БАЗЕДОВА БОЛЕСТ ТЕМА 13

  • 31 060
  • 740
# 405
И аз съм почти толкова. Ама си признавам, че ми липсва мотивация. Миналото лято си бях - 11 кг, ама като ни затвориха есента под карантина и си върнах сваленото. Много трудно се захващам да променям храненето. Наема ли се - успявам, ама то зорът е да започна. Колко пъти откакто съм с Базед отслабвах и връщах кг. То ми писна. Все нещо се случва.
Иначе съм решила, че ако изобщо започвам някакви диети, пак ще е Зоната. Вече нищо друго не ме вълнува. Само с нея се чувствам ок. И сита, и в хормонален баланс. Без да треперя и да откачам, и да ми се разказва играта на МЦ. И между другото, 11 кг ги свалих за 3 месеца и то с ядене, докато с ВМХ свалях 15 кг година и половина и изобщо не се чувствах "цвете" хормонално.
Виж целия пост
# 406
Миме, Мереленда Simple Smile Момичета, има и по-страшни неща от няколко килца отгоре. Иначе пречи - да. Хубаво е да не се натоварват ставите. Миме, не знам за теб, но котаракът определено има голяма промяна, наедрял е, беше едно малко котенце Simple Smile Много як. Иначе аз пък да ви кажа, покрай корема една година не можех да кача, взех да се притеснявам. Сега съм качила, и аз съм си закръглена, ама дреме ми. Има и по-важни неща Simple Smile
Виж целия пост
# 407
Здравейте, някоя от вас има ли завишена пикочна кисилина?
Виж целия пост
# 408
Здравейте, някоя от вас има ли завишена пикочна кисилина?
Да,+ болки в ставите.

При мен и да не ям,промяна в килограмите почти няма,но в кръвното има...
Става 90/60
85/60
И явно не става с неядене.
Смотаните хормони са виновни.
Последната ендо я попитах:Защо след като хормоните са ок,жлезата се води напълно компенсирана и т.н.,организмът ми продължава да се държи,все едно е в тежка хипофумкция.
Тя каза само:"Това е добър въпрос." И изобщо не пожела да коментира повече.
Исках да попитам защо така изведнъж се покачи пикочната киселина и т.н.,общо взето това е метаболитно нарушение...
Каза да посетя ревматолог,за да ми изпише "лечение" и диета.
Направо ме избива на отчаяние при такива отговори.
Извод:Ако Лозанов ви обещае пълно излекуване,не му вярвайте.
И ако някой ендо твърди,че след премахване на жлезата,проблемите са разрешени...не е прав.
Виж целия пост
# 409
Здравейте момичета,
моето напрежение и тежест в главата продължват.Имате ли идея дали е заради хормоните или каква може да е причината?Кръвното ми от 110 / 60 варира до много ниски граници 85/45 ако ми е верен апарата.Беналгин и от този тип с кофеин ,кодеин могат ли се приемат ?
Виж целия пост
# 410
Сега,през лятото,и аз си давам такива стойности.
Виж целия пост
# 411
Миме, твоето яко играе. Помня и предишни стойности.

Аз миналото лято нали избухнах със 220/134 и пулс над 100, та сега меря веднъж дневно, просто да знам накъде съм. Ама си пия и 5-те хапчета дневно. Без тях не може вече.
Иначе съм заблудена. Магнитни бури имало пишеше, мисля вчера. Май в БТВ във фейса. Предупреждаваха хората с кръвно.
Може и от това главата да боли. На мен понякога ми влияят и то с дни продължение.
https://btvnovinite.bg/svetut/zemjata-e-v-epicentara-na-geomagnitna-burja.html
Виж целия пост
# 412
Аз ходих на контрола ФТ4 е в граници,ФТ3 още малко му трябва,оставиха ме на 2 .2 метизол и  след 2 седмици отново ще  пусна хормони и то по мое настоявне,защото докторката ми каза след месец.Много е цял месец според мен , особено в началото.Алата още се е повишил.Споменах и за продължителното главоболие-вероятно било от хормоните,предвид и възраста ми  и предстоящата менопауза и базеда.Може и да е права ,ама  да се връща мойта докторка,че се чувствам като пате в калчища.
Виж целия пост
# 413
Играе,кардиолозите не знаят какво да ми предпишат.
Само конкор за пулса.
Както е високо,пада много.
Да,преди имах и над 150 кръвно...
Виж целия пост
# 414
Здравейте момичета, бързам да пиша веднага след като се прибрах от колоно и гастроскопия днес. Най-общо няма никакви данни да се случва нещо нередно, не са видели нищо. Докторът смята че при мен се касае за СРЧ или пък просто нещо, за което е отговорна щитовидната, защото независимо, че стойностите на хормоните не го показват, това не значи, че не прави проблеми. Изрично попитах за биопсия за микроскопски колит, но каза, че за да вземе трябва да види поне нещо малко нередно, а такова не е имало. Взел е за хеликобактер и ще чакам резултат, но се съмнявам да има, тъй като съм правила и кръвни и фецес тестове за нея, все отрицателни. От цялото нещо иначе подготовката и гладуването беше най-неприятно, много отпаднала се чувствах, но се радвам, че се осмелих, защото ми падна голям товар. Прикачам и епикризата, ако някой има понятие от тези неща.




Виж целия пост
# 415
Това е чудесна новина! А при вас оплакванията какви са точно ? Има ли разстройство ?
Виж целия пост
# 416
Е хубаво де, много вече се дразня от лекарски умозаключения.
Има и тънки черва,не само дебело.
Има всякакви механизми,които дразнят червата.Непоносимости например,освен всички видове УК,КРОН и разновидности... Има алергичен колит,аз имах съмнение за огнища по червата от ендометриални клетки,но ми вдигнаха рамене и не коментираха изобщо темата.Говоря за университетските болници ИСУЛ и Иван Рилски.Ааа,и Света Марина Варна.
Може и бактериален дисбаланс да е,не е вярно,че се оправя с пробиотик...
Няма как да ме бъркат във всяка болница в страната и да ми вдигат рамене.
Ендокринолозите се интересуват само да вкарат параметрите в нормални стойности.
И дотам.

Нито за кръвното и пулса помагат,нито за стомашно-чревния тракт,нищо.
Последно ранната менопауза ми изтъкнаха за причина за някои състояния.Те и ревматолозите така казаха,искаха още преди няколко години да пия ХЗТ с естроген...
Ами...лечение,съвет за справяне с проблема?Аз и без да съм медик се сещам за същото,което казват-разбутани са много хормоните,ама не знам как да си помогна.

Anna120, благодаря,че споделяш,но те на практика не са направили нищо,просто не са открили рак,УК,Крон.И оттам нататък те оставят сама с проблема.
Опитай с изследвания за хранителни непоносимости.
Аз бях пак зле с колита,взех да ям пак месо,ориз, картофи и захар.Без глутен,без млечни,без зеленчуци в сурово състояние... Определено помага.
Но аз не мога да си измисля никаква междинна закуска,нищо...
Сутрин не ям,гади ми се при мисълта да започна от сутринта да се тъпча с месо.
Искам от лекарите примерна диета,не били диетолози.Ама пък в много случаи диетолозите не са лекари и хората с подобни състояния отричат диетолозите.
Месо не обичам,не смятам,че е морално и етично да се яде и искам да съм вегетарианец.
А упорито тялото ми най-добре приема месо.Споделях това неведнъж на психиатър,психолог... но тук се сблъскват личното убеждение и едва ли не възможността за оцеляване.То е ясно кое надделява,но не съм удовлетворена от избора.Психиатри и психолози са на мнение,че съм си нормална и че червата не са раздразнени вследствие на пси проблем.Да търся специалисти за всеки конкретен проблем...
Пак не разбирам при нормални хормони,здраво уж сърце,как се случва това и как при такава стойност да изпия още 1/2 Конкор.
А ми е страшно трудно да се влача из жегите(но се налага...)

И вода пия,и какво ли не...Даже соли(Хидратин алфа) и пак така...
Виж целия пост
# 417
Миме, тоя, апарат верен ли е? Че тия за китка май не са мн адекватни-е, пулса е верен.... Аз с мойта хипохондрия си взех Микролайф а функция за предсърдно мъждене🤣🤣🤣. Оръсих се близо 200 лв, калибрираха го и се кротнах😁.
Виж целия пост
# 418
Това е чудесна новина! А при вас оплакванията какви са точно ? Има ли разстройство ?

Нещо подобно, по-скоро по-често ходене до тоалетна (3-4пъти дневено, а понякога и повече)  и неоформено. Пия смекта и на следващия ден обратен проблем а на по-следващия разстройство. И така един кръговрат. Иначе нямам болки.

 
Е хубаво де, много вече се дразня от лекарски умозаключения.
Има и тънки черва,не само дебело.
Има всякакви механизми,които дразнят червата.Непоносимости например,освен всички видове УК,КРОН и разновидности... Има алергичен колит,аз имах съмнение за огнища по червата от ендометриални клетки,но ми вдигнаха рамене и не коментираха изобщо темата.Говоря за университетските болници ИСУЛ и Иван Рилски.Ааа,и Света Марина Варна.
Може и бактериален дисбаланс да е,не е вярно,че се оправя с пробиотик...
Няма как да ме бъркат във всяка болница в страната и да ми вдигат рамене.
Ендокринолозите се интересуват само да вкарат параметрите в нормални стойности.
И дотам.

Нито за кръвното и пулса помагат,нито за стомашно-чревния тракт,нищо.
Последно ранната менопауза ми изтъкнаха за причина за някои състояния.Те и ревматолозите така казаха,искаха още преди няколко години да пия ХЗТ с естроген...
Ами...лечение,съвет за справяне с проблема?Аз и без да съм медик се сещам за същото,което казват-разбутани са много хормоните,ама не знам как да си помогна.

Anna120, благодаря,че споделяш,но те на практика не са направили нищо,просто не са открили рак,УК,Крон.И оттам нататък те оставят сама с проблема.
Опитай с изследвания за хранителни непоносимости.
Аз бях пак зле с колита,взех да ям пак месо,ориз, картофи и захар.Без глутен,без млечни,без зеленчуци в сурово състояние... Определено помага.
Но аз не мога да си измисля никаква междинна закуска,нищо...
Сутрин не ям,гади ми се при мисълта да започна от сутринта да се тъпча с месо.
Искам от лекарите примерна диета,не били диетолози.Ама пък в много случаи диетолозите не са лекари и хората с подобни състояния отричат диетолозите.
Месо не обичам,не смятам,че е морално и етично да се яде и искам да съм вегетарианец.
А упорито тялото ми най-добре приема месо.Споделях това неведнъж на психиатър,психолог... но тук се сблъскват личното убеждение и едва ли не възможността за оцеляване.То е ясно кое надделява,но не съм удовлетворена от избора.Психиатри и психолози са на мнение,че съм си нормална и че червата не са раздразнени вследствие на пси проблем.Да търся специалисти за всеки конкретен проблем...
Пак не разбирам при нормални хормони,здраво уж сърце,как се случва това и как при такава стойност да изпия още 1/2 Конкор.
А ми е страшно трудно да се влача из жегите(но се налага...)

И вода пия,и какво ли не...Даже соли(Хидратин алфа) и пак така...

А за тънките черва какви изследвания се правят? На мен ми изписаха две лекарства, които са натурални, за СРЧ.
Виж целия пост
# 419
Кои са тези лекарства ако не е тайна ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия