Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 70

  • 42 066
  • 743
# 180
Момичета, препоръчайте ми хидратиращо олио за бременни, от което сте доволни. От няколко дни усещам зверско разпъване на кожата на корема - чувствам я болезнено обтегната като барабан, даже в изправено положение ми се налага да се привеждам леко, за да не ме боли.. а тепърва влизам в 7ми месец, не ми се мисли как ще е до края.. Редувам лосион и масло на Palmer's и лосион на Mustela, за момента нямам стрии, но мисля да пробвам някое олио дали няма да повлияе по-добре.
Виж целия пост
# 181
Момичета здравейте и от мен! Имам положителни тестове за бременност и 14 дневно закъснение! Ходих при двама лекари тази седмица! Последния ми цикъл беше на 07.04.2021г. Видяха ме на видеозон но се вижда съвсем малка точка която не е отговаря на 7 гес. Седмица! Пуснах си чхг във вторник и това е резултата, днес си пуснах второ но резултата ще излезне довечера. Имам зацапване и ми изписаха да пия дуфастон 3 по 1. Утре ми е другия преглед за да видят стойностите от чхг. Много съм притеснена какво да очаквам.
Виж целия пост
# 182
Момичета здравейте и от мен! Имам положителни тестове за бременност и 14 дневно закъснение! Ходих при двама лекари тази седмица! Последния ми цикъл беше на 07.04.2021г. Видяха ме на видеозон но се вижда съвсем малка точка която не е отговаря на 7 гес. Седмица! Пуснах си чхг във вторник и това е резултата, днес си пуснах второ но резултата ще излезне довечера. Имам зацапване и ми изписаха да пия дуфастон 3 по 1. Утре ми е другия преглед за да видят стойностите от чхг. Много съм притеснена какво да очаквам.
Здравей, ЧХГто е доста ниско за такова закъснение.. за сравнение моето беше към 400 около 2 дни преди очаквана менструация. Резултатът от ЧХГ днес ще покаже дали се развива бременността - ако се удвоява значи най-вероятно става въпрос за доста късна овулация и реално си в по-ранна седмица. Ако не се в удвоило, тогава докторът ще ти обясни какви са вариантите. Стискам палци всичко да е наред! Hug
Виж целия пост
# 183
Момичета здравейте и от мен! Имам положителни тестове за бременност и 14 дневно закъснение! Ходих при двама лекари тази седмица! Последния ми цикъл беше на 07.04.2021г. Видяха ме на видеозон но се вижда съвсем малка точка която не е отговаря на 7 гес. Седмица! Пуснах си чхг във вторник и това е резултата, днес си пуснах второ но резултата ще излезне довечера. Имам зацапване и ми изписаха да пия дуфастон 3 по 1. Утре ми е другия преглед за да видят стойностите от чхг. Много съм притеснена какво да очаквам.
Здравей, ЧХГто е доста ниско за такова закъснение.. за сравнение моето беше към 400 около 2 дни преди очаквана менструация. Резултатът от ЧХГ днес ще покаже дали се развива бременността - ако се удвоява значи най-вероятно става въпрос за доста късна овулация и реално си в по-ранна седмица. Ако не се в удвоило, тогава докторът ще ти обясни какви са вариантите. Стискам палци всичко да е наред! Hug
Много благодаря! Дано наистина да се е увеличило и да е късна овулация
Виж целия пост
# 184
Момичета, препоръчайте ми хидратиращо олио за бременни, от което сте доволни. От няколко дни усещам зверско разпъване на кожата на корема - чувствам я болезнено обтегната като барабан, даже в изправено положение ми се налага да се привеждам леко, за да не ме боли.. а тепърва влизам в 7ми месец, не ми се мисли как ще е до края.. Редувам лосион и масло на Palmer's и лосион на Mustela, за момента нямам стрии, но мисля да пробвам някое олио дали няма да повлияе по-добре.

Аэ имам олиото на Веледа-Мама. Полэвах го от поэитивен тест до края на 6та сца, но след това ми стана много гаден аромата му. Дори эа малкото време на полэване бях впечатлена колко мека и гладка ми беше кожата. Свършва бърэо и е сравнително скъпо (15 евро эа 100 мл), но ми беше препоръчано от поэната с блиэнаци, която няма стрии от бременността и се е маэала с него.

Мириэмата му е супер силна, но попива малко по-бърэо от други олиа, эа които энам.
Виж целия пост
# 185
snowwhite12 благодаря, скъпичко ми идва за съжаление. Confused Приемам и други препоръки за по-достъпни варианти.
Виж целия пост
# 186
Може да си вэемеш чисто, студенопресовано бадемово масло и да го смесиш с малко вит. Е масло, както и масло от пшеничен эародиш и жожоба. Мисля, че това бяха съставките на олиото Веледа или просто да мажеш с масло от бадеми/арган (ест. винаги студенопресовано да е). Бадемовото и аргановото мисля, че бяха от най-богатите на вит. Е. Вит. Е увеличава еластичността на кожата и предотвратява стрии.

Тъпото е, че качествените масла често са си скъпички, но със сигурност може да намериш алтернатива. В краен случай бих маэала с кокосово, но эа него не съм чувала толкова много поэитивни мнения като эа маслата, баэирани на бадемово.

Успех!
Виж целия пост
# 187
Аз ползвам олиото на Икаров за стрии и съм доволна. Спира да ме сърби когато се намажа с него. Мирише хубаво, попива бързо и не е много скъпо. За съжаление в началото на 9м все пак ми се появиха стрии.. В момента пробвам терапия с Витасин и определено има ефект и върху сърбежа и върху самите стрии. Леко избледняха. Ще се мажа с него и след бременността и се надявам да се позаличат поне малко.
Виж целия пост
# 188
Здравейте! Има ли някоя родила майка, която е пила лтироксин? На прегледа след раждането вече правят ли ехография на щитовидната жлеза? Или е обикновен преглед с описване? И колко време след раждането още ни водят по тарифата за бременни? Моята ендокриноложка беше казала нещо по въпроса, обаче не мога да си спомня точно какво беше. Много ще съм благодарна за информация, ако някой е минал по този път.
Виж целия пост
# 189
Здравейте! Има ли някоя родила майка, която е пила лтироксин? На прегледа след раждането вече правят ли ехография на щитовидната жлеза? Или е обикновен преглед с описване? И колко време след раждането още ни водят по тарифата за бременни? Моята ендокриноложка беше казала нещо по въпроса, обаче не мога да си спомня точно какво беше. Много ще съм благодарна за информация, ако някой е минал по този път.
Хиляди.
Ехография на щитовидна направете при ендокринолог. Не разбирам какво имате предвид под "тарифата за бременни".
Виж целия пост
# 190
Здравейте! Има ли някоя родила майка, която е пила лтироксин? На прегледа след раждането вече правят ли ехография на щитовидната жлеза? Или е обикновен преглед с описване? И колко време след раждането още ни водят по тарифата за бременни? Моята ендокриноложка беше казала нещо по въпроса, обаче не мога да си спомня точно какво беше. Много ще съм благодарна за информация, ако някой е минал по този път.
Хиляди.
Ехография на щитовидна направете при ендокринолог. Не разбирам какво имате предвид под "тарифата за бременни".

Ами за преглед по време на бременността с лично заплащане беше 15лв, и ми казаха, че е такава такса само за бременни. Само че имало някакъв период след бременността, в който все още е тази такса. На не помня колко дълъг беше.

Знам, че много майки така са изкарали бременността, въпроса ми е какво се случва на първия преглед след. Ох много лошо го обясних всичко 😅 ще обвиня недоспиването последния месец и половина.
Виж целия пост
# 191

Ами за преглед по време на бременността с лично заплащане беше 15лв, и ми казаха, че е такава такса само за бременни. Само че имало някакъв период след бременността, в който все още е тази такса. На не помня колко дълъг беше.

Знам, че много майки така са изкарали бременността, въпроса ми е какво се случва на първия преглед след. Ох много лошо го обясних всичко 😅 ще обвиня недоспиването последния месец и половина.
В такъв случай подозирам, че тарифата за бременни е само за бременни Simple Smile Но как ще Ви таксуват при преглед могат да Ви кажат само там, където сте решили да се преглеждате. На различните места е различно.
Аз лично след раждането не съм следила жлезата на ехограф. Изследвах няколко пъти ТСХ, беше в норми и се разбрахме с докторката ми просто да си продължа с дозата.
Виж целия пост
# 192
Момичета, препоръчайте ми хидратиращо олио за бременни, от което сте доволни. От няколко дни усещам зверско разпъване на кожата на корема - чувствам я болезнено обтегната като барабан, даже в изправено положение ми се налага да се привеждам леко, за да не ме боли.. а тепърва влизам в 7ми месец, не ми се мисли как ще е до края.. Редувам лосион и масло на Palmer's и лосион на Mustela, за момента нямам стрии, но мисля да пробвам някое олио дали няма да повлияе по-добре.
Цяла бременност се мажа с кокосово масло. Помага ми. Кожата е гладка и еластична. Няма сърбеж. Пробвайте и вие 🤰🤰🤰
Виж целия пост
# 193
Аз се мажа с Матернеа още от началото, олио на Икаров,  плюс смесени равни части студено пресовано масло от кокос и какао. Редувам ги. В 9 месец забелязах няколко лилави стрии на хълбоците, като за сега тях третирам и с контрактубекс.
Ще го мисля и после след раждането с какво и как.
Виж целия пост
# 194
Аз се мажа с Матернеа още от началото, олио на Икаров,  плюс смесени равни части студено пресовано масло от кокос и какао. Редувам ги. В 9 месец забелязах няколко лилави стрии на хълбоците, като за сега тях третирам и с контрактубекс.
Ще го мисля и после след раждането с какво и как.

Аз пробвах с олиото на Икаров, но миризмата хич не ми понася. Опитах първия път почна да ми се повдига, въпреки това му дадох още един шанс, пак не стана след 15 минути влязох в банята. И сега съм с лосиона на palmer's 😇
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия