За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 575
  • 760
# 30
Animal ChickenИмам излишни повечко яйца, моля давайте идеи за рецепти.
Ще ти свършили работа сладкиш с 9 яйца - УМЕН КАРАМЕЛЕН ФЛАН-
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2021/06/blog-post.html
Скрит текст:
Виж целия пост
# 31
Animal ChickenИмам излишни повечко яйца, моля давайте идеи за рецепти.

Пухкав омлет на фурна, млечна баница.
Виж целия пост
# 32
Animal ChickenИмам излишни повечко яйца, моля давайте идеи за рецепти.
крем карамел
Виж целия пост
# 33
Миш маш или просто рохки яйца за закуска...
Яйцата са трайни, без да знам какво е това повечко, разбира се Simple Smile)
Виж целия пост
# 34
Animal ChickenИмам излишни повечко яйца, моля давайте идеи за рецепти.

Мързелив царевичен хляб

Хлебен пудинг със стафиди и канела

Кекс със сушени сливи и джинджифил
Виж целия пост
# 35
Animal ChickenИмам излишни повечко яйца, моля давайте идеи за рецепти.
Ако харесвате такива у вас, палачинка тип Кайзершмарн е лесен прост вариант който "глътва" няколко яйца, жегите сега като че ли предразполагат към по-малко врътня в кухнята.
Или пък йоркширски пудинг/popovers към някакво друго ястие - за мен разликата между двете е несъществена.
Аз бих ги изяла на омлети, яйца на очи и варени де, не съм по сладкото, но ти едва ли за такива рецепти питаш. Все пак и там може да пробваш японски омлет Тамагояки - това е яйчено руло, в което често има и зеленчуци и е вкусно и студено, пак с оглед на жегата. С тиквичка ми харесва много, сега и без това са в сезон, но принципно всякакъв зеленчук можеш да сложиш вътре.
Яйцата спокойно изкарват и месец при подходящо съхранение, не би трябвало да е проблем да ги оползотвориш освен ако не са наистина огромно количество.
Виж целия пост
# 36
Салата със стъргани яйца, крем с жълтъци - брюле или англез, а белтъците във фризера за когато потрябват.
Виж целия пост
# 37
Тези кебапчета ще станат ли за пържене или по-добре на скара (нямам скара затова питам)
Виж целия пост
# 38
На грил тиган, или на обикновен, без мазнина.
Парти грил нямаш ли?
Виж целия пост
# 39
Или ако фурната има грил функция, то е същото както в парти грилчето като ги сложиш по-близо до нагревателя..
Виж целия пост
# 40

Такова имам
Виж целия пост
# 41
Онзи ден забърках смес за палачинки, но с пълнозърнесто брашно. Почнах да ги правя много късно вечерта и на средата на сместа ми писна, спрях котлона, прибрах останалата смес в стоманена лидлска купа с капак - в хладилника. Днес реших да донаправя палачинките и цялата вода от сместа беше горе - почерняла. Това нормално ли е, на какво се дължи и опасно ли е?
Излях черната вода и досипах чиста. В момента доопържвам палачинките, изглеждат нормално.
Виж целия пост
# 42
Баща ми на оребрен тиган пече подобни кебапчета понеже нямат скара. Обаче такава пушилка настава 😂 Имай го в предвид. Иначе разлика не правя във вкуса от на скара.
Виж целия пост
# 43
Купих аспержи в буркан. И сега не знам как да ги приготвя Flushed
Бихте ли дали съвет?
Благодаря Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 44
Може да ги прибавиш към салата, в Испания ги ядат с малко майонеза ,като предястие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия