Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 13

  • 46 902
  • 770
# 270
Привет, дами! На мен вместо да ми дойде, започнаха да ме болят гърдите и зърната. Някакво сериозно объркване на хормоните. Имам вече 12-дневно закъснение. Да се притеснявам ли от тази ненавременна болка в гърдите? Видях, че сте обсъждали по-горе.
Виж целия пост
# 271
Тест за бременност правихте ли?
Виж целия пост
# 272
Да не е признак на скорошно идване на менструацията?
Виж целия пост
# 273
Привет, дами! На мен вместо да ми дойде, започнаха да ме болят гърдите и зърната. Някакво сериозно объркване на хормоните. Имам вече 12-дневно закъснение. Да се притеснявам ли от тази ненавременна болка в гърдите? Видях, че сте обсъждали по-горе.
Всички сме в зоната на неизвестното Simple Smile На мен уж ми дойде на датата. Болки гърди корем, чудо. Задържа се два -три дни. Добре обаче болките на гърди и корем вместо да намалеят станаха още по-силни. Махнах превръзката. Всичко чисто беше. И 8 дена след това “идване” ми дойде пак. Този път болките се махнаха. Кървенето пак беше 2-3 дена. Та кога какво става, нищо не мога да разбера. Сега вече съм добре. Няма болки, няма цикъл. Сега се чудя коя дата да отбележа на календара, че си водя стриктно кое кога се случва.
Виж целия пост
# 274
И двете дати... Simple Smile
На мен февруари ми дойде на 06.02. и после на 26.02. отново. Цикълът е оскъден, до към три дни продължава течението. От тогава - ми дойде днес. Бях си сложила срок до 10-ти да ходя за тест за бременност, макар че ми изглежда невъзможно, предвид възрастта и предпазните средства, но знае ли човек?!

Нищо не ме е боляло и не съм имала неразположения. Днес леко ме наболява единият яйчник. И така... Неопределеност отвсякъде.
Виж целия пост
# 275
На мен ми идва през месец.Един дойде,един не дойде,после два дойде,един не дойде и т.н. Тестове поне не правя,защото съм със спирала.На мен са ми напрегнати гърдите от овулация някъде(ако имам въобще де),до МЦ. Понякога -като не ми дойде,пак си ме болят и се  напрагат гърдите,нищо че менструация няма.
Нямам вълни,изпотяване и т.н.
Днес гледах някакво хомеопатично-Прогестеронум.Аз не вярвам в хомеопатията,но поне безобидно ми се струва.
Някой приемал ли е?Че мисля на своя глава да го започвам. Ще търся информация в нета как се приема.Само това не съм пробвала..Blush.Мазах  преди някакви кремове с прогестерон(но не синтетичен),файда -никаква
Виж целия пост
# 276
Привет, дами! На мен вместо да ми дойде, започнаха да ме болят гърдите и зърната. Някакво сериозно объркване на хормоните. Имам вече 12-дневно закъснение. Да се притеснявам ли от тази ненавременна болка в гърдите? Видях, че сте обсъждали по-горе.
Всички сме в зоната на неизвестното Simple Smile На мен уж ми дойде на датата. Болки гърди корем, чудо. Задържа се два -три дни. Добре обаче болките на гърди и корем вместо да намалеят станаха още по-силни. Махнах превръзката. Всичко чисто беше. И 8 дена след това “идване” ми дойде пак. Този път болките се махнаха. Кървенето пак беше 2-3 дена. Та кога какво става, нищо не мога да разбера. Сега вече съм добре. Няма болки, няма цикъл. Сега се чудя коя дата да отбележа на календара, че си водя стриктно кое кога се случва.
Същото ми се случи през януари. Явно мелето при хормоните е голямо. И яйчниците ту работят, ту спят.
Благодаря на всички за коментарите!
Виж целия пост
# 277
На мен ми идва през месец.Един дойде,един не дойде,после два дойде,един не дойде и т.н. Тестове поне не правя,защото съм със спирала.На мен са ми напрегнати гърдите от овулация някъде(ако имам въобще де),до МЦ. Понякога -като не ми дойде,пак си ме болят и се  напрагат гърдите,нищо че менструация няма.
Нямам вълни,изпотяване и т.н.
Днес гледах някакво хомеопатично-Прогестеронум.Аз не вярвам в хомеопатията,но поне безобидно ми се струва.
Някой приемал ли е?Че мисля на своя глава да го започвам. Ще търся информация в нета как се приема.Само това не съм пробвала..Blush.Мазах  преди някакви кремове с прогестерон(но не синтетичен),файда -никаква
Хомеопатичния прогестерон си има потенции. Високите се пият еднократно 200CH, 1M, 10M и не бих препоръчала прием на своя глава. Ниската потенция 12 СН или 15 СН ако е на гранулки се прави на воден разтвор, стабилизиран със спирт и се приема 1-2 месеца ежедневно по 2-3 капки.
Виж целия пост
# 278
Здравейте, Момичета,
Някой има ли оплаквания от зачервяване на бузите, все едно имаш температура. и отвреме на време изтръпване.
Cold Sweat
Виж целия пост
# 279
Да, аз се зачервявам от време на време,  мисля, че почвам да вдигам кръвното.
Виж целия пост
# 280
Аз малко така нахлувам за прогестерона. Не пиша, но ви чета.
15 сн на Боарон потиска прогестерона. 5 сн стимулира производството. И все пак- на своя глава не бих пила тези. Боаронските е най-добре хомеопат да изпише. Вярно че не сме малко хората дето смучем гранули и по собствено предписание. Има и други за подобряване на яйчниковата функция и е според случая (пациента), а не просто да се вземе прогестерон.
За биоидентичния вече е друга тема.
Виж целия пост
# 281
Да, аз се зачервявам от време на време,  мисля, че почвам да вдигам кръвното.

И при мен зачервяването на бузите и замайването се оказаха от високо кръвно.
Виж целия пост
# 282
Аз два дни вдигам кръвно /а съм на хапчета/. Бузите горят, по деколтето розови петна, през нощта ту замръзвам, ту горя. Кръвно от хормони.
Виж целия пост
# 283
Положението е....
Виж целия пост
# 284
Хм, аз винаги съм се изчервявала като домат, още от пубертета. Таман го преодолях и ...айдеее....
Може да е и до натура, чувствителност. Всеки е различен и хормоните действат индивидуално, според натюрела.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия