ОКТОМВРИ не е толкова далече, скоро ще се гушнем с малкото човече! - тема 12

  • 53 298
  • 752
# 330
Момичета, да ви кажа днес, да чукам на дърво съм много по-добре. Взех си Биозин мама 1х1 и Хомеожен9-можело през час по 1 таблетка до 10 на ден в зависимост колко те боли гърлото. За Биозина фармацевтката ме посъветва да го пия 30 пълни дни, защото имало освен този вирус с гърло още няколко. Та тя каза "тъкмо до тогава ще се наложи да влезете да раждате и ще сте здрава". Док каза същото. Та ще изпия една опаковка Биозин и ще смуча Хомеожена докато отмине. Но все още нямам апетит. Наливам се с чай с много лимон и мед и ям пресни плодове. Но, определено е по-добре от вчера. На всичко отгоре колата ми се счупи в движение, добре че стигнах до сервиза. Петък 13 😂😂😂 Аз не съм северна, шегувам се.
Днес бях с бъдещата ученичка до Джъмбо и взех пликове за кърма и подплънки. Доста изгодни са и смятам да пробвам първо с тях, че са доста скъпи другите, пък си вървят по много. Аз имах много кърма и без подплънки изобщо не можех да изляза и то цяла година.
Днес ни дойдоха  и гривнички те с каката. Много си ги харесвам 😊 Ще си имаме подарък за именния ден 😊
Виж целия пост
# 331
Аз използвах подплънки за гърди от Джъмбо. Препоръчвам кутията от 120 бр. Много добре се залепва и много рядко съм се оливала с тях. Но са по малки от тези на Авент, съответно трябва да се сменят по-често. Но всичко зависи колко силно тече кърмата. Аз се бях докарал до хиперлактация с цеденето. Въобще не е приятно.
Иначе и аз през по-голямата част от бременността пих биозин мама. Дори имам половин опаковка и мисля и нея да изпия, че тая година всички вируси си изсипаха през лятото. Уж се пазим, но нищо не се знае в тия смутни времена.
Виж целия пост
# 332
Момичета, да ви кажа днес, да чукам на дърво съм много по-добре. Взех си Биозин мама 1х1 и Хомеожен9-можело през час по 1 таблетка до 10 на ден в зависимост колко те боли гърлото. За Биозина фармацевтката ме посъветва да го пия 30 пълни дни, защото имало освен този вирус с гърло още няколко. Та тя каза "тъкмо до тогава ще се наложи да влезете да раждате и ще сте здрава". Док каза същото. Та ще изпия една опаковка Биозин и ще смуча Хомеожена докато отмине. Но все още нямам апетит. Наливам се с чай с много лимон и мед и ям пресни плодове. Но, определено е по-добре от вчера. На всичко отгоре колата ми се счупи в движение, добре че стигнах до сервиза. Петък 13 😂😂😂 Аз не съм северна, шегувам се.
Днес бях с бъдещата ученичка до Джъмбо и взех пликове за кърма и подплънки. Доста изгодни са и смятам да пробвам първо с тях, че са доста скъпи другите, пък си вървят по много. Аз имах много кърма и без подплънки изобщо не можех да изляза и то цяла година.
Днес ни дойдоха  и гривнички те с каката. Много си ги харесвам 😊 Ще си имаме подарък за именния ден 😊
Много е готина гривната на мен пък ми върви на петък 13 днес си харесах гардероб  изпрати ли са ми едно нещо дето го чаках няколко дена не от AliExpress. И мъж ми се прибра по рано от риба,та ми е супер ден. Само дето сега сме на разходка с малката и така ме заболяха краката от нас до площадката е 50км някъде. Не са ми подути но болят отстрани
Виж целия пост
# 333
Bubamara, от къде си поръчала гривничките? Аз искам да сменя моята, че ще се скъса всеки момент.
Виж целия пост
# 334

Искам да питам мамите който ще раждат нормално, живот и здраве,но не в техния град, как ще се случат нещата при вас?
На мен ми е доста странно и не мога да си го обесня това, защото аз избрах Селена, но пък до там пътя ми е 2 часа горе долу, и нали няма ккак да тръгна с контракции от нас до там, примерно..

Те контракциите докато зачестят минава време, но все пак два часа път не са никак малко. Чак и аз се позачудих как би било най-добре да се направи в твоя случай. Много момичета от Русе избират да родят в Тутракан заради лекарите, които работят там, но пътят е 30-40мин. Виж, ако беше секцио лесна работа...
Виж целия пост
# 335
Аз също ще имам 2 часа път и то през завои, първо раждане ми е и не знам дали ще улуча момента, в който да тръгнем, също ще се радвам на истории и съвети от минали през това мами.
Виж целия пост
# 336
Азалия, от магазин Kasil, имат сайт.
За раждането не се притеснявайте. Първият го родих нормално, към 5 сутринта се събудих с едно особено усещане. Задремала съм пак и в 6 вече станах. Бях спокойна, премерих контракциите, бяха още слаби. Влязох в банята, оправих си се, даже боклук ходих да хвърля 😂 Взех си чантичката към 8 и 8,30 бях в болница. В 13,26 се появи хубавецът. Мисълта ми е, че дори и контракциите да са започнали, имате поне 2/3 часа за реакция. Не става като по филмите 😂 Трябва само да сте спокойни 😊
Виж целия пост
# 337
Ох, аз от 3 дни съм с ужасна болка отзад в ляво на нивото на опашката. Спуска се чак по бута и бедрото. Не мога да обясня добре. Едва ходя😩 не мога да си гледам детето. Схваща ми се всичко от ляво. Като гледам снимки май седалищния нерв е засегнат😒
Виж целия пост
# 338
Ох, аз от 3 дни съм с ужасна болка отзад в ляво на нивото на опашката. Спуска се чак по бута и бедрото. Не мога да обясня добре. Едва ходя😩 не мога да си гледам детето. Схваща ми се всичко от ляво. Като гледам снимки май седалищния нерв е засегнат😒
Това ми звучи като притиснат и възпален нерв. Моя приятелка беше така, плачеше от болка. Искай от следящия лекар да те прати на консултация с невролог.
Виж целия пост
# 339

Искам да питам мамите който ще раждат нормално, живот и здраве,но не в техния град, как ще се случат нещата при вас?
На мен ми е доста странно и не мога да си го обесня това, защото аз избрах Селена, но пък до там пътя ми е 2 часа горе долу, и нали няма ккак да тръгна с контракции от нас до там, примерно..

Те контракциите докато зачестят минава време, но все пак два часа път не са никак малко. Чак и аз се позачудих как би било най-добре да се направи в твоя случай. Много момичета от Русе избират да родят в Тутракан заради лекарите, които работят там, но пътят е 30-40мин. Виж, ако беше секцио лесна работа...

Аз живея във Варна, но ще си раждам в Тутракан, живот и здраве /ако Господ е рекъл/, аз съм си тутраканка и просто ще съм при мама няколко седмици по-рано. Че 220км са си 220км, откъдето е да се погледнат, а и ЖК си водя в Тн. От време на време си ходя и в МД Варна на прегледи, така преди няколко дни изкарах т.нар.  летен вирус /при мен мина с нон стоп повръщане/ и заради обезводняване си прекарах 3 дни в МД. Нито едно лято не ме пропуска този вирус, но сега с бременността доста се изплаших.
Мисля, че до час път не е проблем, но най-добре е да се консултирате с израждащия лекар.
P.S. и мен ме боли опашката, при сядане най-вече, а бебчето е 1250гр., незнам занапред как ще е, а гледам да се движа, доколкото мога.
Виж целия пост
# 340
Както съм споменавала вече , с първата бременност го получих на левия крак , и 4 години по късно си го имам . Сега с тази бременност и на десния крак, ужасно е направо крака ми отказва на моменти . Точно прещипан нерв си е , болката утихва и често изчезва.  Но например като се разваля времето  ми се активира пак. Нищо не пия и с нищо не се мажа.
Мамчета тези които вече са с 1 или повече от 1 , дайте съвет към неопитните и опитни мамчета , на какво вече не бихте обръщали такова внимение и обратното. Ето давам пример:Баткото много малко го гушках , защото всички ми даваха съвети ,че не трябвало да се учи на ръце ,сега обаче смятам че това е било ОГРОМНА грешка и смятам да си се гушкаме с бебо постоянно.
Прекалено много му треперех за всичко , дали памперса му е мокър ,  сменях ги дори и да бяха чисти и сухи , къпех го всяка божа вечер и кожата му се изнежи и до ден днешен е с чувствителна кожа.... и още мноооого други неща които със сигурност няма да прилагам сега.
Виж целия пост
# 341
sunshine1992, извинявай за късното включване, но чак сега стигнах до темата и видях, че питаш за болничния. Кажи с какво мога да съм ти полезна?
За раждането: Наскоро слушах лекция в училище за родители на Селена. Казаха, че раждането въобще не настъпва толкова бързо, колкото си мислим ние. 2 часа си е нормално време за реакция. Те имат често пациентки от София и почти цяла Южна БГ и си пристигат навреме. Може би като станат регулярни контракциите, трябва да се тръгне на дълъг път, та макар и да не са чести. Щом сте от далече, дори и рано да идете, никой няма да ви върне. Казаха също, че контракциите за раждане не могат да се сбъркат с подготвителните. Едно, че са регулярни, друго че не минават при почивка и са болезнени. Вярвам, че като му дойде времето, няма как да се обърка.
Виж целия пост
# 342
Мамчета тези които вече са с 1 или повече от 1 , дайте съвет към неопитните и опитни мамчета , на какво вече не бихте обръщали такова внимение и обратното. Ето давам пример:Баткото много малко го гушках , защото всички ми даваха съвети ,че не трябвало да се учи на ръце ,сега обаче смятам че това е било ОГРОМНА грешка и смятам да си се гушкаме с бебо постоянно.
Прекалено много му треперех за всичко , дали памперса му е мокър ,  сменях ги дори и да бяха чисти и сухи , къпех го всяка божа вечер и кожата му се изнежи и до ден днешен е с чувствителна кожа.... и още мноооого други неща които със сигурност няма да прилагам сега.
Като изключим къпането, аз бях същата. Това с гушкането и аз го отчитам като голяма грешка. “Не го учи на ръце…”, “Опитва се да те манипулира…” Сега знам, че просто имат нужди и нищо не ги спира да си ги изразяват ясно и категорично. Мисля си, че с първото дете няма как да е по-друг начин. Бях като майка орлица или хеликоптер, не съм я оставяла да се плаче никога повече от няколко секунди. Само да чуя, че започва и светът спираше да има значение, което ми докарваше ужасен стрес, на мен и на околните. Към днешна дата смятам, че няма лошо малко да си поплакват бебетата. Другото, което смятам да е различно, са периодите, в които изпадат и страховете, които съм имала във връзка с тях. Например сега знам, че няма цял живот да ми виси на крака като правя нещо или пък да иска да я нося. Особено след годинка, когато стават по-социални, но не знаят нашите норми за възпитание, си мислех, че съм сбъркала някъде. Сега знам, че преди 3 годинки нищо не остава трайно в главите им и диалог и обяснения са загуба на време и нерви. Това не означава да не се поставят граници, но не трябва да се разочаровам, ако на следващия ден пак трябва да ги поставям.
Другото е гърнето. Нещата стават, когато детето е готово(това е поука и за ММ). ММ все ми натякваше, че още е с памперс. Дори се опита да ми постави нещо като ултиматум. Бях пробвала да я слагам от 7-8 месечна на гърне след сън, но това общо взето го определям като загуба на време за опознаване на света за бебето и нерви за мен. След годинка и половина същата работа, но този път следвах съветите как трябва да се напикае и видиш ли ще й стане неприятно, но само седмица щяло да бъде така. Издържах по два часа, а детето въобще не се впечатляваше, че е мокро. Аз пък се засипвах с куп дрехи за пране. Тогава и спрях. На 2 години и половина сама си седна на гърнето и нещата станаха от раз. Без напикани дрехи, без напикана покъщнина, без стрес. Имало е 1-2 инцидента в месеца примерно в началото и толкова. Напълно осъзнато и без стрес. ММ много се впечатли, че е възможно. Сега бих си спестила висенето на гърне с малко бебе и стресът защо не става.
Виж целия пост
# 343
За гърнето аз следвам теорията, че на около година и половина трябва да се научи. Преди това си седеше при играчките ѝ. Вярно, събрах килимите и имаше доста напикани дрешки, но за мен е пълна лудост да си оставя детето до 3, че и след 3 с памперс. Просто после идват и други периоди на тръшкане, започват да стават все по-хитри и тоз памперс да му спарва дупето, пък и пари струват! Около година и половина е най-добре.
Виж целия пост
# 344
Добро утро и от мен 😊 За съвети, ще напиша няколко мои констатация, но искам да кажа на по-"неопитните", че първо каквото и да ви говорят винаги човек допуска "грешките на първото", както ги наричам аз и другото е, че сами ще установките колко сте различни с второто. При първо дете човек си мисли, че всичко е важно и все го е страх да не изпусне нещо. Аз все го преобличах, пък да няма петънце, пък все да е изгладен, всичко да е стерилно и не знам си още какво. Другото нещо с гушкането, през деня си ги гушках, само вечер до към шестия месец, като ги накърмя и си ги слагах в кошарата да си заспива сами. Тогава не съм ги друсала. Казвам до към шести месец, защото тогава започват да се въртят повече и вече не можеш да ги оставиш, те си стават 😂 За къпането и с двамата съм пропускала ден, ако сме навън и стане късно и тн. С мъжа ми обичаме да излизаме, да вечеряме навън с приятели, моето мнение беше, че децата трябва да всикнат на нашия начин на живот. Имам приятели, които задължително в 8 се прибирах да къпят бебето и да спи. Това винаги ме е учудвало, аз и с малко бебе съм излизала по това това време. То си спи и в количката 😂 Та общо взето няма общо съвети, които да ви помогнат много. Първо всяко дете е различно, вие също, начинът на живот също. Може да се повтарям, но важно е да сте спокойни, да се водите по детето и да не слушате теориите на другите 😉 Ние с повечето деца можем да споделим опит, но при вас може да е коренно различно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия