Каква марка хладилник да избера тема N⁰2

  • 47 010
  • 735
# 195
Аз пак се включвам след злополучния опит със Самсунг. Подарих го, не мога да му слушам стържещия звук! Боклук на 4 месеца!!!
Скрит текст:
И сега питане - виждам, че много хвалите LG като тихи и надеждни и дори си избрах модел. Но всички останали уреди вкъщи са AEG  и се чудя какво ви е мнението за хладилниците от марката - качество, ниво на шум в сравнение с LG? Или пък Бош? Дайте съвет, че не мога да си позволя да хвърля още 1000 лева…
Кой е модела на хладилника и колко време е ползван? Учудва ме това което пишеш, т.к до сега не съм чула самсунг да "стърже", да не би да не е нивелиран? Като го закупихте и поставихте на мястото му веднага ли го включихте или?
Виж целия пост
# 196
Афродита, потребителя ми каза, че компресора е сменян и звука е останал, което ме навежда на мисълта, че е имал запушване. Звука прилича на заглушено стържене.

Между другото да знаеш, ако хладилник, се пусне веднага след пренасяне, най много да се затормози малко. Аз съмси правил експеримента. 15 секунди сред развъртването, маслото вече си е в картера.

П. С.
Може и от вентилатора да е.
Виж целия пост
# 197
https://www.technomarket.bg/hladilnitzi/samsung-rb34t670esa-ef-09185111

Това е моделът. Има и коментар отдолу, но не е от мен. Явно е проблемен модел. Къса клечка… Затова много внимателно избирам сега.
Включихме го 2 дни след като го доставиха. Нивелиран е добре. Работи иначе. Но как звучииии…
Виж целия пост
# 198
Много странно, може би е до проблем с конкретни бройки или и аз не знам, т.к. същия такъв съм го чувала и почти не се чува, моя е подобен и също е много безшумен, на момнети в началото го отварях да видя работи ли или му е прекъснало захранването.
Виж целия пост
# 199
Може, не правя генерални заключения. Но от горчивия ми опит с комуникацията със Самсунг България, четиримесечно опъване на нервите и липсата на краен резултат, предпочитам нов хладилник от друга марка. Дано имам късмет този път с ваша помощ.
Виж целия пост
# 200
https://www.technomarket.bg/hladilnitzi/samsung-rb34t670esa-ef-09185111

Това е моделът. Има и коментар отдолу, но не е от мен. Явно е проблемен модел. Къса клечка… Затова много внимателно избирам сега.
Включихме го 2 дни след като го доставиха. Нивелиран е добре. Работи иначе. Но как звучииии…
В ценовия клас до 1500 лв., по-добри от ЛГ няма- нито като качество, нито като дизайн.
А който ви твърди друго, значи нищо не разбира.
За какво да се дават 3000-5000 лв., за два кръга на охлаждане и евентуално за инокс , като резултатът за храната ще е един и същи? (това го пиша, защото виждам, че Самсунгът е бил 900лв.)
Виж целия пост
# 201
Тихи са. Спор няма. Но този е имал друг проблем.
https://www.technomarket.bg/hladilnitzi/samsung-rb34t670esa-ef-09185111

Това е моделът. Има и коментар отдолу, но не е от мен. Явно е проблемен модел. Къса клечка… Затова много внимателно избирам сега.
Включихме го 2 дни след като го доставиха. Нивелиран е добре. Работи иначе. Но как звучииии…
В ценовия клас до 1500 лв., по-добри от ЛГ няма- нито като качество, нито като дизайн.
А който ви твърди друго, значи нищо не разбира.
За какво да се дават 3000-5000 лв., за два кръга на охлаждане и евентуално за инокс , като резултатът за храната ще е един и същи? (това го пиша, защото виждам, че Самсунгът е бил 900лв.)
И така да е, бихте ли обяснила на база на какво го твърдите? Обосновете се!
Виж целия пост
# 202
В ценовия клас до 1500 лв., по-добри от ЛГ няма- нито като качество, нито като дизайн.
А който ви твърди друго, значи нищо не разбира.
Това генерално заключение на каква база е точно? ЕЖК? Според личния ми опит и на доста приятелки пък, за мен пък тончо самсунг са най-добрите и най-тихите. От тук разбрах, че имало шумен техен хладилник, което ме навява на мисълта, че е имало конкретен проблем с някои бройки, т.к. същя съм го виждала на живо, работещ и не е шумен.
Виж целия пост
# 203
Afrodita, на колко години е твоя Самсунг?
Виж целия пост
# 204
Афродита, на хартия, Самсунг са по-тихи от някои модели на LG.
Виж целия пост
# 205
Afrodita, на колко години е твоя Самсунг?
около 4
Виж целия пост
# 206
За да не става някакъв излишен спор - споделих случая с конкретния хладилник, защото това е форум за обсъждане. И помолих за съвети за избор на нов. Нямам претенции генерални към марката - имам телевизори Самсунг и са отлични. Но обслужването в Бг от тяхна страна специално в моя случай беше ужасно. В крайна сметка, като купуваш нов уред, очакваш да получиш това, за което си платил. Четири месеца по-късно аз още търпя този дразнещ звук! Като е дефектен - да ми го подменят! Но не искат!!! Коментарът в сайта на Техномаркет ми подсказва, че явно не съм единствения подобен случай. Не знам как човек да си търси правата в такъв случай.
Виж целия пост
# 207
Ами за какво говорим тогава, като става дума за съвременни модели. Аз винаги съм харесвала Самсунг при хладилниците и съм ги препоръчвала редом с ЛГ (даже някъде ги бях степенувала), но доста оплаквания от техни модели има през последните 2-3 години.
Виж целия пост
# 208
То и от ЛГ има оплаквания. В руските форуми редовно пишат за проблемни заварки. А в България, на дали е друго!
2-3 години, нямат много разлика с 4.
Виж целия пост
# 209
Ами за какво говорим тогава, като става дума за съвременни модели. Аз винаги съм харесвала Самсунг при хладилниците и съм ги препоръчвала редом с ЛГ (даже някъде ги бях степенувала), но доста оплаквания от техни модели има през последните 2-3 години.
Приятелка има показания модел от миналата късна есен - не е шумен и е сравнително нов. Друга си купи това лято почти същия (но с диспенсър за вода отпред) - и той не е шумен и е нов. Явно няма значение колко е нов, а има проблем с конкретна бройка, нещо което на всяка марка може да се случи. Друго за което се сещам е да е затворен прекалено мното отстрани и да не може да се охлажда, но дали може да се разбръмчи от това не знам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия