COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 578
  • 22 610
# 3 405
CureVac e mRNA и няма нужда от ниски температури, но май все още имат проблеми с търсене на производител - тук помага Elon Musk.
Виж целия пост
# 3 406
Аз се ваксинирах преди 21 дена с АЗ, но не с проблемната партида.
Признавам, че снощи ми минаха някакви "черни мисли" относно ваксината.
Но аз съм самотна майка, дъщеря ми е на 13г., майка ми на 80г., имаме и котка😀. Грижа се сама за всички.
Та за мен няма друг избор, освен ваксината. Ако се разболея и недай си боже вляза в болница, а и дори да съм само карантина, кой ще се грижи за тях?
Сега си чакам втората доза от АЗ. Не съм спирала да се пазя, не мисля да го правя и след нея.
Виж целия пост
# 3 407
не знам дали са ми много правилни сметките, но... при обичайна (нормална) смъртност в България 300 човека дневно от възрастното население (не във време на пандемия, че сега са повече), и ваксинирани над 300000 човека, което е около 5% от възрастното население, излиза, че ежедневно чисто статистически сред починалите от всякакви здравословни причини може да има 15 ваксинирани... и ще стават все повече, ако и броят на ваксинираните се увеличава
Виж целия пост
# 3 408
Само дето от възрастното население е ваксинирана една много, много малка част от тези 300 хиляди ваксинирани.
Виж целия пост
# 3 409
Само дето от възрастното население е ваксинирана една много, много малка част от тези 300 хиляди ваксинирани.
Колко да е малко?! Над 100 хиляди са.
Виж целия пост
# 3 410
Отново да насоча вниманието ви към този мой въпрос и да ви помоля за компетентно мнение:

Да попитам по-запознатите, с оглед изказването на министър Ангелов, ваксината на АЗ е като противогрипната -наистина ли е така?? Противогрипните не са ли с инактивиран вирус, а не векторни?!

Здравният министър проф. Костадин Ангелов каза, че ваксината на AstraZeneca е много позната на медицината. Подобен тип векторна ваксина е тази за грип. В света са направени милиони ваксинации с такава ваксини, нека хората да бъдат спокойни", заяви Ангелов

Прочетете повече на https://profit.bg/balgariya/angelov-nyama-risk-za-vaksiniranite- … izki-sa-sred-tyah

За грип има рекомбинантна ваксина, каквито са и за хепатит Б и ЧПВ - не векторни. Векторна одобрена, освен настоящите за ковид, има само за ебола май.
Виж целия пост
# 3 411
CureVac e mRNA и няма нужда от ниски температури, но май все още имат проблеми с търсене на производител - тук помага Elon Musk.

Както и немската и катарската държави. Германската има дялове даже, и то доста. Днес се коментира, че през 2022 Германия ще си е самодостатъчна за производство на ваксини.

Комисията на ЕС отхвърле жалба от Австрия и пет други държави-членки относно несправедливото разпространение на ваксини.  Австрия, Чехия, България, Словения, Хърватия и Латвия се оплакаха в писмо до ръководителя на Комисията Урсула фон дер Лайен и председателя на Съвета на ЕС Шарл Мишел, че доставките до страните членки не отговарят на техния дял от населението и призовават за „европейско решение“.  Представител на комисията на ЕС  заяви, че ваксините действително са разпределени според населението.  Държавите обаче могат да използват това гъвкаво и да оставят по-голям дял на други, особено засегнати държави.  От държавите-членки зависи да се споразумеят за връщане към първоначалните квоти за разпространение.


https://www.n-tv.de/panorama/20-40-EU-weist-Beschwerde-Osterreic … icle21626512.html
Виж целия пост
# 3 412
Само дето от възрастното население е ваксинирана една много, много малка част от тези 300 хиляди ваксинирани.
Колко да е малко?! Над 100 хиляди са.

И над 100 да са, сметката на потребителя, писал над този ми пост, няма да е вярна.

Публикували са и в бг сайт, че има трима медици в Норвегия хоспитализирани,  с кървене, тромби и ниски нива на тромбоцитите. Жалко, че няма информация колко често се е случвало преди това.
Виж целия пост
# 3 413
Къде може да се следи статистика за брой ваксинирани с различните ваксини в световен мащаб?
Май нещо беше пускано в темата.
Виж целия пост
# 3 414
Отново да насоча вниманието ви към този мой въпрос и да ви помоля за компетентно мнение:

Да попитам по-запознатите, с оглед изказването на министър Ангелов, ваксината на АЗ е като противогрипната -наистина ли е така?? Противогрипните не са ли с инактивиран вирус, а не векторни?!

Здравният министър проф. Костадин Ангелов каза, че ваксината на AstraZeneca е много позната на медицината. Подобен тип векторна ваксина е тази за грип. В света са направени милиони ваксинации с такава ваксини, нека хората да бъдат спокойни", заяви Ангелов

Прочетете повече на https://profit.bg/balgariya/angelov-nyama-risk-za-vaksiniranite- … izki-sa-sred-tyah

За грип има рекомбинантна ваксина, каквито са и за хепатит Б и ЧПВ - не векторни. Векторна одобрена, освен настоящите за ковид, има само за ебола май.
Рекомбинантна, доколкото разбирам са точно векторните ваксини - генетично модифицирани. В случая това е точно Астра Зенека и другите векторни (срещу ебола). Продължавам да смятам, на база информацията, която чета, че Хепатитната и ЧПВ са антиген базирани, както ще е НОВАВАКС (анти ковид), а грипната - с инактивиран вирус, както китайската ваксина срещу ковид-19. Една от китайските, по-точно. Тази, която е в Сърбия, и с която премиерът на Унгария Виктор Орбан се ваксинира.
Виж целия пост
# 3 415
Къде може да се следи статистика за брой ваксинирани с различните ваксини в световен мащаб?
Май нещо беше пускано в темата.
Примерно тук визуализирано:
https://ourworldindata.org/grapher/covid-vaccination-doses-per-capita
Виж целия пост
# 3 416
Не знам кои са тези хора, които мислят така. По принцип по-малко от двама, трима на 100 умират от ковид и заради това спря целия свят. Мисля, че основния проблем на някои хора е, че не разбират много от математика, статистика и т.н. И да, от аспирин се умира и се продава свободно във всички аптеки, защото ползите надвишават рисковете. А ваксините пък са един от най-безопасните лекарсвени продукти изобщо, като добавиш и ползите, които са огромни, просто не знам как не ви е срам да говорите глупости.
Виж целия пост
# 3 417
Не знам кои са тези хора, които мислят така. По принцип по-малко от двама на 100 умират от ковид и заради това спря целия свят. Мисля, че основния проблем на някои хора е, че не разбират много от математика, статистика и т.н. И да, от аспирин се умира и се продава свободно във всички аптеки.

Еха и откъде се знае точно колко и дали са починали от АЗ? От новините ли? А ако се окаже, че има доста повече от единични случаи? Или ще си говорим за математика без да има числа? Както казах, добре че ЕМА решата, а не форумните госпожи, които са със самочувствието, че знаят всяка странична реакция, всяка смърт след ваксинация, независимо дали ваксината е причина или не.
Хвърлят се някакви проценти от Ковид колко се умира и от ваксини колко се умира, но откъде са тези цифри? А, да, от Интернет...
Виж целия пост
# 3 418
Вече има становище на ЕМА, прочети го преди да фантазираш разни неща.
Виж целия пост
# 3 419
Скрит текст:
Отново да насоча вниманието ви към този мой въпрос и да ви помоля за компетентно мнение:

Да попитам по-запознатите, с оглед изказването на министър Ангелов, ваксината на АЗ е като противогрипната -наистина ли е така?? Противогрипните не са ли с инактивиран вирус, а не векторни?!

Здравният министър проф. Костадин Ангелов каза, че ваксината на AstraZeneca е много позната на медицината. Подобен тип векторна ваксина е тази за грип. В света са направени милиони ваксинации с такава ваксини, нека хората да бъдат спокойни", заяви Ангелов

Прочетете повече на https://profit.bg/balgariya/angelov-nyama-risk-za-vaksiniranite- … izki-sa-sred-tyah


За грип има рекомбинантна ваксина, каквито са и за хепатит Б и ЧПВ - не векторни. Векторна одобрена, освен настоящите за ковид, има само за ебола май.
Рекомбинантна, доколкото разбирам са точно векторните ваксини - генетично модифицирани. В случая това е точно Астра Зенека и другите векторни (срещу ебола). Продължавам да смятам, на база информацията, която чета, че Хепатитната и ЧПВ са антиген базирани, както ще е НОВАВАКС (анти ковид), а грипната - с инактивиран вирус, както китайската ваксина срещу ковид-19. Една от китайските, по-точно. Тази, която е в Сърбия, и с която премиерът на Унгария Виктор Орбан се ваксинира.
Рекомбинантни са, защото за получаването на протеина/антигена е използвана генетична рекомбинация. По същия начин за да се вкара парчето ДНК от Сарс2 в аденовирусния вектор е използван отново процесът на генетична рекомбинация - затова и двата вида ваксини са рекомбинантни, но тази за ковид е и векторна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия