За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 90

  • 22 164
  • 756
# 405
Според мен не е от кехлибара или гелчета, просто при някои е ад,при други е леко,дано и другите са така,Бобчи!
Ако на някой е полезно, след ваксината МПР на 12ти ден 2 дни имаше температура и лек обрив, отмина, надявам се това да е било и да забравим.Други наборчета също бяха така, едни като нас,други без нищо и единици с по-тежки неща от типа на сериозен обрив, рев и неядене доста дни.
Виж целия пост
# 406
За голямото дете ползвам комбиниран стол за хра е е . Става и на люлка Кангару Ниагара. За малкото заложих на класиката- ИКЕА Wink
Виж целия пост
# 407
Нашата се роди със светли очи, беше със сини, а сега на 7 месеца станаха зелени. Двамата с баща и сме с кафеви, но тя на баба си прилича с много интересен цвят.

При нас има някои спокойни вечери, някои се буди на 30 минути да проплаква и да търси вода ( да си чеше венеца с биберона на бутилката). Вече 3 седмици така, а зъб още не се вижда .... 😳🙂

При нас колики нямаше, но и нейния корем беше така като на жабка първия месец. Според мен е нормално , не сме се шашкали , нямаше нишо Притеснително.
Виж целия пост
# 408
С кои капки минаха коликите при вас ?
Нормално ли е коремчето на бебе на 2 седмици да е леко подуто и да изглежда голямо? На пипане е добре, не е твърдо. Нормално се усеща. Храним се минимум 8-9 пъти на ден с кърма, но от (антиколик) шише. Пием и colief капки с лактаза по предписание от педиатър. Дори коликите му отшумяха, спокоен е и не плаче много. Не му е твърдо коремчето, и с таткото не знаем дали не откачаме напразно в момента 😅 пък да звъним за всяко нещо на педиатъра, направо ще я подлудим.

Ние бяхме буквално с жабешко коремче 🤭 сега сме на 5 месеца вече се оправи .. беше така от коликите 🤭🤭 педито всеки път ксзваше , че бебето е пълно с колики 😊 но за ваше успокоение питайте ако искств педито , все пак те са за това

Дано да се оправи бързо, че педиатър много от рано ни диагностицира с колики. Едвам 1 седмица бяхме, и сега с капките почти нищо няма. Почвам да се съмнявам колики ли са били или е бил преуморен или не знам и аз. Дано така да се задържи, със затишие на каквото и да е било обаче с това подуто коремче... Дето се вика първо бебе е, от въздуха се шашкаме 😅
Виж целия пост
# 409
С кои капки минаха коликите при вас ?
Нормално ли е коремчето на бебе на 2 седмици да е леко подуто и да изглежда голямо? На пипане е добре, не е твърдо. Нормално се усеща. Храним се минимум 8-9 пъти на ден с кърма, но от (антиколик) шише. Пием и colief капки с лактаза по предписание от педиатър. Дори коликите му отшумяха, спокоен е и не плаче много. Не му е твърдо коремчето, и с таткото не знаем дали не откачаме напразно в момента 😅 пък да звъним за всяко нещо на педиатъра, направо ще я подлудим.

Ние бяхме буквално с жабешко коремче 🤭 сега сме на 5 месеца вече се оправи .. беше така от коликите 🤭🤭 педито всеки път ксзваше , че бебето е пълно с колики 😊 но за ваше успокоение питайте ако искств педито , все пак те са за това

Дано да се оправи бързо, че педиатър много от рано ни диагностицира с колики. Едвам 1 седмица бяхме, и сега с капките почти нищо няма. Почвам да се съмнявам колики ли са били или е бил преуморен или не знам и аз. Дано така да се задържи, със затишие на каквото и да е било обаче с това подуто коремче... Дето се вика първо бебе е, от въздуха се шашкаме 😅

На Colief, капки с ензим лактаза. Около 35лв са в аптеките. По 4 капки всяко хранене в млякото се слагат. Но до колко са минали и до колко са били колики не знам. Знам само че от както ги почнахме най-много час да поревем и туй то.
Виж целия пост
# 410
Има доста по-евтини капки от Колийф. Също са за разграждане на лактозата. Всички са едни и същи, само цената и името се различават.
За мен най-изгодни са Абоколикен
Виж целия пост
# 411
За мен най-ефикасни са Лефакс.
Виж целия пост
# 412
При нас не действат , даже според мен влошават .
Има доста по-евтини капки от Колийф. Също са за разграждане на лактозата. Всички са едни и същи, само цената и името се различават.
За мен най-изгодни са Абоколикен
Виж целия пост
# 413
При нас от нищо нямаше ефект-Абоколикен, Колийф, Санколик, Бебезан чай, хомеопатия, Био Гая,Лефакс, чай от копър, чай Хип.
На втори месец и половина спрях всякакви капки и започнах да давам Омнибиотик Панда и Инфакол, по два пъти на ден. Плача на детето намаля, не знам дали просто пораства или тези две неща помогнаха.
Виж целия пост
# 414
Омнибиотика и лефакса ги почнах заедно,още на третия ден имаше ефект.Омнибиотик давах един месец,лефакс четири.
Виж целия пост
# 415
Моят съвет е да не се пробват много неща. Така или иначе си е експериментално какво ще подейства. Иначе Абоколикен и Колийф доколкото знам са еднакви. Аз давах Абоколикен, но нямаше ефект при нас. Ето тук има една анкета - https://m.bg-mamma.com/?topic=425576.930 Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 416
Според вашия опит какво ще ме посъветвате, мога ли да дам лефакс за първи път вечерта.
Вие капките за колики през деня ли ги дадохте за първи път?
Виж целия пост
# 417
Аз бих дала .
Виж целия пост
# 418
Давах капките през деня. Лефакс така и не посмях да давам повече от три-четири пъти на ден, заради опасност от запек.
Пробиотик докога се дава?
Виж целия пост
# 419
О да +1 от мен няма такъв ад като коликите и зъбите са гадни, но е по-голяма и се заиграва абе друго е 😃🥳
 
Някой беше писал за т.след морбили колко вдигна детето и какво давахте?🤔

И на нас нищо не ни помогна какво ли не купих за колики...просто трябва да отмине ....период за който не искам да се сещам 😶😭.
Гушкане  и търпение....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия