Термин юни 2022

  • 54 878
  • 753
# 240
Преди малко бях на преглед в Надежда и питах каква е разликата. Лекаря ми каза, че нещо като “ранна фетална морфология” няма, защото на този етап няма фетус още.
Виж целия пост
# 241
Здравейте , момичета !
Ох , знам че е нормално , но вие имате ли болки ( наподобяващи менструални ) от два дни се появяват изведнъж взимам 2 бр      но шпа и след няколко часа пак ? Търпими са , но днес цял ден си почивах , чак към 18 ч. излезнах и направих 4 обиколки на стадиона ходене .

Извинявам се за въпроса , но вече имам един аборт и съм на тръни 😔
Виж целия пост
# 242
И при мен ги има тези тип менструални болки в корема и в кръста. Не са много силни, но пък почти постоянно ги усещам.
Здравейте , момичета !
Ох , знам че е нормално , но вие имате ли болки ( наподобяващи менструални ) от два дни се появяват изведнъж взимам 2 бр      но шпа и след няколко часа пак ? Търпими са , но днес цял ден си почивах , чак към 18 ч. излезнах и направих 4 обиколки на стадиона ходене .

Извинявам се за въпроса , но вече имам един аборт и съм на тръни 😔
Виж целия пост
# 243
Здравейте днес съм в 6 седмица +6 дни. Вчера бях на преглед и видяхме бебчо ,вече с крачета и сърчице,притеснена съм защото днес се събудих с кафяво зацапване към 8 часа ,после ходих до тоалетната и нямаше ,сега пак отидох и имах. Звъннах на лекарката ми и ми каза че няма нищо притеснително ,да си проследя състоянието до утре и ако продължава утре да отида. Някой сбъсквал ли се е с подобен проблем?
Виж целия пост
# 244
Имам една чуденка. Докторката ми предписа витамини за бременни + фолиева киселина. Виждам обаче, че ф.к. е 400, а във витамините пак има ф.к 400 и се чудя, това нормално количество ли е (общо 800)
Виж целия пост
# 245
Имам една чуденка. Докторката ми предписа витамини за бременни + фолиева киселина. Виждам обаче, че ф.к. е 400, а във витамините пак има ф.к 400 и се чудя, това нормално количество ли е (общо 800)

Аз бях по същия начин и питах. Казаха ми, че до 800 мг не е проблем да се пие.
Виж целия пост
# 246
Благодаря, Sonya_Dimitrova!

Имам една чуденка. Докторката ми предписа витамини за бременни + фолиева киселина. Виждам обаче, че ф.к. е 400, а във витамините пак има ф.к 400 и се чудя, това нормално количество ли е (общо 800)

Аз бях по същия начин и питах. Казаха ми, че до 800 мг не е проблем да се пие.
Виж целия пост
# 247
Благодаря, Sonya_Dimitrova!

Имам една чуденка. Докторката ми предписа витамини за бременни + фолиева киселина. Виждам обаче, че ф.к. е 400, а във витамините пак има ф.к 400 и се чудя, това нормално количество ли е (общо 800)

Аз бях по същия начин и питах. Казаха ми, че до 800 мг не е проблем да се пие.


Няма защо. Не споменах, че съм питала лекар не една жена каза 😅
Аз доста време пих 1000мг и нямаше проблем. Каза ми, ме мога да махна едната и до 800 на ден в ОК Simple Smile
Хубав ден Simple Smile
Виж целия пост
# 248
По-адекватно е да си пуснете изследване за нивата на фолиева киселина, защото високите нива са не по-малко опасни от ниските.

Терминът ми е 17.06. Имаме дете на 2 г. и (почти) половина.
Виж целия пост
# 249
Здравей! Аз имах леко бежово зацапване около 1-2 седмици, пиех дуфастон. Една сутрин се събудих точно с такова кафяво, по-силно, вече течение, но беше еднократно. АГ ми изписа утрогестан 2х2 вагинално на същия ден. Още след първите таблетки нямах течение, нито зацапвания. Продължавам да ги поставям, сега започвам 3та опаковка. Много съм доволна! И ми обясни, че когато няма някакви други проблеми, е нормално. Ендометриумът още се изчиствал.
  
Здравейте днес съм в 6 седмица +6 дни. Вчера бях на преглед и видяхме бебчо ,вече с крачета и сърчице,притеснена съм защото днес се събудих с кафяво зацапване към 8 часа ,после ходих до тоалетната и нямаше ,сега пак отидох и имах. Звъннах на лекарката ми и ми каза че няма нищо притеснително ,да си проследя състоянието до утре и ако продължава утре да отида. Някой сбъсквал ли се е с подобен проблем?
Виж целия пост
# 250
Аз съм в 7 ма седмица и още от самото начало съм със зацапване!
Изписаха ми утрогестан 3 по 2 и веднъж седмично ми бият хореомон!
Намаля ,но не спира!
Въпреки всичко бременността се развива нормално!
Не се притеснявайте!
Успех!
Виж целия пост
# 251
Здравейте, има ли тук бременни притежателки на котка/котарак?

Смятате ли да се разделите с него/нея по време на бременността?
Виж целия пост
# 252
Здравейте, има ли тук бременни притежателки на котка/котарак?

Смятате ли да се разделите с него/нея по време на бременността?

Нищо не може да ме накара да се разделя с котката ми. Но много внимавам с чистенето на тоалетната (с маска и ръкавици) или приятелят ми я чисти. Майка ми предлагаше тя да гледа котката, но тя си има и нейна котка и надали ще се спогодят. А моята мъркаща госпожица си ми е най-вярното другарче. Храня я само с котешка храна и не излиза никъде, така че не изпитвам огромни притеснения за здравословното й състояние.
Виж целия пост
# 253
И ние сме с котенце. За сега не мисля да я махам, но ще видим как ще бъде, защото и котката е още бебе и скача на всичко където се движи да го хапе.. включително и на дъщеря ми .. нея не я обича и само гледа и дебне как да я захапе 😄 както дойде.. на момента ще решеваме ..
Виж целия пост
# 254
Ние вкъщи нямаме котка, но родителите ми имат, а прекарваме доста време при тях. Котката е домашна, храни се само с котешка храна, има всички ваксини и обезпаразитявания, както и не излиза навън.
Все пак прочетох доста страшни статии и мнения за токсикоплазмоза, а обичаме да се гушкаме и т.н. Отделно тя ходи навсякъде вкъщи, не й е забранено да се качва по дивани, столове и т.н. Дългокосместа е, макар да се чисти повече от редовно има косми и е неизбежно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия