Счетоводител в нужда се познава 18

  • 36 329
  • 784
# 300
Еоод регистрирано по ДДС, но без дейност...подава нулеви декл. по ДДС и собственика като СОЛ само декл.1.
Не е ли като няма дейност да не възниква осигуряване? Т.е не следва ли да Не подава декл.1 или...?
И сега като е подавана всъщност, трябва ли да подаде годишна 6?

За прекъсване на осигуряването се подава ОКД-5 в 7-дневен срок.
Ако има внесени осигуровки за 2021г. трябва да подаде и годишна декларация обр. 6.
Виж целия пост
# 301
Здравейте,

Имам фирма (ЕТ), която не осъществява дейност. Аз работя на трудов договор в друга фирма, а в момента съм по майчинство.
Подава ли се годишна декларация в този случай?
Искам да закрия фирмата, какво да направя?
Виж целия пост
# 302
Здравейте!
Не съм сигурна дали питам в правилната тема,...
Интересувам се къде мога да проверя професиите и към коя категория труд спадат?
За една определена професия ме интересува.
Виж целия пост
# 303
Здравейте!
Не съм сигурна дали питам в правилната тема,...
Интересувам се къде мога да проверя професиите и към коя категория труд спадат?
За една определена професия ме интересува.

Вижте тук

https://www.lex.bg/mobile/ldoc/-13043711

И една статия по въпроса

https://trud.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0 … %83%D0%B4-%D1%80/
Виж целия пост
# 304
Здравейте!
Не съм сигурна дали питам в правилната тема,...
Интересувам се къде мога да проверя професиите и към коя категория труд спадат?
За една определена професия ме интересува.


Ето тук за професиите
https://kik-info.com/spravochnik/nkpd-2011/

Ето тук за категориите
https://profit.bg/balgariya/koi-profesii-sa-i-i-ii-kategoriya-trud/
Виж целия пост
# 305
Здравейте, искам да попитам при купуване на книги от Амазон (европейски) за фирмени цели и издаване на протокол по чл.117, в кои клетки на дневника за продажби ги включвате и какъв процент ДДС начислявате.
Предварително ви благодаря!
Виж целия пост
# 306
Здравейте на всички и честит празник! Simple Smile Предстои ми започване на работа към чуждестранна фирма в Европа, която няма представителство в БГ. Досега съм работила на трудов договор в българска фирма. Интересува ме какви данъчни задължения ще имам, трябва ли да имам собствена фирма и какъв вид договор се сключва в такъв случай?
Ще съм много благодарна на кратко разяснение или насочване към компетентен счетоводител за консултация.
Приятен ден!
Виж целия пост
# 307
Здравейте на всички и честит празник! Simple Smile Предстои ми започване на работа към чуждестранна фирма в Европа, която няма представителство в БГ. Досега съм работила на трудов договор в българска фирма. Интересува ме какви данъчни задължения ще имам, трябва ли да имам собствена фирма и какъв вид договор се сключва в такъв случай?
Ще съм много благодарна на кратко разяснение или насочване към компетентен счетоводител за консултация.
Приятен ден!
Накратко:
Фирма или без фирма-свободна професия.
От коя държава е фирмата в Европа? Може да се наложи и регистрация по ЗДДС.
Виж целия пост
# 308
Здравейте на всички и честит празник! Simple Smile Предстои ми започване на работа към чуждестранна фирма в Европа, която няма представителство в БГ. Досега съм работила на трудов договор в българска фирма. Интересува ме какви данъчни задължения ще имам, трябва ли да имам собствена фирма и какъв вид договор се сключва в такъв случай?
Ще съм много благодарна на кратко разяснение или насочване към компетентен счетоводител за консултация.
Приятен ден!

Ако започвате на трудов договор и ще работите от тук, чуждестранната фирма следва да се регистрира като чуждестранен осигурител в регистър Булстат. Същата вероятно ще се наложи да Ви упълномощи, за да можете да внасяте дължимите осигурителни вноски. Имайте предвид, че по отношение на облагането с данък общ доход, фирмата не попада в определението на пар. 1, т. 27 от ДР на ЗДДФЛ за работодател, и поради тази причина няма задължение да Ви удържа авансово данъка. За данъка ще си подадете годишна данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ и ще си определите и внесете данъка Вие.
Всичко изброено пак подчертавам, че важи ако сключите трудов договор и работите в България.
По отношение на регистрацията на договора в НАП, има противоречиви мнения, аз смятам че е редно да се обяви.
Виж целия пост
# 309
Аз нещо не разбирам, жената ще започва един вид да работи в чужбина, защо се налага тук да и се рег. ТД. Не става ясно от къде ще работи даже.
Виж целия пост
# 310
Аз нещо не разбирам, жената ще започва един вид да работи в чужбина, защо се налага тук да и се рег. ТД. Не става ясно от къде ще работи даже.

Аз поради тази причина написах, че изложеното от мен се отнася, ако ще работи по трудов договор и от България. Ако заминава да си работи в чужбина, нашето законодателство няма отношение по въпроса. Надявам се дамата да поясни все пак.
Виж целия пост
# 311
Аз нещо не разбирам, жената ще започва един вид да работи в чужбина, защо се налага тук да и се рег. ТД. Не става ясно от къде ще работи даже.

Аз поради тази причина написах, че изложеното от мен се отнася, ако ще работи по трудов договор и от България. Ако заминава да си работи в чужбина, нашето законодателство няма отношение по въпроса. Надявам се дамата да поясни все пак.

Здравейте, благодаря за отговорите на всички! Става на въпрос за дистанционна работа от България към чуждестранна фирма в държава членка на ЕС (Дания).
Виж целия пост
# 312
Може ли съвет?
Ако за изминалата година е подавана декл.1 първо за 2мес с 18,3% осигуряване за всички рискове, а след това с 14,3% ... как трябва да се попълни годишната декл.6? Със сумите и на двата процента или...?
Виж целия пост
# 313
Може ли съвет?
Ако за изминалата година е подавана декл.1 първо за 2мес с 18,3% осигуряване за всички рискове, а след това с 14,3% ... как трябва да се попълни годишната декл.6? Със сумите и на двата процента или...?
А колко е внасяно? и кой от двата % е верния? Има ли причина да е променен от третия месец, защото по принцип няма такава възможност? Вероятно имате предвид 14,8%, т.е. без ОЗМ.
Виж целия пост
# 314
Това ще проверя утре...вноските. И си мислех по тях да попълня декл.6...правилно ли е така?

Променено нямам идея защо...първо го е правил един, после хваща друг, сега съседка ме моли, т.е тя незнаеше въобще, че трябва 6..абе каша.
И за мин.година няма подадена...какво следва?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия