Счетоводител в нужда се познава 18

  • 36 330
  • 784
# 330
Lady Brinne , , да, отговаряме на изискванията  за доход. През януари, месецът за който искаме помощта, единственият ни доход е 32 лв. детски надбавки и получената през януари помощ за онлайн обучение за декември.
От името на съпруга ми подаваме заявлението.
Струва ми се странно как за декември отпуснаха помощ, а сега за януари не може. Промяна на обстоятелствата от наша страна няма.
Виж целия пост
# 331
Съпругът Ви не получава ли обезщетение да безработица? Обжалвайте,ако отговаряте на условията.
Виж целия пост
# 332
Lady Brinne , , да, отговаряме на изискванията  за доход. През януари, месецът за който искаме помощта, единственият ни доход е 32 лв. детски надбавки и получената през януари помощ за онлайн обучение за декември.
От името на съпруга ми подаваме заявлението.
Струва ми се странно как за декември отпуснаха помощ, а сега за януари не може. Промяна на обстоятелствата от наша страна няма.

Много странно звучи, наистина. Обжалвайте.
Виж целия пост
# 333
beba2 ,  съпругът ми още не е получил обезщетение , очаква се този месец  да получи първото си обезщетение за част от ноември, декември, януари и февруари накуп, поради проточила се проверка на фирмата, в която работеше.
Lady Brinne , искам да обжалвам, но не знам как да мотивирам жалбата си Simple Smile
Благодаря на всички момичета, които отделиха от времето си по моя казус! Gift Heart
Виж целия пост
# 334
beba2 ,  съпругът ми още не е получил обезщетение , очаква се този месец  да получи първото си обезщетение за част от ноември, декември, януари и февруари накуп, поради проточила се проверка на фирмата, в която работеше.
Lady Brinne , искам да обжалвам, но не знам как да мотивирам жалбата си Simple Smile
Благодаря на всички момичета, които отделиха от времето си по моя казус! Gift Heart

Реално мъжът Ви има право на обезщетение за безработица, но то няма как да е такова, че да надвишава изискуемия доход за отпускане на помощта.
Пишете, че съгл. чл.16б ал.1 т.2 не се изисква родителят да е останал без работа заради епидимиологичната обстановка или извънредното положение.
Виж целия пост
# 335
Здравейте! На 27.05 малкото става на годинка, а аз искам да се връщам на работа.Обясниха ми, че трябва да се върна за някой ден на работа, за да ми актуализират заплатата и ,след това ,си пускам насъбралата отпуска.
- какво попълвам ( какви декларации)?
- колко време се връщам, за да ми актуализират заплатата?
- от 27.05 ли ще получавам 50% майчинството за втората година?
Учител съм, ако има значение.
Виж целия пост
# 336
Здравейте, ще подавам декларация по чл. 50 заради данъчното облекчение за деца. Тъй като сумата на внесения данък ми е по-малка от сумата на допустимото облекчение за 2 деца, мога ли аз да подам в моята декларация за едното дете, а мъжът ми да подаде за другото? Трябва ли при това положение да посочваме и двете деца в двете декларации или всеки попълва само данните на детето, за което ще ползва облекчение?
Виж целия пост
# 337
Здравейте, ще подавам декларация по чл. 50 заради данъчното облекчение за деца. Тъй като сумата на внесения данък ми е по-малка от сумата на допустимото облекчение за 2 деца, мога ли аз да подам в моята декларация за едното дете, а мъжът ми да подаде за другото? Трябва ли при това положение да посочваме и двете деца в двете декларации или всеки попълва само данните на детето, за което ще ползва облекчение?
подаваш за сучата, която могат да ти върнат и вписваш и двете деца.
За остатъка подава мъжа ти и пак се вписват двете деца.
Виж целия пост
# 338
Здравейте! На 27.05 малкото става на годинка, а аз искам да се връщам на работа.Обясниха ми, че трябва да се върна за някой ден на работа, за да ми актуализират заплатата и ,след това ,си пускам насъбралата отпуска.
- какво попълвам ( какви декларации)?
- колко време се връщам, за да ми актуализират заплатата?
- от 27.05 ли ще получавам 50% майчинството за втората година?
Учител съм, ако има значение.
Щом така са ви казали...обикновено се искат 10 работни дни в предходен месец, на база на който после ще се изчисли отпуска.
От 27.05. ако се върнете на работа, имате право на 50 % от обезщетението.
Виж целия пост
# 339
Здравейте! На 27.05 малкото става на годинка, а аз искам да се връщам на работа.Обясниха ми, че трябва да се върна за някой ден на работа, за да ми актуализират заплатата и ,след това ,си пускам насъбралата отпуска.
- какво попълвам ( какви декларации)?
- колко време се връщам, за да ми актуализират заплатата?
- от 27.05 ли ще получавам 50% майчинството за втората година?
Учител съм, ако има значение.
Щом така са ви казали...обикновено се искат 10 работни дни в предходен месец, на база на който после ще се изчисли отпуска.
От 27.05. ако се върнете на работа, имате право на 50 % от обезщетението.
В “ предходния месец” означава кога да се върна -10 дена преди или след 27.05?
Виж целия пост
# 340
Здравейте! На 27.05 малкото става на годинка, а аз искам да се връщам на работа.Обясниха ми, че трябва да се върна за някой ден на работа, за да ми актуализират заплатата и ,след това ,си пускам насъбралата отпуска.
- какво попълвам ( какви декларации)?
- колко време се връщам, за да ми актуализират заплатата?
- от 27.05 ли ще получавам 50% майчинството за втората година?
Учител съм, ако има значение.
Както сте описали ситуацията - достатъчен е един работен ден, за да ви се актуализира заплатата. Ако обаче искате да ви платят отпуска съобразно актуализираната заплата, трябва да излезете в отпуск едва през м.07 (за да имате предходен месец с поне 10 отработени дни с новата заплата)
Докато сте на работа (независимо дали работите или сте в годишен платен отпуск) ви се полагат 50% от обезщетението за 2рата година майчинство.
Виж целия пост
# 341
Здравейте! На 27.05 малкото става на годинка, а аз искам да се връщам на работа.Обясниха ми, че трябва да се върна за някой ден на работа, за да ми актуализират заплатата и ,след това ,си пускам насъбралата отпуска.
- какво попълвам ( какви декларации)?
- колко време се връщам, за да ми актуализират заплатата?
- от 27.05 ли ще получавам 50% майчинството за втората година?
Учител съм, ако има значение.
Както сте описали ситуацията - достатъчен е един работен ден, за да ви се актуализира заплатата. Ако обаче искате да ви платят отпуска съобразно актуализираната заплата, трябва да излезете в отпуск едва през м.07 (за да имате предходен месец с поне 10 отработени дни с новата заплата)
Докато сте на работа (независимо дали работите или сте в годишен платен отпуск) ви се полагат 50% от обезщетението за 2рата година майчинство.
Пълна каша ми е. След 27.05 до 14.09 искам да бъда в отпуск, а с началото на уч.година да си започна работа. Но изплащането на отпуската зо това време искам да е на база актуализирана заплата, тъй като е повече 😕
Виж целия пост
# 342
Здравейте! На 27.05 малкото става на годинка, а аз искам да се връщам на работа.Обясниха ми, че трябва да се върна за някой ден на работа, за да ми актуализират заплатата и ,след това ,си пускам насъбралата отпуска.
- какво попълвам ( какви декларации)?
- колко време се връщам, за да ми актуализират заплатата?
- от 27.05 ли ще получавам 50% майчинството за втората година?
Учител съм, ако има значение.
Както сте описали ситуацията - достатъчен е един работен ден, за да ви се актуализира заплатата. Ако обаче искате да ви платят отпуска съобразно актуализираната заплата, трябва да излезете в отпуск едва през м.07 (за да имате предходен месец с поне 10 отработени дни с новата заплата)
Докато сте на работа (независимо дали работите или сте в годишен платен отпуск) ви се полагат 50% от обезщетението за 2рата година майчинство.
Пълна каша ми е. След 27.05 до 14.09 искам да бъда в отпуск, а с началото на уч.година да си започна работа. Но изплащането на отпуската зо това време искам да е на база актуализирана заплата, тъй като е повече 😕
Трябва да "устискате на работа" от 27.05. до 30.06.
В противен случай отпуска ви ще е върху старата заплата.
Колко дни ви е платения отпуск  на учителите за календарна година?
Защото за нормалните граждани е 20 раб.дни (което е долу горе едни календарен месец)?
Виж целия пост
# 343
Здравейте! На 27.05 малкото става на годинка, а аз искам да се връщам на работа.Обясниха ми, че трябва да се върна за някой ден на работа, за да ми актуализират заплатата и ,след това ,си пускам насъбралата отпуска.
- какво попълвам ( какви декларации)?
- колко време се връщам, за да ми актуализират заплатата?
- от 27.05 ли ще получавам 50% майчинството за втората година?
Учител съм, ако има значение.
Както сте описали ситуацията - достатъчен е един работен ден, за да ви се актуализира заплатата. Ако обаче искате да ви платят отпуска съобразно актуализираната заплата, трябва да излезете в отпуск едва през м.07 (за да имате предходен месец с поне 10 отработени дни с новата заплата)
Докато сте на работа (независимо дали работите или сте в годишен платен отпуск) ви се полагат 50% от обезщетението за 2рата година майчинство.
Пълна каша ми е. След 27.05 до 14.09 искам да бъда в отпуск, а с началото на уч.година да си започна работа. Но изплащането на отпуската зо това време искам да е на база актуализирана заплата, тъй като е повече 😕
Трябва да "устискате на работа" от 27.05. до 30.06.
В противен случай отпуска ви ще е върху старата заплата.
Колко дни ви е платения отпуск  на учителите за календарна година?
Защото за нормалните граждани е 20 раб.дни (което е долу горе едни календарен месец)?
Явно ще си “стоя на старата заплата” щом толкова време, не само 10 дни Sad Моят отпуск за година е 59( май е базово 56+ по един ден за всяко дете).
Виж целия пост
# 344
Здравейте! На 27.05 малкото става на годинка, а аз искам да се връщам на работа.Обясниха ми, че трябва да се върна за някой ден на работа, за да ми актуализират заплатата и ,след това ,си пускам насъбралата отпуска.
- какво попълвам ( какви декларации)?
- колко време се връщам, за да ми актуализират заплатата?
- от 27.05 ли ще получавам 50% майчинството за втората година?
Учител съм, ако има значение.
Съгласно КТД в образованието заплатите се актуалузират и по време на отпуск. При Вас доста неща са специфични за бранша. Попитайте счетоводителката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия