Термин юни 2022

  • 54 905
  • 753
# 300
Здравейте и от мен! Наблюдавам темата отдавна и вече смятам и да се включвам.
На 31 г. съм и очакваме през юни 2022 г. второто ни детенце. Изчислиха ми 26.06., за мен е 25ти, но тъй като е много вероятно да съм секцио ще е и по-рано. На 8.11. чух сърдечен ритъм и на 13.12. ме записаха на БХС. Днес ще си взимам направление за ЖК, като дата за старт на жк си избрах 26.11., ще съм в 9+5/6 г.с.
Правилно ли видях, че фб групата е тайна и членовете не се виждат от други потребители?
Лека бременност! Виждат се само след присъединяване.
Виж целия пост
# 301
Здравейте на всички! Плахо се записвам, с термин 20.06.
За мен тази бременност е чакана и едва от скоро й се радвам от сърце. Предполагам е разбираемо, след 2 неуспешни бременности в последната година, приключили в ранни седмици.

И тази започна със зацапвания, които периодично имам, направих избора освен при дългогодишната ми лекарка в провинцията, да ходя на прегледи и при специалист в София. Малко е объркващо, особено когато мненията им леко се различават, а и лекарите са обидчиви, когато разберат, че не са единственият лекуващ лекар и, че се ходи един вид на второ мнение.
По препоръка ще направя пренатален тест след около 10 дни, тъй като не съм първа младост. Предстои ми и записване на БХС.
Иначе заради зацапванията избрах за себе си да си остана вкъщии да не работя, а многото болни от Ковид напоследък също ме притесняват.

Момичета, как се справяте със ситуацията и със страха от заразяване с Ковид, особено в началните седмици?
А предполагам, че доста от вас  и работят?
Аз съм притеснена ... от седмица съм с хрема и да не ви казвам какво шашкане падна...
Всяко ходене до тоалетната си е малък стрес...
А и днес се увлякох с пазара и вдигнах около 7 кг.от магазина до колата, а имам препоръка от лекар да са до 5. И пак притеснение...
Не са ми казали да лежа, но като цяло основно това правя.
И страшно много внимавам какво ям и пия...
Вероятно ще ме помислите за страшна паника, но наистина ми беше трудно да се съвзема след неуспехите и проблемите досега, та се е видяло, че ще треперя до края...
Но както казва моя приятелка, вече родила - "сега се притесняваш, но когато се роди бебчето, ще се притесняваш в пъти повече"
Пожелавам на всички ни лека бременност и пухкави и здрави финали ❤🌺🍀
Виж целия пост
# 302
Аз също доста се притеснявам от Ковид, понеже не съм ваксинирана. Под 30г. съм и  е естествено забременяване, но доста четох и из форума и къде ли не и също доста се притеснявам за всичко около бременността. Може би не е хубаво да се чете толкова, защото човек се стресира излишно, още повече ситуацията е такава, че не можем много да повлияем и една успешна бременност и раждане са си Божа работа.
Опитвам се да съм максимално спокойна, съвсем в началото ми се гадеше сякаш повече и бях по отпаднала. Сега не бих казала, че ми е много добре, но все пак по-добре. Главно си почивам и лежа, макар за момента всичко да се развива добре, но нямам кой знае колко сили, а за момента мога да си позволя да остана вкъщи.
Виж целия пост
# 303
Моят приятел изкара Ковид точно след като аз проимах положителен тест за бременност. Не го е карал много тежко, но не и много леко. Няма да крия, че се бях притеснила особено като 4 дена не можа да си свали температурата, пи антибиотици 2 седмици и т.н. Е аз спя на 5 см от него и дори не съм кихнала. За сметка на това в събота на една хижа се простудих и цяла седмица бях със запушен нос..
Честно казано и аз започнах с четенето на какви ли не ужасии и докторката ми каза "момиче, аз 30 години чета дебели медицински томове по темата, остави ме аз да си знам работата и да ти обяснявам, а не си пълни главата с глупости". Та, май спрях да се шашкам и си живея съвсем спокойно. Даже днес си покарах мотора.
Виж целия пост
# 304
Сигурно емоциите са засилени и от хормоните. С времето ще се успокоите, но не изпадайте в крайности.
Аз работя, от понеделник съм на нова работа, знаят за бременността ми. От Ковид не се притеснявам, аз и го изкарах миналия декември съвсем леко. Детето си (13кг) вдигам и нося, включително с ергономична раница, кучето (17кг) също вдигам понякога да го пренеса до банята. Засега проблеми с бременността нямам. С предишната - също, може и затова сега да съм още по-спокойна.
Виж целия пост
# 305
Смятам, че със сигурност една предходна бременност с успешен край дава друго виждане за нещата.
Мен ме плаши както всичко в живота - неизвестното до самото раждане. Притеснения след това от отглеждането на бебето нямам. Имаме късмета да сме се устроили, имаме собствено жилище и автомобил, свободна стая която живот и здраве да се превърне в детска, заплатата ми също е добра, което предпоставя и нормално майчинство. Не ме е страх от безсънни нощи, липса на социални контакти и т.н., но всеки път когато
чакам за преглед пред кабинета сърцето ми ще изскочи.

Стискам палци на всички! Иска ми се времето до юни да мине максимално бързо    😍
Виж целия пост
# 306
Ами... Всъщност точно от позицията на минала по този път бих казала, че страхът расте след раждането, но нека не мислим за страхове сега. Спокойствието е наистина важно и бременността, особено първата, следва да е приятно физиологично състояние, което да прави щастлива жената. Дишайте и живейте пълноценно сега, нататък... винаги.
Виж целия пост
# 307
Сигурна съм, че страховете са повече от гледна точка на здравословното състояние на детенцето, неговото правилно развитие, прохождане, проговаряне, образованието след време и т.н. Всеки иска най-доброто за детето си.
Просто имам много познати, които съм чувала да казват, че ги е страх от самото раждане, как биха се справили като родители, как биха се справили с безсънните нощи и честия плач, но на мен на този етап това ми се вижда най-малко притеснително.
Виж целия пост
# 308
Здравейте от както разбрах,че съм бременна следя темата. Термина ми е между 20/24 юни ,тъй като по думите на лекарката бебчо е доста дълъг , а ние не сме много високи. Имам от снощи едно чувство ,че май нещо не е наред или вече хормоните започнаха да се наместват . В понеделник влизам в 9г.с ,но принципно заради зацапване в края на 6г.с след преглед го получих и отидох отново ми изписаха да си слагам вагинално хапчета и поне 2часа да не ставам. Но винаги като ги сложа първо,че започва да ми се ходи въпреки че съм била секунди преди това и второ че ставах поне веднъж много рано сутринта до тоалетна и като ставах от сън бях много гладна. Снощи не съм ставала и днес не бях гладна ,дали нещо си внушавам или просто са ми са се наредили хормоните. Гърдите все още си ме болят . Надявам се всичко да е наред и бебчо да се чувства добре,като бях на преглед заради зацапването ми казаха ,че бебчо се е хванал много добре и че няма опасност . А съм го получила заради нисък прогестерон ,понеже цикъла ми е доста нередовен .
Виж целия пост
# 309
Аз нямам пукнат симптом от седмици. Само гърдите леко ме наболват, но всеки организъм е различен, а и симптомите изчезват в някакъв момент, така че ни мисля, че има защо да се притеснявате излишно
Виж целия пост
# 310
Имам бяло течение-без мирис ,без да ми щипе или нещо подобно !
Според вас притеснително ли е?
Виж целия пост
# 311
Имам бяло течение-без мирис ,без да ми щипе или нещо подобно !
Според вас притеснително ли е?
Аз съм със същото. 100 пъти питах лекаря дали е нормално, но аз използвам утрогестан също! Той каза , че щом няма мирис не ме боли или сърби значи е в рамките на нормалното. А моето е доста обилно на моменти даже дразнещо.!
Виж целия пост
# 312





https://problem.framar.bg/вагинално_течение/вагинално_течение_бременност.html
Виж целия пост
# 313
Имам бяло течение-без мирис ,без да ми щипе или нещо подобно !
Според вас притеснително ли е?
Аз съм със същото. 100 пъти питах лекаря дали е нормално, но аз използвам утрогестан също! Той каза , че щом няма мирис не ме боли или сърби значи е в рамките на нормалното. А моето е доста обилно на моменти даже дразнещо.!
И аз съм по същия начин и го отдавам на остатъци от лекарството. Даже се чудих как би се отразило в една цитонамазка например, че още не съм правила. А май се очертава да си го слагам още известно време...
Виж целия пост
# 314
Имам бяло течение-без мирис ,без да ми щипе или нещо подобно !
Според вас притеснително ли е?
Аз съм със същото. 100 пъти питах лекаря дали е нормално, но аз използвам утрогестан също! Той каза , че щом няма мирис не ме боли или сърби значи е в рамките на нормалното. А моето е доста обилно на моменти даже дразнещо.!
И аз съм по същия начин и го отдавам на остатъци от лекарството. Даже се чудих как би се отразило в една цитонамазка например, че още не съм правила. А май се очертава да си го слагам още известно време...
Мен доктора ми каза, че ще повлияе на резултатите и на този момент щом не ме боли,сърби да изчакаме .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия