Египет /Тема 12/

  • 53 465
  • 739
# 225
Във всички пирамиди се влиза и да, за тази на Хуфу се искат 400 паунда. Търсете в чейндж бюрата, за да имате нещо.
Ако кацате в Кайро, до гишето за визи има и бюро, бъдете от първите и си купете валута.
Виж целия пост
# 226
Някой от ходилите да е ползвал местен гид за екскурзиите, а не тези от туристическите агенции?
Виж целия пост
# 227
Във всички пирамиди се влиза и да, за тази на Хуфу се искат 400 паунда. Търсете в чейндж бюрата, за да имате нещо.
Ако кацате в Кайро, до гишето за визи има и бюро, бъдете от първите и си купете валута.

Извинявам се, тази тема информация, че пускат да се влиза от кога е? Защото от нашите гидове на място, знам че в момента не пускат. Ковид мерки.

Някой от ходилите да е ползвал местен гид за екскурзиите, а не тези от туристическите агенции?
Аз съм ползвала местен гид за кратките екскурзии.
В момента уговарям Луксор и Абу Дабаб пак с местен.
Виж целия пост
# 228
април 2021 влизахме.
Скрит текст:


средната пирамида, това е всичко, което може да се види Wink каменен саркофаг и надпис на стената.
не са трите букви, но идеята е същата Simple Smile не е много възпитателно, ако сте с деца, да си знаете.

за след това не съм проверявала лично, но колеги са водили гостите си там преди месец и са им предложили да влязат.
Wink колежката е 1,90 и е отказала.
Виж целия пост
# 229
април 2021 влизахме.
за след това не съм проверявала лично, но колеги са водили гостите си там преди месец и са им предложили да влязат.
Wink колежката е 1,90 и е отказала.

Мерси. Явно моята информация е грешна.
Виж целия пост
# 230
другата седмица пак ще имам информация от първа ръка. Simple Smile

дописах в грешния пост Simple Smile



средната пирамида, това е всичко, което може да се види Wink каменен саркофаг и надпис на стената.
не са трите букви, но идеята е същата Simple Smile не е много възпитателно, ако сте с деца, да си знаете.
Виж целия пост
# 231
В пирамидите може да се влиза в момента - инфо от първа ръка:)
Виж целия пост
# 232
В пирамидите може да се влиза в момента - инфо от първа ръка:)
Мерси.
Виж целия пост
# 233
Лято, ние ползвахме местна агенция goluxortours. Водиха ни в Саккара, Мемфис, Дахшур, обяд. Влязохме в пирамидите Червена, Огъната, на Тети.
Декември 2021
Виж целия пост
# 234
Милето, как пътувахте до там?
Чудя се кой вариант е по-добър: с кола, само нашето семейство, или с автобус с група.
Виж целия пост
# 235
В коя гробница да влезнем с приоритет ако имаме възможност за избор? Като богатство на стенописите и т.н.
Виж целия пост
# 236
Лято, бяхме си организирали частна екскурзия. Дойдоха до хотела ни, шофьор и екскурзовод. Возиха ни навсякъде, всичко беше организирано от тях. В края на деня ни върнаха в хотела. Сами не бихте могли и не бива да ходите никъде.

Гарганела, вие с организирана от български туроператор ли сте, за да знам как да ти отговоря? Ако сте по този начин, ходи се до трите пирамиди в Гиза, но се влиза (по желание само в тази на Хуфу).

Цитат на: ХалиГали
Mileto, бихте ли споделили в долината на царете кои три гробници според вас е най-добре да бъдат посетени с основния билет? Кои ви харесаха най-много? Трябва да се изберат 3 от 8 отворени за посещение.
Всички гробници наблизо ли са? Ако са много отдалечени една от друга, екскурзовода ли избира кои 3 да посети групата? А гробницата на Ramses V u VI заслужава ли си?

От тези може да се избира (ако са отворени в този момент):
KV1 на Рамзес VII
KV6 на Размес IX
KV8 на Меренптах
- тук влязохме, доста дълбока гробница с по-дълго слизане надолу, което също е интересно да се види колко надълбоко са стигали в строежите. Коридорът е изписан, таванът също, долу в гробницата са запазени само част от рисунките.


KV11 на Рамзес III - тук влязохме, много красива гробница, още от входа започват рисунките, не е трудна за обхождане, има много какво да се види, препоръчвам


KV14 на Таусерт и Сетнахт
KV15 на Сети II
KV16 на Рамзес I
- тук влязохме, къса галерия, рисунките са само в камерата долу


KV47 на Сиптах

Платените пирамиди са три:

KV9 на Рамзес V и VI - струва 100 EGP, чувала съм много хубави неща за нея, но не разбрах дали по наше време беше отворена, а и нямаше да ни стигне времето и за нея.
KV17 на Сети I - 1000 EGP - платихме си за нея и не съжаляваме въобще! Изключително красива и богата - от началото до края!


KV62 на Тутанкамон - 300 EGP - и тук влязохме, просто нямаше как да не видим Тут и неговата така прочута гробница. Тя е най-малко украсена, има рисунки само на три страни, там е мумията на Тутанкамон и саркофагът на мястото си в средата на залата.
Виж целия пост
# 237
Страхотна информация, благодаря. Да, имах предвид Долината на царете.
Значи заплюваме си KV11 на Рамзес III, KV17 на Сети I и KV62 на Тутанкамон.
Виж целия пост
# 238
милето, точно това имах предвид. Чудим се между местен гид или от туроператора. Децата не обичат да пътуват, макар че ги мъкнем навсякъде, миналата година издържаха 5:40 и 6:20 часови полети, 1500 км с нашата кола за 2 дена са издържали и не знам дали е ок да сме с автобус, или да си вземем гид с кола, който да ни угажда и да спира, където искаме.
А и толкова часа с пълен с хора автобус ме притеснява заради ковид.
Виж целия пост
# 239
Лято, вие искате да отидете в Египет сами и да си организирате неща? Или не съм разбрала правилно?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия