Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 43

  • 73 960
  • 737
# 15
От мен една погача, с която посрещнах децата ми и внука на обяд.
Другото беше сурова туршия, картофена салата с червен лук, ярешка курбан чорба, кюфтета на фурна и постни пълнени чушки с ориз, боб и гъби рижика, но са без снимка, че гостите дойдоха и нямаше време да снимам.

Виж целия пост
# 16
Да се запиша в новата тема с топла пита и крем карамел.
Виж целия пост
# 17
Благодаря за темата!
Едни мекици за закуска

Джобчета с шунка и кашкавал

Чушки пълнени

и с доматен сос

Свинско с праз

и с пържени картофи
Виж целия пост
# 18
Честити да са ни всички рожденици, да са здрави и все така да творят вкусотии!

за закуска гюзлюмички

кюфтета на фурна с пържен лук, майонеза и прясно мляко в каймата

печени гъбки

салати - зелении разни с домат и краставица и зеле с морков и ряпа




и крем супа от броколи
Виж целия пост
# 19
Ала Бала - благодаря за темата Kissing Heart

При нас филийки с кайма





И палачинки за следобедна закуска от мм



Днес е и мързеливо неделно и студено, всичко правим без да си даваме осбено много налягане Grinning

Всички болни да оздравяват пожелавам!
Виж целия пост
# 20
Шарена бобена салата с праз:

Баница със сирене и праз:

Скрит текст:



Днес праза е на почит. Ами, зима е. Grinning
Виж целия пост
# 21
Много вкусно започна новата тема! Ала-Бала, благодаря ! Моренка, честита да си!
Хубава нова седмица на всички, бъдете здрави!
ориз с пиле пак готвих (този път на моя земя) https://pep-4o.blogspot.com/2010/02/blog-post_07.html

 и супа топчета https://pep-4o.blogspot.com/2009/12/blog-post_29.html
Виж целия пост
# 22
Много студено днес! Мими, Фаталина, жестоки погачи, браво!
Балканско суши хи-хи! Пастет от сирена в краставичка.


Домашен хляб и постен гювеч в глинен съд




Салата цвекло и моркови


Кюфтета от кайма и булгур
Виж целия пост
# 23
Ала-Бала,  благодаря за най-красивата и уютна тема Flowers Bouquet
Преди малко повече от час ММ каза че му се яде бял боб...консервите от Л. влязоха в действие...

Хрумна ми, да използвам водата за нещо, което бях си наумила да правя днес

"Пухкав портокалов кекс" по Mikkey и HushPuppy- вместо 3 яйца сложих 10с.л. бобена аквафаба....получи се доста добре

И сега за дооползотворяване на остатъка  си намерих работа...

Спокойна вечер и успешна нова седмица! Бъдете здрави!
Виж целия пост
# 24
Тиквена супа
Виж целия пост
# 25
Маринован джолан в глинен гювеч



Зелеви сарми с кълцано месо в гювеч


Виж целия пост
# 26
Банички със сирене, във вид на мъфини

Картофена крем супа

Бисквитена торта с домашен крем и боровинки
Виж целия пост
# 27

Какаов крем карамел с Мусковадо


А за ММ стандартен, цяла тава


Маймунски хляб, маймунски разчупен от Мони 😁


Мусака
Виж целия пост
# 28
Съботно-неделно:
Първи опит за гофрети, одобрени.


Пак кифли.


Супа от ММ от св. месо, сложихме ѝ чесън и стана като пача.


За гостенката...
- червената чушка изчезна първа Grinning

Пилешки бутчета без кожа с ориз и пак салата зеле/още 2-3 има/.

И у нас портокаловия кекс на Мики


с корички микс, лидълските



Морена, честита да си! Много здраве и щастие!
Виж целия пост
# 29
Ала Бала благодаря за уютната и вкусна темичка! Flowers Rose

Най-вкусната неделна закуска от мм, бъркани яйца с прясно сирене и пиадина.

Скрит текст:
Беше направил яйцата на водна баня. Не разбрах защо, след като и в тигана ги прави достатъчно сочни. Обаче така яко беше загорил купата на "водната баня", че три пъти я разкисвах и мих. Joy

Пилешка супа


Пълнени пилешки бутчета с гъби и сирена


Лесен бюрек с дърпани кори и сирене


Скрит текст:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия