Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 16

  • 47 985
  • 756
# 435
На мен са ми махали полип преди  3 години, веднага след колпоскопията с която го установиха. Мисля че беше на шийката на матката или в самия вход към матката. Местна упойка сложи доктора (с нещо намаза или напръска, не беше инжекция) и го клъцна с една щипка. Не помня как се казва самата процедура. Бях доволна че  полипа позволява веднага и без други манипулации да се отстрани.
А направиха ли ти хистология?
Да, през същото минах и аз. След това обаче се оказа, че не е трябвало да го клъцва, а направо да се направи абразио, защото полипа е тръгнал от матката. И по принцип такава е практиката.
Втория ми полип също вече се беше показал отвън.
Виж целия пост
# 436
Lemy, правиха, да. По това което помня от тогава, нямаше поводи за притеснение и не налагаше други процедури
Виж целия пост
# 437
Здравейте отново.
С хормонална спирала съм , но този месец имам едно непрекъснато кървене.  Бях на преглед днес и се оказа задържан фоликул /малка киста/ Доктора ми изписа примолут нор, но като му чета сега листовката....ужас.
И сега съм в дилема.
Виж целия пост
# 438
Не чети листовките. Там пише какво ли не, дори обикновен аспирин да е. Доверявай се на лекаря си. Хормонален препарат е и е нормално да пише някакви плашещи неща, но лекува. Аз в момента също съм на примолут-нор след двуседмично обилно кървене и слава богу подейства. Ще го пия общо 15 дни по 2 на ден. Чувствам се най-после добре, само на него съм, предвид какви съсиреци и болки имах и колко спазмалгон, калциум фосфо Ц и дицинон (кръвоспиращо) изпих.
Виж целия пост
# 439
Здравейте отново.
С хормонална спирала съм , но този месец имам едно непрекъснато кървене.  Бях на преглед днес и се оказа задържан фоликул /малка киста/ Доктора ми изписа примолут нор, но като му чета сега листовката....ужас.
И сега съм в дилема.
Сори че аз малко като латерна, обаче и аз съм с хормонална. А за кисти ми помага чая с невен турта и равнец.. Като го почна до седмица ми идва. Иначе от дуфастона ми е лошо, той има силен седативен ефект върху мен и освен това през деня ми се гади от него. Според мен кървенето не е от кистата, а от хормоните. Кистата е другото лошо. И дуфастона трябва да се справи с двете. Хем да премахне Кистата хем да зададе на организма хормонален  ритъма. Ако все още.има.възможност да влезе в ритъм.
Виж целия пост
# 440
Здравейте отново.
С хормонална спирала съм , но този месец имам едно непрекъснато кървене.  Бях на преглед днес и се оказа задържан фоликул /малка киста/ Доктора ми изписа примолут нор, но като му чета сега листовката....ужас.
И сега съм в дилема.

На мен Оргаметрил ми помогна за 3 мес,  изчезна ми двукамерна киста. но това бе преди спиралата.
След това не зная, може и да съм имала кисти и да са се спукали. Определено чаят, препоръчан от re_ge, ми е помагал, ако цикълът не ми е дошъл на датата. Но той поначало не е спирал при мен, нищо че съм с Мирена.
И аз имам м/у циклично кървене, но аз съм с възли.
Виж целия пост
# 441
Момичета, искам да попитам дали някоя от вас е пила Фемин на д-р Тошков или Миомакс. Четох че лекуват успешно миоми, полипи и всякакви образувания, провокиращи обилни маточни кръвотечения и даже кръвоизливи. Разбира се трябва да се пият поне 3 месеца. И двете да билкови и с почти еднакви билки в тях. Знам че са безвредни. Но по-скоро въпросът ми е дали могат да се приемат едновременно с приема на хормонални лекарства.
Виж целия пост
# 442
Точно тези не съм пила.
Няколко месеца/може би 3-4/ пих чай за миома 1 и 2 част от билк.аптека на ул. Поп Богомил в София.
В началото имах 1 субсерозен възел под 5 см., който се сви, но в последствие ми се появиха други 3 /за 8-9 месеца/,  като не мога да кажа дали е от чая, защото по същото време се случиха други стресови ситуации в живота ми. Спрях го. По времето, когато го пиех, не смятам че Ц. ми е бил по-малко обилен.
Но този чай е помогнал на други жени от темата за операция на миоми, да им се свият миомите. Но доколкото съм чела, с големи миоми, без оплаквания в Ц.   Аз от там научих за него.
Виж целия пост
# 443
И на двата продукта никъде не прпчетох, че помагат за махане на полипи.
Виж целия пост
# 444
За полипи и миома Айдън Мустафов препоръчва отварата от стар лук, писали сме тук. Като противопоказанията бяха гастрит и колит, или нещо подобно, забравих вече.
Виж целия пост
# 445
Явно хормоните пак се вихрят.  Еми ще пия примолута, няма начин. Спиралата ми спря кръвоизливите, но цикъл имам. Маркира само, и минавам с ежедневни превръзки, но го има все още.
Виж целия пост
# 446
Момичета, искам да попитам дали някоя от вас е пила Фемин на д-р Тошков или Миомакс. Четох че лекуват успешно миоми, полипи и всякакви образувания, провокиращи обилни маточни кръвотечения и даже кръвоизливи. Разбира се трябва да се пият поне 3 месеца. И двете да билкови и с почти еднакви билки в тях. Знам че са безвредни. Но по-скоро въпросът ми е дали могат да се приемат едновременно с приема на хормонални лекарства.
Билките СА лекарство и може и да станат вредни, ако не са прилагани правилно (не са подходящите, не са в правилната форма извлек/отвара, не са в правилната доза/концентрация...). Консултирайте се с лекар или фармацевт (в билковите аптеки са компетентни за комбиниране на билки и билки с лекарства).
Виж целия пост
# 447
Правих отварата от лук. За съжаления се бях заблудила, че от всяка доза се пие само по 150 мл., а не цялата. Скоро съм я замислила отново да я пробвам.
Виж целия пост
# 448
То хубаво , ама сутрин ще си направя, ще си я сипя в термос и ще я изпия 2 часа след закуска на работата. Но след обяда не знам как ще стане. Трябва чак към 5-6 часа като се прибера. Но е добра идея и не е нещо сложно.
Виж целия пост
# 449
Някои жени май я пиеха сутрин и вечер, за да им е по- удобно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия