх , защото съм с Хашимото.Днес бях на преглед в 8г.с съм , моя АГ каза че ще изследваме всичко в началото на март , тогава живи и здрави ще съм в 12г.с.Въпросът ми е и при Вас ли нещата са така ? Четох и за резус фактора ,че се изследва между 8ма и 12та седмица , притеснявам се ,че нещо пропускам , но ми е първа бременност 🙂🙂🙂
Мен в 8г.с (миналата седмица) ме заведоха на ЖК и пуснаха ПКК, урина, микробиология, сифилис и хепатит. Зависи кога те заведат на ЖК мисля, че се пускат Simple Smile
Да , ще ме завеждат началото на март - 12 г.с
Не знам защо , късно ли е , нормално ли е...
Най-вероятно всеки доктор/болница си решава кога. Заведената съм по ЗК сега, докато в болница Надежда(и там ще се следя) ще е в 12г.с. Simple Smile
Виж целия пост
# 474
В Надежда записахте ли се, който ще се следи там? На кой доктор се спряхте.
Аз си харесвам моя Аг и мисля там по ЗК да се следя, но обмислям и на частно в Надежда, за да родя тям евентуално.
Виж целия пост
# 475
Моят лекар ме предупреди да спрем секса засега.
Аз пия само фолиева киселина и вит. Д, че имах лек недостиг. По принцип не съм фен на безразборното пиене на добавки и се радвам, че Док е на същото мнение.

А относно спортуването - какво практикувате?
До момента тренирах основно танци и табата, но не са подходящи и ще трябва да се преориентирам.

Аз приемам Фемибион, който съдържа фолиева киселина и всичко необходимо; след първия триместър е хубаво да се добави и Омега-3 МК;понеже работя и в сферата, имам добри отзиви.
За момента аз съм преустановила спорта, по принцип ходех на Фитнес, но така се случи, че забременях по време на затварянето им, и сега поне до края на първия триместър мисля да не тренирам. След това ще видя как ще се чувствам. Но фитнеса е ок по време на бременност, стига да се работи с малки килограми, но всеки си преценява ☺

Какви Омега-3 МК би препоръчала?
Виж целия пост
# 476
Моят лекар ме предупреди да спрем секса засега.
Аз пия само фолиева киселина и вит. Д, че имах лек недостиг. По принцип не съм фен на безразборното пиене на добавки и се радвам, че Док е на същото мнение.

А относно спортуването - какво практикувате?
До момента тренирах основно танци и табата, но не са подходящи и ще трябва да се преориентирам.

Аз приемам Фемибион, който съдържа фолиева киселина и всичко необходимо; след първия триместър е хубаво да се добави и Омега-3 МК;понеже работя и в сферата, имам добри отзиви.
За момента аз съм преустановила спорта, по принцип ходех на Фитнес, но така се случи, че забременях по време на затварянето им, и сега поне до края на първия триместър мисля да не тренирам. След това ще видя как ще се чувствам. Но фитнеса е ок по време на бременност, стига да се работи с малки килограми, но всеки си преценява ☺

Какви Омега-3 МК би препоръчала?

Аз мисля да го приемам от Фемибион 2, но по принцип миналата година едно АГ ми каза, да внимавам какви омега 3-6-9 МК приемам, тъй като голяма част се извличат от различни риби (акула например), които са токсични, а какво говорим по време на бременност. Мисля, че ми беше препоръчала да взема на GNC - тази марка, но не съм сигурна на 100%. Просто при избора си, гледай от какви риби е извлечено и според препоръките, които казват че по време на бременност не трябва да се приемат доста видове риби, избери някой или най-добре се посъветвай с АГ.
Виж целия пост
# 477
За омегите и аз съм чела, че трябва много да се внимава с тях и евентуално след 3тия месец да се взимат, когато бебето вече е оформено. Не случайно не се препоръчва да се ядат големи риби, които съдържат тежки метали и са вредни по време на бременност. Омегата трябва да е евентуално от малки рибоци, но аз не ги разбирам и не мога сама за себе си да определя коя е токсична и коя не, за да мога да избера марка за този витамин.  
Аз пак ще се повторя с въпроси си - при кого ходите на ЖК по здравна каса.
За държавата сме бременни в 12г.с. и тогава именно вече ви регистрират като такава и може да ползвате безплатните прегледи и тн, които се полагат.
Преди това изследванията са по преценка на АГ - при мен в началото още пуснахме доста неща - хормон за Щитовидна, чернодробни, ППК, желязо, коагулация (не знам защо), прогестерон и др не помня. Урина ми каза, ама аз не пуснах. Урината за бременни първа сутрешна ли е?
Виж целия пост
# 478
Здравейте бъдещи мами ! Имам едно въпросче . От сутринта имам някаква болка ниско долу ,но не е постоянна . Да се притеснявам ли ? Около 6-7 г.с. съм , нямам силно гадене ,но пък киселини и дори ме будят нощем и не мога да спя почти !
Виж целия пост
# 479
Петя, аз живея в Бургас и ще се следя при лекар тук. Следващата седмица ще ми е трети преглед - първият беше няколко дни след закъснението, платих си го, за следващия ме извика с направление тип 1, тогава се установи, че съм в 6 г.с и следващата сряда пак съм на преглед, когато ще съм в осма и ще си ползвам отново направлението.
Предполагам, че след това ще ме извика с направление тип 3 (за следене на бременност)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия