Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 16

  • 48 034
  • 756
# 270
Е, не съм била. Но пък 45 години не е възраст, в която е невъзможно да има изненади Simple Smile
Само исках да кажа, че и тестовете не винаги са 100 % верни.
Нееее наистина ли?
Аз тъкмо се успокох с два отрицателни теста:(Наистина не ми се вярва на 45+ да е това:(
Аз съм и със спирала.
Сега дефакто трябва да ми дойде следващият цикъл.
Но както нямам цикъл този месец явно се чувствам издута като балон.
Виж целия пост
# 271
Не, това е временен дисбаланс.
Аз имах същото фсх и цикъл липсваше 3 месеца. Сега последните ми два цикъла са в норма, фсх от 156 когато нямах цикъл, последно го изследвах и беше 8.
Това са някакви аномалии. Но не е менопауза според мен;)
Виж целия пост
# 272
Далекогледството се означава с + , късогледството с -
И аз също доста дълго време си мислех, че като остарея ще имам плюс и минус като всички баби. Обаче винаги можеш да научиш нещо ново и неприятно Simple Smile
Моето късогледство е "- 5" - с което недовиждам надалеч
Далекогледството ми е " - 2,75" - това, с което недовиждам наблизко. От 13 годишна съм с "-4" така, че "-2,75 за мен си е плюс но всъщност си е жив минус.
А според офталмолог ми, никога няма да стана с плюс като гледам наблизо.
Със моята спирала Мирена ударих две в едно. Хем се спасих от обилни и болезнени цикли, хем от възможна бременност. Аз, като навърших 44 и като почна два дена преди всеки цикъл - повръщане, гадене все едно съм бременна (аз съм по 9 месеца с токсикоза като съм бременна ). Уморих се в един момент да се притеснявам и да правя тестове... и с гинеколожката решихме тоз проблем с Мирена - хем добре предпазно, хем за циклите решение. Според гинеколожката ще съм безопасна  две години след последен цикъл. А моят последен беше преди два месеца, нищо че съм Стара чанта. Не знам как някой смята че след 40 няма овулация. И след 50  има явно. То веднъж да има за година овулация е достатъчно да стане сакатлъка.
Виж целия пост
# 273
На тази възаст трудно става.То ако беше толкова лесно,маса народ щеше да е с бременност след 45. С нисък прогестерон, как ще задържиш бебето?Освена да пиеш дуфастон първите три месеца?
Пък и жената е със спирала..И без спирала шансовете са минимални, обаче със спирала  -си клонят към 0...
Календарът ми казва че цикълът ми закъснява с 4 дни..Въобще не го мисля..
Виж целия пост
# 274
Момичета,а тази добавки които пиете ,ги пиете когато вече има потвърдена менопауза или още в периода на пременопаузата ги започвате.
Аз няма да имам цикъл явно този месец,но след последните изследвания преди 2 месеца докторката ми каза,че не съм в пременопауза,а цикъл нямам,странно
Виж целия пост
# 275
Аурора, казваш да го чакам, а? Сам ли дойде при теб?
Дано не е менопауза, силно се надявам.
Виж целия пост
# 276
Дами, тези с обилните цикли и съсиреци,  след ваксина срещу Ковид, забелязали ли сте как е цикъла?


А относно хормолалната спирала, аз последният път скоро бях при друг АГ специалист/който каза че над 40г. не поставял такава/ и се изненада, че са ми сложили.
Едва ли не ми се скараха как на 50 съм още с нея, ами какво да правя казвам, иначе анемията е още по-голяма.
Трябвало да я махна и да оставя нещата на ест.  ход според тях.  Възлите щели да изсъхнат. Според тях спиралата ги подхранвала и също предизвиквала овулация.
Ами казвам ако пак ми падне хемоглобина под 100?  Да се чуди човек на кой лекар да вярва.
Виж целия пост
# 277
Момичета с тези вълни не се издържа ,стане ли време за сън почва се ,божеееее отвратителна работа,жена да се не раждаш,честно ви казвам хихиих.
Цикъл липсва от август,бяха изчезнали вълните,но от месец насам пак се появиха,ще се взима нещо да се пие.
Сутрин при събуждане леко подуване на пръстите,менопаузен артрит сподели доктора ми.Изписа ми OsteoMove.
Бихте ли споделили със снимка каква Мака и Вечерна иглика пиете?
Благодаря ви

Хормони изследвам постоянно ,всички показват менопауза.
Бихте ли споделили
Виж целия пост
# 278
Дами, тези с обилните цикли и съсиреци,  след ваксина срещу Ковид, забелязали ли сте как е цикъла?


Скрит текст:
А относно хормолалната спирала, аз последният път скоро бях при друг АГ специалист/който каза че над 40г. не поставял такава/ и се изненада, че са ми сложили.
Едва ли не ми се скараха как на 50 съм още с нея, ами какво да правя казвам, иначе анемията е още по-голяма.
Трябвало да я махна и да оставя нещата на ест.  ход според тях.  Възлите щели да изсъхнат. Според тях спиралата ги подхранвала и също предизвиквала овулация.
Ами казвам ако пак ми падне хемоглобина под 100?  Да се чуди човек на кой лекар да вярва.
След преболедуване имах скъсяване на цикъла и усилване на кървенето, след ваксиниране нямах страничен ефект в тази посока.
Виж целия пост
# 279
Такава пиех аз, по 2 капсули дневно. Максимума е 4, но аз просто изчаквах да се получи натрупване и взимах само по 2 след хранене.
https://herbamedicabg.com/prim-oyl-60-100-kaps-prim-oil-maslo-ot-vecherna-iglika
За...т.е. против изпотяване ивълни съм доволна от Ремифемин, от него пък вместо 2 по 1, взима само по 1 таблекта.
Мака...още я проучвам и се чудя дали да взимам и това.
Феминорм Дуо изпих две опаковки, но сякаш не видях някакъв кой знае какъв ефект.
Виж целия пост
# 280
Дами, тези с обилните цикли и съсиреци,  след ваксина срещу Ковид, забелязали ли сте как е цикъла?


Скрит текст:
А относно хормолалната спирала, аз последният път скоро бях при друг АГ специалист/който каза че над 40г. не поставял такава/ и се изненада, че са ми сложили.
Едва ли не ми се скараха как на 50 съм още с нея, ами какво да правя казвам, иначе анемията е още по-голяма.
Трябвало да я махна и да оставя нещата на ест.  ход според тях.  Възлите щели да изсъхнат. Според тях спиралата ги подхранвала и също предизвиквала овулация.
Ами казвам ако пак ми падне хемоглобина под 100?  Да се чуди човек на кой лекар да вярва.
След преболедуване имах скъсяване на цикъла и усилване на кървенето, след ваксиниране нямах страничен ефект в тази посока.
Не съм забелязала драстично да се е променил след Ковид ваксина м.06.2021, после и след преболедуване м.10.2021. Пиех Примолут нор преди ваксината, за предизвикване на цикъл и след нея, за нормализиране. От август не съм пила никакви хапчета. За след боледуването, май ми е рано да определя.
Виж целия пост
# 281
Аз съм след 40 и докторът каза, че ще ми сложи хормонална спирала задължително. Какъв е проблемът да имаш хормонална спирала след 40? Аз по принцип съм против всякакви лекарства, обаче пък.. спиралата предпазва и от забременяване, та не е лошо сигурно да имам засега.
Сега хемоглобинът ми беше 93, но сигурно е бил и по-нисък, защото по едно време ми пречерняваше няколко пъти.
Виж целия пост
# 282
По- горе се пишеше за хормонална спирала, а не за обикновена.
Виж целия пост
# 283
По- горе се пишеше за хормонална спирала, а не за обикновена.

Добавих "хормонална". Аз също говоря за такава.
Виж целия пост
# 284
Аурора, казваш да го чакам, а? Сам ли дойде при теб?
Дано не е менопауза, силно се надявам.

Ще дойде, така няма да те напусне тихомълком:))
Аз мазах един крем дето го поръчах от Австралия, много чакане и митница, та затова можеш и този на Аквасорс да вземеш, идентичен състав е. Мазах и прогестогел по две ленти сутрин и 2 вечер по меките места - китки, корем, бедра. Изчезнаха ми вълните около 5 дни след като започнах.
Пих Витекс също.
Един месец след тея терапии и цъфна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия