За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 39 140
  • 743
# 135
..............

Марчева, послушах те - размразих хубаво сливите и ги оставих върху кухненска хартия. Поиграх си доста, т. е. там, където имаше лед леко го премахнах къде с ръка, къде с нож... че не знам на какво щяха да приличат ако ги бях оставила с часове. Ето и резултата:
............................
Ееееее, ама виж как перфектно ти се е получил, дано да го харесате, у нас е много на почит, един такъв влажен,  сочен, хубав сладкиш си е.  Също махам там къде има лед с ръка отстранявам, подсушавам в дом хартия и готово. Браво!!!!!!! Страхотен се е получил!
Виж целия пост
# 136
Здравейте, имам проблем с приготвянето на крокан. Като стане готов карамела с орехите го изсипвам върху алуминиево фолио. Чакам да изстине и втвърди и почвам да го натрошавам на парченца с дървен чук. И тук идва проблема-криво ляво се натрошава, но парченцата залепват от долната стран с алуминиевото фолио и няма махане на същото това фолио.... съвети приемам всякакви.
Виж целия пост
# 137
Здравейте, купих си пакет царевичен грис за качамак. Никога не съм правила/опитвала това ястие. На пакета има рецепта за царевични крокети, именно това ме привлече да го купя. Замислих се дали мога да им сложа някаква плънка и точно какво би им подхождало?
Виж целия пост
# 138
Цитат
Здравейте, имам проблем с приготвянето на крокан. Като стане готов карамела с орехите го изсипвам върху алуминиево фолио. Чакам да изстине и втвърди и почвам да го натрошавам на парченца с дървен чук. И тук идва проблема-криво ляво се натрошава, но парченцата залепват от долната стран с алуминиевото фолио и няма махане на същото това фолио.... съвети приемам всякакви.
Преди да изсипеш карамела, съвсем леко, намажи с олио. Отлепва се без проблем. Начупваш на по-големи парчета, които слагаш в хаванче и натрошаваш на пясък( по-едър или дребен).
Вместо фолио може директно да намажеш тавичка или др.съд.
Виж целия пост
# 139
Здравейте, купих си пакет царевичен грис за качамак. Никога не съм правила/опитвала това ястие. На пакета има рецепта за царевични крокети, именно това ме привлече да го купя. Замислих се дали мога да им сложа някаква плънка и точно какво би им подхождало?
Ще трябва да приготвиш по-гъст качамак и като се охлади да завиеш плънка. Каква - е въпрос на вкус. Може сирена, месо (сготвено), зеленучци...
Виж целия пост
# 140
Цитат
Здравейте, имам проблем с приготвянето на крокан. Като стане готов карамела с орехите го изсипвам върху алуминиево фолио. Чакам да изстине и втвърди и почвам да го натрошавам на парченца с дървен чук. И тук идва проблема-криво ляво се натрошава, но парченцата залепват от долната стран с алуминиевото фолио и няма махане на същото това фолио.... съвети приемам всякакви.
Преди да изсипеш карамела, съвсем леко, намажи с олио. Отлепва се без проблем. Начупваш на по-големи парчета, които слагаш в хаванче и натрошаваш на пясък( по-едър или дребен).
Вместо фолио може директно да намажеш тавичка или др.съд.
Аз изливам карамела върху хартия за печене. Нищо никога не ми е залепвало.
Виж целия пост
# 141
.............
Аз изливам карамела върху хартия за печене. Нищо никога не ми е залепвало.
Точно! Изливам само върху хартия за печене ,но леко, много леко намадлена с масло, хващам парчето масло и минавам отгоре, колкото да има лек слой, начупвам и след това смилам в блендер.
Виж целия пост
# 142
Как приготвяте пуешко филе? По-дълго време ли иска термична обработка, дали е така крехко като пилешкото?
Виж целия пост
# 143
Не мога да разбера къде бъркам с крем карамела-пека го на 150 градуса над час на водна баня и става на все по-безобразни шупли?Имате ли наистина изпитана рецепта,че вече много ме депресира да не мога да го направя гладък уж се води лесен десерт.
Вчера пробвах по различен начин и стана за 45 минути без нито една шупла. Готовата смес се прецежда и изсипва в купичките. Пече се на водна баня 45 мин на 160 градуса. За водната баня налях Вряла вода, да вряла, до нивото на сместа. Не вярвах, че ще стане, но се получи. Оставих го в тавата с вода докато изстина напълно
Виж целия пост
# 144
Как приготвяте пуешко филе? По-дълго време ли иска термична обработка, дали е така крехко като пилешкото?
Обичам пуешко филе, повече от пилешкото и го приготвям, така както е рецептата за пилешко, няма никакв проблем да си го завъртиш, както си искаш.
.............
Вчера пробвах по различен начин и стана за 45 минути без нито една шупла. Готовата смес се прецежда и изсипва в купичките. Пече се на водна баня 45 мин на 160 градуса. За водната баня налях Вряла вода, да вряла, до нивото на сместа. Не вярвах, че ще стане, но се получи. Оставих го в тавата с вода докато изстина напълно
Независимо кой десерт проготвям  и печенето е на водна баня винаги добавям вряла вода и до момента не съм имала грешки. Това с добавянето на лед по време на печенето изобщо не го практикувам , а е и грешно, но кой както си иска да си пече крем-карамел или нещо друго на водна баня.
Виж целия пост
# 145
Докато сте на вълна крем карамел, в керамични купички може ли да се направи карамел? Купих си хубави керамични и изхвърлих старите метални и се чудя дали не се прецаках?!
Виж целия пост
# 146
Скрит текст:
Как приготвяте пуешко филе? По-дълго време ли иска термична обработка, дали е така крехко като пилешкото?
Обичам пуешко филе, повече от пилешкото и го приготвям, така както е рецептата за пилешко, няма никакв проблем да си го завъртиш, както си искаш.
 


Благодаря, Марчева Flowers Hibiscus Значи, ако правилно съм разбрала - всяка рецепта за пилешко става и с пуешко.
Виж целия пост
# 147
Скрит текст:
Как приготвяте пуешко филе? По-дълго време ли иска термична обработка, дали е така крехко като пилешкото?
Обичам пуешко филе, повече от пилешкото и го приготвям, така както е рецептата за пилешко, няма никакв проблем да си го завъртиш, както си искаш.
 
Благодаря, Марчева Flowers Hibiscus Значи, ако правилно съм разбрала - всяка рецепта за пилешко става и с пуешко.
Да. Поне аз така си действам и до момента не съм имала провал.
Виж целия пост
# 148
Скрит текст:
Как приготвяте пуешко филе? По-дълго време ли иска термична обработка, дали е така крехко като пилешкото?

https://ipeychev9.blogspot.com/2019/02/blog-post_17.html
Виж целия пост
# 149
Скрит текст:
Скрит текст:
Как приготвяте пуешко филе? По-дълго време ли иска термична обработка, дали е така крехко като пилешкото?

https://ipeychev9.blogspot.com/2019/02/blog-post_17.html


Благодаря, i_peych. И времето за приготвяне ми е подходящо, ще го приготвя тази вечер за утрешната вечеря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия