Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 70

  • 42 065
  • 743
# 165
Здравейте, има ли някоя от вас, която има възпален апендикс по време на бременността?

Мисля, че аз, защото като ходих на ултразвук и лекаря ме натискаше там, за да гледаме бебо, ме болеше... Каза, ако болката се появи и без натиск, да се консултирам с хирург. Ти ходи ли на преглед при хирург?
А ако ви пуснат кръвна картина,дали няма да има някакъв маркер за възпаление,левкоцитите да се променят,аз доколкото знам си има някакви изменения в кръвната картина.

Може обаче да е и някакъв защипан нерв,миналата година така на няколко пъти ми се случи да ме заболи отдясно,единия от пътите стигнах и до Окръжна болница,защото сериозно се притесних (не бях бременна).Не беше апандисит.
Вариант 1-вътрешно срастване от секциото,което ми се обажда в някакви моменти.
Вариант 2 -да съм вдигнала нещо тежко (малкия го носех доста ,а той си беше 15 кг) и да ми се е преметнало нещо.

А при бременност може това да се случи и от натиска на органите.
Аматьорски си разсъждавам,при болка задължително на лекар трябва да се отиде при подобни притеснения
Виж целия пост
# 166
Здравейте. Бременна съм в 11 г. с. и кръвното ми започна да пада. Освен шоколад и солен айрян какви други сокове/храни препоръчвате, за качване на кръвно? Някакви движения, дишане? Моля споделете методи, защото се панирам
Виж целия пост
# 167
Здравейте. Бременна съм в 11 г. с. и кръвното ми започна да пада. Освен шоколад и солен айрян какви други сокове/храни препоръчвате, за качване на кръвно? Някакви движения, дишане? Моля споделете методи, защото се панирам

Не се притеснявай и на мен по това време започна да ми пада. Питах доктора каза повече течности и това е. Пия си айран и хапвам шоколад, друг метод не знам.
Виж целия пост
# 168
Място за паника няма. Ниското кръвно не е опасно.
Виж целия пост
# 169
Здравейте нормално ли е 28г.с бебето да режи 1.035 гр днес АГ каза че било малко слаботелесно, питах я дали си отговаря на седмицата каза че си отговаря . Сега незнам какво да си мисля малко се притесних, защото за почти 2 месеца съм качила около 2 килограма и корема ми не е много голям незнам 😌. Вашите бебчета колко бяха големи в тази седмица?
Виж целия пост
# 170
Здравейте мами,
Миналата седмица бях на преглед и докторът ми потвърди бременност. Според последната ми овулация съм около 6 г.с. На ултразвука НВ се видя нищо освен малко сакче. Докторът ми каза да отида на преглед отново след 2-3 седмици, но четох много неща и за 6 гс бебе мисля, че би трябвало да има вече развити органи. Има ли според вас причина за притеснение? Аз лично се притеснявам, защото някои от хормоните са с много ниски показатели (приемам утрогестан). Благодаря ви!
Виж целия пост
# 171
Спокойно! На всички казват това. Отишла сте прекалено рано.
Следвайте лечението, което ви е назначено и успех на следващия преглед!
Виж целия пост
# 172
Здравейте мамита Simple Smile Бременна съм в 7гс и 5дни Simple Smile Имам две принцеси и с предните ми бременности никога не съм се чувствала толкова зле .... През целия ден усещам високо горе в слънчевия сплит тежест,чувство за повръщане,гадене ... загубих апетит и свалих 5кг... Всички ми мирише гадно,от всяка храна ми се повръща с изключение на 3-4 неща... Не ме притеснява това,че не плющя 24/7 храна но това чувство направо ме убива... Нямам желание за нищо ,нямам сили,неискам и да готвя защото ми става лошо от всякакви миризма ... Моля ви ако някоя може да ми препоръча някои бабин лек,лекарство (което да го има в Германия ) или как да се справям,ще бъда много благодарна 🌹❤
Виж целия пост
# 173
Здравейте, мами. Бременна съм в 19+3г.с Излязоха ми резултатите от ПКК, ЦРП ми е в норма. Обаче не мога много добре да си разчета резултатите. Да се притеснявам ли за повишените неутрофилни левкоцити? И какво значи, че са повишени. Хич ме няма в разчитането, но за паника съм първа. Sad
Виж целия пост
# 174
Здравейте, мами. Бременна съм в 19+3г.с Излязоха ми резултатите от ПКК, ЦРП ми е в норма. Обаче не мога много добре да си разчета резултатите. Да се притеснявам ли за повишените неутрофилни левкоцити? И какво значи, че са повишени. Хич ме няма в разчитането, но за паника съм първа. Sad
Не се опитвайте да си ги разчитате,референтните стойности за бременни са други 🙂
Не ми се вижда да има нещо тревожно,покажете ги на аг и дотогава се успокойте
Виж целия пост
# 175
Veska Todorova, в 6г.с. ембриона няма развити органи. Тогава тепърва се появява пулс, който може да бъде видян след 1-2 седмици. Не знам откъде си чела тези глупости, но най-добре спри да четеш и си слушай лекаря.

Liliagirll, по време на бременност левкоцитите постепенно се повишават. Безсмислено е да се опитваш сама да си разчиташ изследванията.
Виж целия пост
# 176
Здравейте мамита Simple Smile Бременна съм в 7гс и 5дни Simple Smile Имам две принцеси и с предните ми бременности никога не съм се чувствала толкова зле .... През целия ден усещам високо горе в слънчевия сплит тежест,чувство за повръщане,гадене ... загубих апетит и свалих 5кг... Всички ми мирише гадно,от всяка храна ми се повръща с изключение на 3-4 неща... Не ме притеснява това,че не плющя 24/7 храна но това чувство направо ме убива... Нямам желание за нищо ,нямам сили,неискам и да готвя защото ми става лошо от всякакви миризма ... Моля ви ако някоя може да ми препоръча някои бабин лек,лекарство (което да го има в Германия ) или как да се справям,ще бъда много благодарна 🌹❤
Две бременности имам и с двете протекоха с описаните от вас симптоми. Силно усещане на всякакви миризми, гадене и т. Н. Лек няма, просто с напредването на бременността поотшумявят. При някои жени след края на първия приместър, при мен по-скоро към началото на третия и пак имам кофти дни. Може да пиете вода с лимон, някакви хомеопатични против повръщане и гадене, хапвайте малко количество, но по-често, общо взето това е. Лека бременност.
Виж целия пост
# 177
ilceto, Аэ както се притеснявах эа бърэо качените ми килограми до средата/края на 6та седмица и исках да намалям храната,  така иэведнъж от 7ма ряэко гаденето ми се влоши до степен, че ми става лошо дори от мириса на прясно окосена трева, шампоан, всякакви храни. От една седмица съм само на солети, бял хляб и сухари, повръщам и свалих всичко качено. Вече се моля да се върне периода, в който имах апетит.

Моят лекар вчера ми иэписа екстракт от джинджифил на капсули и Vomex A (свещички против повръщане). От капсулите веднага усетих някакво минимално подобрение, свещите не съм ги пробвала още.

Може да пробваш с теэи капсули, тук(и аэ съм в Германия) се каэват Zintona и не са вредни эа бременни, беэ рецепта са, но може да се консултираш преди това с аптекар/лекар. Вэеми си болничен, почивката на мен ми помага. Също  в момента карам мъжа ми да оправя и чисти в кухнята, понеже само като се доближа до хладилника/мивката ми става эле.
Ужасно е това гадене.
Виж целия пост
# 178
ilceto, Аэ както се притеснявах эа бърэо качените ми килограми до средата/края на 6та седмица и исках да намалям храната,  така иэведнъж от 7ма ряэко гаденето ми се влоши до степен, че ми става лошо дори от мириса на прясно окосена трева, шампоан, всякакви храни. От една седмица съм само на солети, бял хляб и сухари, повръщам и свалих всичко качено. Вече се моля да се върне периода, в който имах апетит.

Моят лекар вчера ми иэписа екстракт от джинджифил на капсули и Vomex A (свещички против повръщане). От капсулите веднага усетих някакво минимално подобрение, свещите не съм ги пробвала още.

Може да пробваш с теэи капсули, тук(и аэ съм в Германия) се каэват Zintona и не са вредни эа бременни, беэ рецепта са, но може да се консултираш преди това с аптекар/лекар. Вэеми си болничен, почивката на мен ми помага. Също  в момента карам мъжа ми да оправя и чисти в кухнята, понеже само като се доближа до хладилника/мивката ми става эле.
Ужасно е това гадене.
Днеска вече тичах до аптеката и взех и аз Vomex A.. За съжаление не успях да се свържа с гинеколожката и ги купих на своя глава 😬 Има някакво подобрение но не напълно - Ти как ги приемаш ? В листовката пише,че не се препоръчват за повече от 2 седмици ? Иначе съм в 1 месечен болничен и след това очаквам забрана за работа ,защото извършвам тежки физически труд ! Не съм готвила от 1 седмица и вече вкъщи протестират😅 Утре ще глътна хапчето и ще пробвам да готвя нещо 🙏 Благодаря ти,ще ги потърся тези капсули Simple Smile
Виж целия пост
# 179
На мен гинекологът ми иэписа Вомекс на свещички (в дупето Sweat Smile ), эащото от много хапчета повръщам. Едвам си преглъщам фолиевата, а след нея се моля да не я върна. Днес видях също малко подобрение от джинджифиловите хапове, но държи много кратко... и эатова пробвах Вомекс, но още не чувствам да ми е истински по-добре. Много се спи от него и не бива да се кара кола, эащото намалява концентрацията. Эадължително кажи на лекаря си эа вомекс-а, макар да се продава и беэ рецепта. : )

Стискам палци да се подобриш! Раэбирам те!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия