Раждане във II САГБАЛ Шейново (5 тема)

  • 55 681
  • 740
# 210
Аз бях планово секцио.
Приеха ме предния ден, тонове и след това си отидох в запазената ми самостоятелна стая, вечерта пак имах тонове и след това си гледах тв, до другат сутрин в 10:30 когато ме извикаха да слезна в реанимация и да ме подготвят за операцията. Simple Smile
Здравейте, родилите секцио, може ли да споделите как протича? Какво се случва след приема?
Също така, дали списъка е пълен с нещата за постъпване, нещо допълнително дали е нужно?
Виж целия пост
# 211
Освен тонове, не взимат ли  кръв, консултация с анестезеолог не се ли провежда? 😊

Аз бях планово секцио.
Приеха ме предния ден, тонове и след това си отидох в запазената ми самостоятелна стая, вечерта пак имах тонове и след това си гледах тв, до другат сутрин в 10:30 когато ме извикаха да слезна в реанимация и да ме подготвят за операцията. Simple Smile
Здравейте, родилите секцио, може ли да споделите как протича? Какво се случва след приема?
Също така, дали списъка е пълен с нещата за постъпване, нещо допълнително дали е нужно?
Виж целия пост
# 212
Аз родих в началото на този месец. В родилна зала неонатолозите реагираха светкавично бързо на увитата пъпна връв. За секунди аспирираха и бебето изплака.
След това в отделението е пълна лудница. Персоналът се задъхва. Сведенията в действителност се дават на лист, но ако има някакви въпроси, могат да се задават на място…. Ако има на кого. На мен ми се случи два пъти да чакам по 30+ мин пред отделението, за да мине някой, на когото да мога да задам въпроса си. Имаше майки, които чакаха и по повече.
Като пример за дезорганизацията, давам следния:
Ще ни изписват. След сутрешната визитация ми казват, че трябва да върна бебето в отделението точно в 12:00, за да му направят 2-часова фототерапия за жълтеницата преди да ни изпишат. Аз разбира се спазвам този час и отивам обратно в 14:00ч, (за когато между другото съм предупредила таткото и по-голямото ми дете да са на линия да ни вземат). До 14:30 никой не се появява на вратата, за да ми отговори кога ще е готово бебето. В един момент стана ясно, че фототерапията всъщност е започнала в 13:30 и ще приключи в 16:30, защото лампата била заета преди това, нищо че бил запазен час за нас. Аз междувременно съм се облякла, събрала съм багажа и съм освободила стаята… В 16:30 изкараха бебето, което не беше хранено докато е стояло там.
Няма диалог, няма обяснения, няма нормално отношение. Всички са адски заети, изнервени и по-скоро ще ви смъмрят, отколкото някой нормално, човешки да обясни.
Нищо общо с Родилна зала. Там всичко е страхотно ❤ Скоро ще дам отзив и за там.

 
Някоя мама родила този или миналия месец може ли да сподели впечатления от неонатологията? Някакви проблеми имали ли сте с тях и ако да какви?
Виж целия пост
# 213
Кръв и урина се дава само, прави се проба за антибиотици. Аз среща с анестезиолог нямах.
Освен тонове, не взимат ли  кръв, консултация с анестезеолог не се ли провежда? 😊

Аз бях планово секцио.
Приеха ме предния ден, тонове и след това си отидох в запазената ми самостоятелна стая, вечерта пак имах тонове и след това си гледах тв, до другат сутрин в 10:30 когато ме извикаха да слезна в реанимация и да ме подготвят за операцията. Simple Smile
Здравейте, родилите секцио, може ли да споделите как протича? Какво се случва след приема?
Също така, дали списъка е пълен с нещата за постъпване, нещо допълнително дали е нужно?
Виж целия пост
# 214
За  Неонатологията не съм прочела добър отзив 😔
Виж целия пост
# 215
Аз съм доволна от там.
Реално ако има нещо лошо недай Боже, ти го казват . Просто трябва да се ходи и да се пита ако имаш допълнително въпроси.Моето бебе не е било на АБ, но беше единия ден на фото лампа, заради жълтеницата, добре че слезнах да питам къде е, защото иначе не казват преди даването на инфо на всички майки ( тогава беше от 11:30 )
За  Неонатологията не съм прочела добър отзив 😔
Виж целия пост
# 216
Аз също нямам лошо впечатление от неонатологията,винаги попадах на любезен персонал,друг въпрос,че елементарни неща не обясняват,на мен ми е първо дете и нищо не знаех,а от емоции и шок не се сещах и да питам.
Виж целия пост
# 217
Пожелавам на тези, които скоро ще родят да ви се падне Ива Симеонова в неантологията, страшно доволна съм от това което съм видяла от нея т.е. Как се грижи за бебетата..... Ако някоя от вас се интересува как изглежда въпросната жена ще пратя снимка на лично
[/quote
Станислава здравей.
Бих искала да ми пратиш снимка на Ива Симеонова .
Родих 2020 г там.
Благодаря
Виж целия пост
# 218
Здравейте момичета.Нова съм.В момента се следя в МБАЛ Надежда ,но не съм много доволно от към отношение не е моето място.Исках там да раждам,но се отказах .Другият ми избор беше Шейново.В момента съм в 22 г.с термина ми е юни мисля от другия месец да се преместя в Шейново може ли да ми препоръчате добър АГ освен д-р Велев,защото гледам че при него няма свободни часове .Благодаря !🤗
Виж целия пост
# 219
Здравейте, тези от вас, които са раждали в болницата и са били на терапия с НМХ, която трябва да се продължи и след раждането, болницата подсигурява ли го или при постъпването трябва сами да сме си подсигурили инжелции за престоя?
Виж целия пост
# 220
Здравейте момичета.Нова съм.В момента се следя в МБАЛ Надежда ,но не съм много доволно от към отношение не е моето място.Исках там да раждам,но се отказах .Другият ми избор беше Шейново.В момента съм в 22 г.с термина ми е юни мисля от другия месец да се преместя в Шейново може ли да ми препоръчате добър АГ освен д-р Велев,защото гледам че при него няма свободни часове .Благодаря !🤗
Вецев или Велев?
Виж целия пост
# 221
Велев.Коректора ми беше поправил името
Виж целия пост
# 222
Когато аз си правих проучване на лекарите, се бях насочила към Златомира Арабаджиева, Вецев и Велев. За Арабаджиева бях чувала много хубави неща за естествено раждане, но моето бебе беше седалищно и късно се обърна, така че когато търсех лекар го търсех повече за секцио. Така че се насочих към Велев и Вецев, защото те правят секцио по Щарк. Колебаех се, защото и двамата са добри в това, заради което ги избирах, но избирах Вецев, защото се оказа, че е познат на мои приятели лекари. Все пак не исках да се набутвам с връзки и си запазих час при него по стандартния ред, но на мен не ми беше проблем да изчакам 1-2 месеца. Бебето ми се обърна късно, малко преди да отида на преглед при него и сега го чакаме да се роди нормално, но в същото време ми е спокойно, че ако по някаква причина се наложи секцио в последния момент, той ще го направи по най-добрия начин.
Виж целия пост
# 223
Д-р Поптодоров с две ръце го препоръчвам!!! Позитивен, шегаджия, сериозен когато трябва. Качи се да ми снима бебето в неонатологията, прати ми снимките, после идваше в стаята да ме проверява как съм. Следи в МЦ Салвебис по здравна каса. Изражда в Шейново.
Здравейте момичета.Нова съм.В момента се следя в МБАЛ Надежда ,но не съм много доволно от към отношение не е моето място.Исках там да раждам,но се отказах .Другият ми избор беше Шейново.В момента съм в 22 г.с термина ми е юни мисля от другия месец да се преместя в Шейново може ли да ми препоръчате добър АГ освен д-р Велев,защото гледам че при него няма свободни часове .Благодаря !🤗
Виж целия пост
# 224
Аз раждах при Иво Димитров,като последния месец ходех на частно при него в Младост Мед,но води и ЖК по каса.
Съвсем случайно попаднах при него,бях отишла там да ме прегледат заради високо кръвно и той беше дежурен.
Много положителен,шегуваше се през цялото време,от вратата при приема беше с мен,отиде снима ми бебчето,пишеше във Вайбър, когато не беше на работа.
Уточнявам,това е доктора, който се носи в жълто. Simple Smile)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия