Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 15

  • 33 693
  • 802
# 135
Аз и преди съм ги била, обикновено след трансфер и при едната ми неуспешна бременност.ММ се е специализирал в поставянето на всякакви инжекции (само мускулни не ми е бил,ама ако трябва и такива ще се научи).Страх ме е да не се разреди твърде много кръвта.Но пък като ги послагам ще направя анти Ха и тъй.Цената ще я преживея,уж част от лекарствата се покриват от ЗК,ама май само клексана...

Ели, момичета,
понеже аз съм на Клексан 0,4 и пия мултиватимини (seeking health optimal prenatal), в които пише да се следи нивото на вит. К при прием на медикаменти, разреждащи кръвта, исках да ви попитам знаете ли нещо за взаимодействието на вит. К и Клексан? В нета четох, че с Клексан точно уж няма дозано взаимодействие, но все пак...

И също - пауза от колко дни правите преди да изследате витамините контролно? (B6, B9, B12, D)?
Виж целия пост
# 136
Витамините не се спрират ! Само ако си на инжекции в12
Виж целия пост
# 137
А защо като ида и кажа ,че искам изследване на Б12 ако го вземам ми казват да го спра и да отида след 10-14 дни като през това време не трябва да го пия?
Виж целия пост
# 138
При бременни не се спират витамините. При наваксване на дефицити - също. В противен случай за 2 седмици изчакване ще си върнеш първоначалната стойност.
Виж целия пост
# 139
И аз тъй мисля,но всеки път ме предупреждават.А колко време след почваме на прием на Б12 е добре да се провери нивото му.Аз бях със съвсем лек дефицит,почнах го преди около 2 седмици...
Виж целия пост
# 140
Не знам защо те предупреждават не се спира в12 ако нее на инжекции , само просто може леееко да е по завишен резултата от реалното . Иначе на всеки месец се пуска
Виж целия пост
# 141
Ели, кой те предупреждава🤔
Ако говориш за тези в лабораторията просто не им обръщай внимание.😁Аз ги пускам в един клон на Цибалаб в нашия град и всеки път ме пита тази на каста като и кажа какво искам да изследвам витамини взимате ли и аз просто и казвам НЕ😂Не виждам защо трябва да споря с нея или да и се обяснявам, при положение, че аз съм го обсъдила с лекар.Като ходех при Калчев изрично го питах и той ми каза нищо не спирам .Ясно е, че излизат малко завишени, но просто си го имаш наум и това е.Аз лично по моя преценка не ги пия само предишния ден и толкова.
Виж целия пост
# 142
При прием на комбинирани витамини няма никакъв смисъл да си давате парите да им следите нивата. Те дозите вътре са смешни. Да не говорим, че никой не се съобразява кой с кой може да се пие комбинирано, което още повече намалява усвояването.

Аз последните 2 години на всеки 40-50 дни следя витамините и не съм ги спирала и за ден дори. Изобщо не се отчита в изследването това, че сте на прием. На мъжът ми без прием му излезе 52. Взима няколко месеца по 10К и пусна ново без да спира приема - резултат 57. Правени са в една и съща лаборатория.

Аз лично не приемах нищо освен фолат до 12-та седмица. Мое решение си беше. Четох проучвания, че Б12 може (това не означава, че е сигурно) да забърза много растежа на ембриона и понеже моето ЧХГ хвърчеше с очетворяване и ме хвана страх и ги спрях.
Виж целия пост
# 143
Тука не съм много съгласна , Прима Вера. Аз съм на комбинирани витамини и всички без Д са ми горна граница, като хомоцистеинът ми е 3,7 . Ако не им следя нивата, как ще знам какво се случва?
Виж целия пост
# 144
То е по хубаво да ти расте бебето по напред защото ще е по здраво Simple Smile
Виж целия пост
# 145
То е по хубаво да ти расте бебето по напред защото ще е по здраво Simple Smile
Абсолютно,моето се роди леко преждевременно ,но морфологично си беше абсолютно развит, като дете родено на термин.Освен на кортикостероидите,които ми биха преди раждането го дължа и на това,че витамините през цялата бременност още от преди забременяването ми бяха в горна граница.
Аз от секциото се възстанових също много бързо и леко.
Виж целия пост
# 146
Сигридов ония ден ми каза че всичко що е напред само говори за добро развитие . Всичко що е назад нее много ок , но в Бг до седмица го смятат че нее отклонение като цяло . Така че изобщо не трябва да се притеснявате да ви расте бебето напред Simple Smile по добре е
Виж целия пост
# 147
Когато ембрионът в началните седмици се развива стремглаво, това води до неправилно формиране на структури. Изследванията са нови, не е напълно изяснено точно как влияе приема на витамини (по-специално Б12), но аз лично реших да не рискува. Всеки трябва да си го вземе това решение.
Моето бебе в началото вървеше с 1 седмица напред и след 20-та дръпна с още две. Роди се в 38-ма като отговаряше по някои показатели на 42-ра. Но нямаше нито  един показател по който да отговаря на 38-ма.
Така че аз за себе си съм доволна за това решение. Но да отбележим, че аз комбинирани витамини не пия. Там всичко е в смешни дози. Аз говоря за Б12 1000 мгр и Д над 4000 IU.
Виж целия пост
# 148
Здравейте,

За колко време излизат резултатите за тромбофилия? Пуснах изследванията миналата сряда в Надежда, но все още нямам резултати, та реших да попитам.

Благодаря предварително! Simple Smile
Виж целия пост
# 149
Обикновено до 10 работни дни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия