Майчинството счетоводно - 90

  • 36 991
  • 780
# 720
Здравейте, какъв е срока да се предаде болничния за раждане на хартия на работодателя. Пратих го на снимка, но ми невъзможно да го предам в момента, а се тревожа да не изтърва някакъв срок.

Наредба за медицинска експретиза 2021
чл.9 (2) Осигуреният е длъжен да представи болничния лист или да уведоми работодателя/осигурителя до два работни дни от издаването му.

В твоя случай си уведомила работодателя и има време да се предаде на хартия според това какво ще се разберете.
Виж целия пост
# 721
Bobiana30, щом сте в изпитателен срок и така се държи с Вас работодателката, на 90% съм сигурна,че ще Ви освободи,за да не Ви плаща осигуровки и отпуска през следващите 2 години. Обяснете на АГ,че вдигате тежко на работа и вземете болничен,докато тече предизвестието. Болничен не удължава предизвестието.
А ако изляза в болничен,тя има ли право да ме уволни ,след като съм в изпитателен договор?

Принципно да, но не всеки се хваща с това, защото обикновено следва жалба и проверка от ИТ.
В срока на изпитване могат да я уволнят по всяко време. Болничният удължава срока на изпитване,така че даже и да не я уволнят по време,ще я уволнят след болничния. Но Вие нали и без това ще пускате предизвестие за напускане, така че ще изпреварите евентуално  уволнение.
Виж целия пост
# 722
Мамите които са с болничен да попитам ще има ли проблем ако на 45 дневния е написан и адреса на предприятието /в точност улица и номер/, а в предходните не е уточнено това?
Виж целия пост
# 723
Мамите които са с болничен да попитам ще има ли проблем ако на 45 дневния е написан и адреса на предприятието /в точност улица и номер/, а в предходните не е уточнено това?
Не, в бланката си има ред за адрес на фирмата.
Виж целия пост
# 724
Да, но на предните болнични от ЛКК не са писали адреса и не са ме питали, а сега акушерката изрично ми каза, че трябвало да съвпадат, за да не се върне. Тя днес написа адреса.
Виж целия пост
# 725
Няма да повлияе на изплащането, според мен. Щом предните без адрес са изплатени..Wink
Виж целия пост
# 726
Благодаря Ви.
Виж целия пост
# 727
Здравейте, някоя мама може ли да ми обясни как стоят нещата...
Ако искам да получавам майчинство 24 месеца, може ли да се самоосигурявам без да се водя никъде на работа? По колко пари е на месец и кога точно трябва да започне самоосигуряването 45 дни преди термин или? Благодаря предварително ♥️
Виж целия пост
# 728
Здравейте, предадох на работодателя си общо 3 болнични: първичен (01-07/10), продължение (08/10-02/11) и 45-дневен преди термин (03/11-18/12). В системата на НОИ виждам, че първите два са подадени и със статус "в момента се обработва". Нормално ли е третият да бъде подаден по-късно, за него срока до 10ти декември ли е? Благодаря!
Виж целия пост
# 729
Извинявам се, но къде точно гледате дали е подаден?

Здравейте, предадох на работодателя си общо 3 болнични: първичен (01-07/10), продължение (08/10-02/11) и 45-дневен преди термин (03/11-18/12). В системата на НОИ виждам, че първите два са подадени и със статус "в момента се обработва". Нормално ли е третият да бъде подаден по-късно, за него срока до 10ти декември ли е? Благодаря!
Виж целия пост
# 730
Здравейте, предадох на работодателя си общо 3 болнични: първичен (01-07/10), продължение (08/10-02/11) и 45-дневен преди термин (03/11-18/12). В системата на НОИ виждам, че първите два са подадени и със статус "в момента се обработва". Нормално ли е третият да бъде подаден по-късно, за него срока до 10ти декември ли е? Благодаря!
Мисля, че ще се появи декември в системата, тъй като ви е до 18.12 и след тази дата ще има плащане.
Виж целия пост
# 731
Dentz, болничният се появява обикновено 2-3 дни ,след като е подаден от работодателя. И да, срокът за подаване е 10.12.
Нова, ето тук се гледа :
Виж целия пост
# 732
Благодаря, там виждам само изплатените болнични. Дано са подадени и новите, които не са платени.

Dentz, болничният се появява обикновено 2-3 дни ,след като е подаден от работодателя. И да, срокът за подаване е 10.12.
Нова, ето тук се гледа :
Виж целия пост
# 733
Извинявам се, ако е коментирано скоро, но напоследък не чета всичко. Искам да попитам взе ли се някакво решение за втората година майчинство? Ще бъде ли увеличена сумата и през другата година или още не е ясно?
Виж целия пост
# 734
Благодаря, там виждам само изплатените болнични. Дано са подадени и новите, които не са платени.
Както съм отговорила, до 2-3 дни се появяват , след като са подадени от работодателя. Моите също ги няма  и явно чакат последния възможен момент да ги подадат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия