Раждане във II САГБАЛ Шейново (5 тема)

  • 55 689
  • 740
# 270
[

До колкото знам е около 50лв , просто ми беше интересно дали е опция. Не се бях замисляла до сега.
Когато има брак е безплатно да.
50лв се плащат на регистратура и се отива на сутерен,там се попълва един документ с данни и на двамата родители
Може да ги попълни майката , но таткото трябва да се подпише. Ако е навън в двора ,му  го занасяш.
След това се връща документа.
До 10 дни трябва да е готово удостовернието за раждане -взема се от съответната община по адрес на бебето.
Виж целия пост
# 271
Може, 50лв е в болницата. Ако се направи при нотариус, цената е 10-12лв. Може предварително, а може и докато сте в болницата таткото да отиде и да донесе после документа.

Идеята ми беше дали изобщо е възможно, дали някоя мама тук го е правила ?
Виж целия пост
# 272
Здравейте,
Не намерих точно информация дали бебетата ги дават за постоянно при майките ако изявят желание или това зависи от етажа на който сме?
Колко се заплаща при ВИП стаята? Тя включва ли самостоятерна баня и по едно легло ли е в такава стая?
Виж целия пост
# 273
Има едни часове, в които трябва да се остави бебето в неонатологията, защото им правят разни неща тогава. Може да подпишеш декларация, че желаеш бебето да е при теб през ноща. Ако сте в стая с други, тогава трябва и те да са съгласни за това, но пък едно момиче ми каза, че нейната съквартирантка си го е оставила, а нея не са я питали дали е съгласна. ВИП стаите са самостоятелни като 2 такива стаи делеят 1 баня и тоалетна. При мен първите дни нямаше момиче в стаята, с която да деля тоалетна и си беше само за мен.
Виж целия пост
# 274
ВИП стаята, в която аз бях беше с едно легло. 70 лв вечер. И никоя стая няма самостоятелна баня.
Виж целия пост
# 275
ВИП стаите на 3ти етаж са 8 и делят 2 тоалетни и 2 душа в банята ( помежду им има матово стъкло ). С едно легло са ВИП стаите.
Виж целия пост
# 276
На 4 етаж за всеки 2 ВИП стаи има по 1 баня и тоалетна, които са ремонтирани и ги поддържат чисти.
Виж целия пост
# 277
А когато си до тоалетна на кого оставяте бебето?Само в стаята ли?
Виж целия пост
# 278
Ако си сам да, но ти в тази тоалетна ще си за максимум 5 минути. Първите пъти като слизах за мляко (още нямам кърма и взимам АМ от неонатологията) също го оставях сам, но понякога много се бавят с изкарването на млякото или пък асансьора е много натоварен и те бави доста, така че започнах да взимам бебето с мен вече. Когато ще ходя или ще правя нещо, което ще ми отнеме повече време и няма да мога да се грижа за бебето през това време, тогава го оставям в неонатологията, пък като съм готова си го взимам обратно. Жените, които са по повече в стая си ги оставят една на друга, но пак зависи на каква съквартирантка ще попаднеш, защото на някои не може да се разчита въобще.
Виж целия пост
# 279
Само в стая,да. То няма къде да избяга. Просто заключваш стаята, докато си в тоалетна или за мляко.
А когато си до тоалетна на кого оставяте бебето?Само в стаята ли?
Виж целия пост
# 280
Не бих оставила бебе в заключена стая никога.
Виж целия пост
# 281
Това ме притеснява и мен.Знам,че няма къде да избяга,но недай си боже нещо се задави и т.н.Един път съм била във ВИП в друга болница и там имаше всичко в стаята,с второто бяхме две жени и неонатологията беше до нас ,а сега всичко ще е различно и малко не ми е ясно как се случват нещата 😔
Виж целия пост
# 282
Само в стая,да. То няма къде да избяга. Просто заключваш стаята, докато си в тоалетна или за мляко.
А когато си до тоалетна на кого оставяте бебето?Само в стаята ли?
Заключено бебе?!
😳
Виж целия пост
# 283
Ми аз моето го заключвах,много майки така ме посъветваха. Нищо му нямаше. В крайна сметка става въпрос за 5 минути..
Само в стая,да. То няма къде да избяга. Просто заключваш стаята, докато си в тоалетна или за мляко.
А когато си до тоалетна на кого оставяте бебето?Само в стаята ли?
Заключено бебе?!
😳
Виж целия пост
# 284
Всеки си преценява сам, 1 - 2мин няма значение....... Белята става много бързо!
А защо да се заключва бебето?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия