Косопад - 20

  • 66 908
  • 786
# 225
Lorinda, пробвах да, със загряване и с масла, но не и с ЯЧРМ,за него разбрах от теб и то наскоро, но все повече чувам  за него по темите та може да го пробвам скоро време.  А може и наистина да си трябва постоянство, явно и аз малко прибързвам и като не видя бърз ефект си мисля, че изобщо няма никакъв ефект. Е, имам още от еластисайзера, та ще продължа с опитите 😄 благодаря ти. 🌼
За боите съм съгласна съм с теб, че определено си зависи и от боята,но все пак ако е доста силен косопада е добре да се избягват да.
Виж целия пост
# 226
А забелязали ли сте как когато косата е мръсна/омазнена пада повече. Е това очевидно е моят основен проблем. Мия през вечер и пак мазен скалп. С идеята за изсушаване си направих балеаж и сега скалпът пак е мазен, ама надолу метла. Не ми помагат сухи шампиони, не ми помага разреждането на миенето на косата.
Виж целия пост
# 227
А защо не искате да си миете по-често косата?
Виж целия пост
# 228
Е кой е казал това Blush
Казах че няма резултат от балеажа в посока регулиране на омазняването. Както и преди се мия през ден но пък сега имам бонус от суха коса по дължината. Ако се наложи ще трябва и всеки ден да я мия, тогава очаквам краищата да се изсушат още.
Виж целия пост
# 229
Повярвайте, не се изсушава. Мия си косата всеки ден от известно време и никога не е била по-жива, плътна и блестяща.
Виж целия пост
# 230
Имам достатъчно опит да не-вяр-вам, че ежедневно миене ще подобри състоянието на косата ми. Че е разход на време и ресурс да не отварям дума.
Виж целия пост
# 231
За дължините трябва отделна грижа.Иначе няколко капки масло от чаено дърво в шампоана намалява омазняването.
И моята коса пада повече като е мръсна, мия също през ден-два.От 10 дни ползвам Медисютикълс шампоан Фолиген и серум Нумиконкс.Изсушават ми доста косата, гледам да мия основно скалпа с шампоана.За дължините протеин и хидратация редувам, финиши под формата на масла.Снощи омазах хубаво дългата част, навих на кокче и така близо 24ч.
Малко е рано да казвам, но в началото, след масажа със серума, падаше доста коса.Днес бяха 10 косъма и още толкова, докато се къпех.
Също така, след приема на желязо и регулирането на ТСХ, имам много нова коса.
При мен падаха и много нови косички, сега това наблюдавам.Следа падащата коса дали е млада или старата, която е израснала отдавна.
Ще пиша пак как върви.
Виж целия пост
# 232
А забелязали ли сте как когато косата е мръсна/омазнена пада повече. Е това очевидно е моят основен проблем. Мия през вечер и пак мазен скалп. С идеята за изсушаване си направих балеаж и сега скалпът пак е мазен, ама надолу метла. Не ми помагат сухи шампиони, не ми помага разреждането на миенето на косата.

Nova nadejda,
Щом си забелязала, засилен косопад при омазняване/моята коса е много суха,но забелязвам същото при маслени маски/, пробвай ударна хидратация по дължините и серум Целаген на Медисютикъл в скалпа.
На мен противокосопадните ми действат доста изсушаващо.
Медицинските шампоани на Медисютикъл са доста добри и със сигурност ще повлияят положително на скалпа.
Виж целия пост
# 233
А забелязали ли сте как когато косата е мръсна/омазнена пада повече. Е това очевидно е моят основен проблем. Мия през вечер и пак мазен скалп. С идеята за изсушаване си направих балеаж и сега скалпът пак е мазен, ама надолу метла. Не ми помагат сухи шампиони, не ми помага разреждането на миенето на косата.
Моята фризьорка каза изобщо да не задържам скалпа си мазен. От това ми капе косата. Даде ми гел и шампоан на лакме и съм много доволна. Много добре ми се отразява.
https://apteka.framar.bg/30025441/%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D0%BC%D0%B5 … 0-300%D0%BC%D0%BB
Виж целия пост
# 234
Момичета борбата с омазняването е неравностойна. Колкото по-често се миеш толкова повече се  омазнява Fearful
Виж целия пост
# 235
За катранения сапун нищо не казахте.
Явно нямате наблюдения 🙄
Виж целия пост
# 236
Момичета борбата с омазняването е неравностойна. Колкото по-често се миеш толкова повече се  омазнява Fearful
Моята кожа и коса са гакива откак се помня.Няма сила, която да накара мастните жлези да не са така активни.
Затова просто смених козметиката и продължавам да я мия когато е нужно.Иначе скалпът ми страда, косата почва още повече да пада и пак наново.
Но има при мен един плюс- имам жилава, хубава, лъскава коса.
Виж целия пост
# 237
На мен ми действаше гадно и без ефект за намаляване на косопада но аз и не проявих настоятелност в употребата му. Косата ми тогава не третитана беше като слама и клечки. Ужасно ми са се отразявали и дрогерийни шампоани с хума.
Виж целия пост
# 238
За катранения сапун нищо не казахте.
Явно нямате наблюдения 🙄

Катранени шампоан/сапун се назначават най-често на псориатици и хора със себорея, себопсориазис и подобни диагнози. Той успкоява, засушава и действа добре на възпаленията свързани с тези състояния. Аз съм със себопсориазис и лично на мен не ми действат добре, тъй като прекалено много ми задушават скалпа. Освен, че мирише неприятно.
Не мисля, че има някакво специфично въздействие върху косопада.
Виж целия пост
# 239
Далеч по-зле действат излишният себум и сухият шампоан върху скалпа. Само като си го представя и ми става лошо. Такова нещо като компенаторно омазняване няма. Всеки човек е различен и в замисимост от неговата собствена мастна секреция трябва да се грижи за кожата си. Пък и дори да ходиш 10 дена с вмирисана от готвене и градски възхдух коса - бляк.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия