Бременна от женен мъж на 35 - той не иска дететоо

  • 45 925
  • 1 322
# 120
На мен ми е жалко да натресеш на бебе своите избори. И то ще бъде като любовница - без баща на НГ, РД, почивки....
Моя приятелка - бяха заедно 5 г , нямаха предишни бракове или деца, двамата обезпечени, ожениха се, супер, роди им се дете. Когато детето беше на 1, 5 г, бащата се разболя и си отиде за 4 месеца. Икакво? И това дете ли е като любовница само на НГ,на РД? Имам и други примери на женени уж щастливо - по различни причини бащите абдикират и какво?  Да върнат децата там откъдето са дошли? Причините са различни, но факт - сега доста деца растат с един родител.

Разликата е, че в единия случай предварително знаеш, че ще поставиш детето в такава ситуация. Но за това разбира се, се мисли преди положителния тест.
Виж целия пост
# 121
Без баща на прзниците може да се живее и то добре, въпросът е майката да иска детето, а не да го роди с надеждата да задържи любовника или друг подобен безумен мотив.
Виж целия пост
# 122
Две неща ми правят впечатление. Първо, тя държи детето да знае кой е баща му. Каква полза, ако той не иска да му бъде баща? Детето ще се моли за внимание ли? Второ, мъжът можел много да даде (материално). Едно дете има нужда от спокойна среда, обич и подкрепа. Тук парите не играят роля.
Виж целия пост
# 123


Разликата е, че в единия случай предварително знаеш, че ще поставиш детето в такава ситуация. Но за това разбира се, се мисли преди положителния тест.
[/quote]
А жените, които забременяват от донор? И кое гарантира, че бащата ще бъде с тях винаги? Жалко е, но сега "нормалните"  семейства са все по-малко.
Виж целия пост
# 124
Две неща ми правят впечатление. Първо, тя държи детето да знае кой е баща му. Каква полза, ако той не иска да му бъде баща? Детето ще се моли за внимание ли? Второ, мъжът можел много да даде (материално). Едно дете има нужда от спокойна среда, обич и подкрепа. Тук парите не играят роля.

Много точно.
Аз знам кой е баща ми. Ама какво от това.
Плащаше издръжката определена от държавата. Нищо повече.
Иначе получих и друго. Тормоз - психически, физически.
Виж целия пост
# 125
А жените, които забременяват от донор? И кое гарантира, че бащата ще бъде с тях винаги? Жалко е, но сега "нормалните"  семейства са все по-малко.

Забременяването от донор също идва с ясни и предварително известни негативи. Просто има голяма разлика между нищо не гарантира и гарантирано баща му няма да е до него. Иначе случаи всякакви, на едно дете няма как да му спестиш всички негативи. Добре е обаче да не го вкарваш съзнателно в такива, особено когато имаш друг избор.

Както казах обаче, за авторката този момент е отминал. Сега по-добре да мисли дали го иска и ще го обича това дете, дори ако се наложи да го гледа сама.
Виж целия пост
# 126
Хич не е толкова трудно да се случи. Живеем в страна с високо ниво на корупция. Плащаш където трябва и на когото трябва, и другият е до там.
Казвам го от опит на порърпевша при бракоразводно дело. Добре, че нямахме деца и в един момент аз си казах "let it go".  Плюс, че имам жена в социалния си кръг, която един такъв хубавец я изкара луда и пропаднала, взе и близнаците (мънички са) и не ги е виждала от поне година, две.

Това може да се случи много трудно. Малките деца по правило си остават при майките. Останалото са изключения. И то наистина, ако се докаже, че майката е неспособна да се грижи за детето си и/или не го иска, не проявява грижи. Още повече, че в конкретния случай в тази тема авторката разполага и с жилище, и с доходи. На тази тема не бива да се притеснява. А и детето е човек преди всичко. Не просто парцалена кукла. Ако иска да даде живот - нека го направи. Останалото ще се нареди. Ако не иска - никой не може да я накара да роди насила. Просто нека да постъпи, както усеща нещата.
Виж целия пост
# 127
На мен ми е жалко да натресеш на бебе своите избори. И то ще бъде като любовница - без баща на НГ, РД, почивки....
Моя приятелка - бяха заедно 5 г , нямаха предишни бракове или деца, двамата обезпечени, ожениха се, супер, роди им се дете. Когато детето беше на 1, 5 г, бащата се разболя и си отиде за 4 месеца. Икакво? И това дете ли е като любовница само на НГ,на РД? Имам и други примери на женени уж щастливо - по различни причини бащите абдикират и какво?  Да върнат децата там откъдето са дошли? Причините са различни, но факт - сега доста деца растат с един родител.
На това дете е даден шанс за нормално начало. Шанс, какъвто дете в чужд брак не би имало.

Всеки има личен избор, като по- схватливите в аванс знаят плюсовете и минусите.
Виж целия пост
# 128
Извинявам се, че отговарям на неотправен лично към мене въпрос. По-горе направих една калкулация при месечна издръжка в размер на 500 лв. Вече издръжките нямат таван и сумата е нормална за баща, който е много стабилен финансово. (Надявам се, че момичето има реалистична предствава за "много стабилен финансово").
Ако 500 лв. са й малко, съжалявам, половината деца с двама родители живеят с по-малко издръжка.
Направил си я ти, не таткото. Там е разликата. Той не искал детето, следователно дори и да му се наложи да плаща издръжка, как точно тя ще го задължи, размерът да е над определения (в случай, че определения е под 500лв.)? Не вярвам, някой който се иска дете, да му дава с широки пръсти.
Виж целия пост
# 129
Скрит текст:
Бих искала да допълня, че мъжът е финансово много стабилен, но за момента не е споделил че иска да се ангажира.

Законът заради такива, които не искат да се ангажират, е направен.
Така че, проблемът ти е единствено с теб самата- какво ти искаш, какво ще е най- доброто за теб.

Ако не иска с нищо да се ангажира- има си адвокати и съд.
И колко е една месечна издръжка знаеш ли?

Една издръжка е колкото доход успееш да докажеш.
И колкото малка да е, няма причина да се лишава детето от нея.

Само че, в случая, се оказва, че не това е важното.
Авторката си прави аритметиката да отдели за майчинство 1 месец и да хвърли бебето на майка си, която била готова да й помага.
Само че, бабата не  е запозната, явно с намерението на дъщеря си.

И за това, колко отговорен човек била, авторката прочетох, ама нещо не се връзва с действията й- минали и бъдещи.
Виж целия пост
# 130
Моя приятелка - бяха заедно 5 г , нямаха предишни бракове или деца, двамата обезпечени, ожениха се, супер, роди им се дете. Когато детето беше на 1, 5 г, бащата се разболя и си отиде за 4 месеца. Икакво? И това дете ли е като любовница само на НГ,на РД?
Двете ситуации, изборите, роднините, възприемането  на ситуацията от страни, вътрешното ти усещане ... нямат НИЩО общо. Ама ако това не се разбира, няма нужда да се хабя да обяснявам защо.
Виж целия пост
# 131
Хич не е толкова трудно да се случи. Живеем в страна с високо ниво на корупция. Плащаш където трябва и на когото трябва, и другият е до там.
Казвам го от опит на порърпевша при бракоразводно дело. Добре, че нямахме деца и в един момент аз си казах "let it go".  Плюс, че имам жена в социалния си кръг, която един такъв хубавец я изкара луда и пропаднала, взе и близнаците (мънички са) и не ги е виждала от поне година, две.
Точно! Калпави закони, неуредици, своеволия. Писах и преди, че жената в Бг не е достатъчно защитена пред закона. На Запад в някои държави детето автоматично има право на наследство, без значение от брак или извън. Достатъчно е само един ДНК тест.
Виж целия пост
# 132
И на мен ми е интересно, защо може да отдели за майчинството само месец и това при положение, че работата й не е кой знае какво.
Виж целия пост
# 133
Скрит текст:
Благодаря ви за подкрепата.
Нямам братя и сестри. Имам родители, които са вече малко на възраст, а баща ми е и с влошено здраве.

Имам собствено жилище. Работата ми не е нищо особено, но точно за нея ме е страх. Дали ще успея да работя и да не взимам повече от месец майчинство. Моята майка би искала да помага, но сякаш вижда че и аз се лутам и не ми дава съвет.

От една страна, бих искала да го припознае и да има отговорност. Има какво да даде на детето
Скрит текст:
...колко ще го гледа, това не зная. Той е ежедневно в живота ми, но след като съм бременна и с корем, а после и с малко бебе...едва ли ще се задържи...ако в момента секса е водещ, то в бъдеще....едва ли ще дойде да повива бебе, да му реве, да го къпе...
Не съм сигурна как стои въпроса за припознаване, при положение че той има друг официален брак. Чисто юридически,
възможно ли е ако не желае доброволно, да го принудя да го признае? Може би съм традиционалист и бих искала да носи името на баща си и да го знае кой е.

Скрит текст:
Не мисля, че би правил проблеми. Мисля, че просто ще очаква аз да се нагърбя напълно с грижите, любовта и всичко... А дали ще има интерес към мен или към детето...едва ли.

Аз не мога да взема решение, усещане, готова ли съм да бъда сама в нас с големия корем и с малкото без помощ. Да бъда на раждане, изписване, рожденни дни без никой...и още повече детето да страда заради тази липса.

До сега съм живяла доста самостоятелно, притеснявам се да не се намразя , че съм сама...че не мога да дам всичко, което една майка трябва да осигури на детенцето си.
От този пост се разбира доста за намеренията на авторката към бебето, към майка й, и към биологичния баща.
Виж целия пост
# 134
Моя приятелка - бяха заедно 5 г , нямаха предишни бракове или деца, двамата обезпечени, ожениха се, супер, роди им се дете. Когато детето беше на 1, 5 г, бащата се разболя и си отиде за 4 месеца. Икакво? И това дете ли е като любовница само на НГ,на РД?
Двете ситуации, изборите, роднините, възприямантео на ситуацията от страни... нямат НИЩО общо. Ама ако това не се разбира, няма нужда да се хабя да обяснявам защо.
Опитвам се да кажа, че колкото и да го мислиш и пресмяташ, не можеш да предвидиш всички житейски ситуации.
Затова и авторката е в това положение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия