Скандинавски филми и сериали - Тема 3

  • 90 270
  • 813
# 315
Sorjonen, Bordertown, но става Smirk

Това не е ли един и същ сериал? Simple Smile
Виж целия пост
# 316
Sorjonen, Bordertown, но става Smirk

Това не е ли един и същ сериал? Simple Smile

Да:https://www.imdb.com/title/tt4937942/
Виж целия пост
# 317
Ха, след толкоз сериали... Rolling Eyes Спомням си, че гледах Виле Виртанен (Сорьонен) и в друг сериал, но е бил този:
Rebecka Martinsson
 https://www.imdb.com/title/tt6623682/?ref_=nm_flmg_act_7

1-ви сезон ми хареса, имаше и букви. 2-ри го превъртях, издразних, че смениха актрисата
https://www.imdb.com/name/nm4206052/?ref_=tt_cl_t_1
с
https://www.imdb.com/name/nm0951596/?ref_=tt_cl_t_1

Аз си бях свикнала вече с даденото лице и... нямаше и букви...Confused


Този изкача сред предложенията в имдб, има висок рейтинг:

https://www.imdb.com/title/tt8066878/?ref_=tt_sims_tt_i_12

Чудя му се...
Виж целия пост
# 318
Ха, след толкоз сериали... Rolling Eyes Спомням си, че гледах Виле Виртанен (Сорьонен) и в друг сериал, но е бил този:
Rebecka Martinsson
 https://www.imdb.com/title/tt6623682/?ref_=nm_flmg_act_7

1-ви сезон ми хареса, имаше и букви. 2-ри го превъртях, издразних, че смениха актрисата
https://www.imdb.com/name/nm4206052/?ref_=tt_cl_t_

Къде има субтитри за първи сезон?
Виж целия пост
# 319
Погледах в замунда, има само 1-ви сезон, с руско аудио (може така да съм го гледала). Упс, сори Rolling Eyes 2-ри го няма, но и спомен нямам откъде го теглих Flushed

Пак сори... и ЧНГ Joy

Виж целия пост
# 320
Бъдете здрави и все така отворени към скандинавското кино!

Благодаря за препоръката за Rebecka Martinsson и да "кажа", че в MyFlixer има и двата сезона, но с английски субтитри.
Успешна година!
Виж целия пост
# 321
Гледам, че на HBO GO са пуснали втори сезон на норвежкия сериал BEFOREIGNERS I - Времевите емигранти
Скрит текст:
Хора от миналото започват необяснимо да се появяват насред океана. Години по-късно детектив Ларс Хааланд работи с Алфхилдр Енгинсдотир – първата полицайка от викингски произход, за да разследва убийство в Осло.
В сезон 2 Ларс и Алфхилдр отново работят заедно по нов случай, свързан с един от най-известните серийни убийци – Джак Изкормвача. Той се е озовал в съвременния свят и върлува по улиците на Осло.
От преди това качените има още:
KNUTBY: I BLIND TRO (AKA. PRAY OBEY KILL) Кнутби: Сляпа вяра (Швеция)
Скрит текст:
Една нощ през 2004 година над спокойното шведско селце Кнутби прокънтяват изстрели. Убита е млада жена, а неин съсед е тежко ранен. Светът приковава поглед върху сплотената петдесятническа общност.
WELCOME TO UTMARK Добре дошли на края на света (Норвегия)
Скрит текст:
Всеки познава всекиго в това малко градче в северната част на Норвегия. Една позитивно настроена учителка пристига в Утмарк и скоро ще разбере, че най-здравомислещо държащият се човек тук е 12-годишно момиче.
GOSTA - Йоста (Швеция)
Скрит текст:
Йоста е 28-годишен детски психолог от Стокхолм, който получава първото си назначение в провинциално градче. Иска да е най-добрият човек на света и да помага на всеки срещнат. Понякога нещата се получават, но понякога не...
BJORNSTAD - Бьорнстад (Швеция)
Скрит текст:
Хокеят е последната надежда за Бьорнстад, а да си отговорен за него е тежък товар. В деня на националните полуфинали един акт на насилие ще травмира младо момиче и ще преобърне баланса в градчето.
Виж целия пост
# 322
Търсих и аз вече не знам къде на 1 януари,нещо скандинавско,но да не е сериал.Налетях на възможно най-голямата тъпотия.Вместо някое завъртяно,психопатско убийство,датско-норвежки за военен и птс му.Сценарият тъп и банален.Изгледах го."Нощем всички вълци са сиви'',НЕ го препоръчвам.Загуба на време.
Виж целия пост
# 323
Ами ето предожение: норвежки филм от 2019
ТУНЕЛЪТ
Скрит текст:
Филмът е вдъхновен от реални събития.
В Норвегия има над 1100 тунела. Повечето нямат авариен изход. Правилата за безопасност се основават на принципа всеки да се спасява сам. От 2011 насам са възникнали осем големи пожара в тунели. Само благодарение на щастлива случайност и проявен героизъм, те не са взели човешки жертви.
Катастрофирал камион предизвиква огромен пожар в тунел. Инцидентът блокира група хора, които се опитват да се приберат за Коледа, и излага живота им на опасност.

Пак норвежки:
ГАЗ ДО ДУПКА
Скрит текст:
Рой има една, но огнената страст - състезанията. И точно когато се подготвя за важно състезание, се появява на хоризонта 14-годишната му дъщеря, изискваща по-голямо внимание. В опит да изясни връзката с детето, Рой губи състезанието и сега има само един шанс да възстанови репутацията си - състезанието "Северен Нос". Който първи стигне от Осло до най-северната точка на Норвегия, ще бъде признат за най-великият състезател на всички времена


И двата са с дублаж.
Виж целия пост
# 324
Препоръчвам една скандинавска поредица от 4-ри части.Има ги в Замунда, с превод:
1) The Keeper of Lost Causes
2) Fasandreberne 2014
3 )Flaskepost fra P / A Conspiracy of Faith 2016
4) Journal 64 2018

Виж целия пост
# 325
В унисон със снежната тема от Trapped бих препоръчала немско-австрийския Der Pass https://m.imdb.com/title/tt6905756//

Благодаря за препоръката! Изгледан Simple Smile
В момента се превежда втори сезон на Deadwind a.k.a. Karppi. До 5 епизод е преведен.

Аз бих препоръчала филма Klass и сериалът-продъжение към него Klass - Elu pärast.

Както и Frikjent a.k.a Acquitted.
Виж целия пост
# 326
Дано през Новата година се снимат и излъчат много и качествени скандинавски филми и сериали ♥
След една коледна пауза, в която по препоръка на съфорумка изгледах почти всички сезони на руския Мосгаз, се връщам тук с втория сезон на Deadwind.
Der Pass ще пробвам да го гледам без субтитри, но е добре, че го има преведен.
Виж целия пост
# 327
За der Pass ще ви трябват субтитри, защото единия главен герой си мрънка под носа и говори на австрийски диалект, та е трудно за разбиране. Аз, дето живея в Германия видях зор.
Виж целия пост
# 328
Гледах "Най-лошата личност на света" на норвежкия режисьор Йоахим Трир. Героинята е 30-годишна жена, която се лута между кариерата, романтичните избори и трудността да се самоопредели. Чудесни актьори, нежен визуален разказ, хареса ми. Неслучайно има награда за женска роля на фестивала в Кан. Не успях много да вникна в проблемите на главната героиня, но прочетох, че тя изобразява типичен милениъл в криза на идентичността.  Филмът може да се гледа до 9 януари онлайн на сайта на Neterra TV със закупуване на билет или абонамент за определен брой филми от "Киномания".

Гледах и "Островът на Бергман", но не го препоръчвам. Пълна безсмислица. Издържах до края само заради изгледите от Форьо.
Виж целия пост
# 329
Препоръчвам една скандинавска поредица от 4-ри части.Има ги в Замунда, с превод:
1) The Keeper of Lost Causes
2) Fasandreberne 2014
3 )Flaskepost fra P / A Conspiracy of Faith 2016
4) Journal 64 2018



Доколкото виждам, това е поредицата по романите на Юси Адлер Улсен "Специален отдел Q". Да, филмите са добри, но аз първо бях чела романите и не съм впечатлена, особено от "Досие 64", защото историята във филма е доста променена. Освен това актьорът Каас ми е антипатичен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия