❤И вече коремчето порасна,а октомврийче пола ще показва❤Тема2

  • 59 997
  • 740
# 195
Във Варна също в Света Марина има генетична лаборатория, която работи с Invitae и тъй като работиш директно с тях, без посредници, е много по-евтино. Аз съм в края на 12 г.с. и другата седмица ще ходя да си правя.
Виж целия пост
# 196
Nikol, най-вероятно ще пусна същия тест, поне цената е същата, но в Света Марина във Варна.
Другата седмица съм на преглед и после пускам теста.
Виж целия пост
# 197
Нямам предпочитания за пола като цяло мисля че ще е момиченце но каквото и да е стига да е живо и здраво.
Здравейте и от мен термина ми е 20.10 по пулса докторката смята че ще е момче

Честито!
И моят термин е за 20/10, поне според приложението.
Предполагам, че като отида след 12 дни за ФМ и БХС, ще ми го потвърдят според размера на бебенцето.
Досега моята АГ не е повдигала този въпрос за термина, понеже последно бях при нея през 7г.с. и предположих, че още е твърде рано да се прогнозира.
Виж целия пост
# 198
Малко обновление на първата страничка🌸 Надявам се да ви хареса и да я харесате 🌸 🍬Честит ПЪРВИ АПРИЛ!🍫
Виж целия пост
# 199
И аз си запазих час за теста е Св. Марина за 11 април.
Nikol, най-вероятно ще пусна същия тест, поне цената е същата, но в Света Марина във Варна.
Другата седмица съм на преглед и после пускам теста.
Виж целия пост
# 200
Здравейте, чета ви отдавна, но все не се решавам да пиша. Искам да попитам тези от вас които са правили пренатестове на кое се спряхте? Някой правил ли е на Cells4life/cellgenetics?
Аз правих на Първата фирма но все още чакам резултати
А кой вариант избрахте и каква беше цената, че в сайта нямат обявена.
Виж целия пост
# 201
Здравейте, чета ви отдавна, но все не се решавам да пиша. Искам да попитам тези от вас които са правили пренатестове на кое се спряхте? Някой правил ли е на Cells4life/cellgenetics?
Аз правих на Първата фирма но все още чакам резултати
А кой вариант избрахте и каква беше цената, че в сайта нямат обявена.

Aз още проучвам вариантите (превантивно), но тези дни гледах лекция + презентация на

Скрит текст:

Представителката беше много убедителна (естествено) и обясни детайлно, че лабораторията, в която се изследват тестовете по много сигурна и модерна технология, е лаборатория - майка, която сертифицира всички останали по света лаборатории. Обърна внимание на това, че е нужно минимално количество извлечен днк материал на плода и от това количество се правят дори и най-разширените пакети изследвания.
Девойката твърдеше, че именно при този тест има най-висока точност от 99,98% и най-нисък процент фалшиви резултати.

Относно цените, не мога да направя все още детайлно сравнение, но който има интерес, може да си отвори линка и да види.

Аз все още ще проучвам, имам време. Пък може и да не се наложи да стигам дотам.
Виж целия пост
# 202
И аз си запазих час за теста е Св. Марина за 11 април.
Nikol, най-вероятно ще пусна същия тест, поне цената е същата, но в Света Марина във Варна.
Другата седмица съм на преглед и после пускам теста.

Здравейте, момичета! Понеделник (28.03) бях в Св.Марина за Invitea, сега чакам резултати. Всичко мина чудесно и бързо. Дамите бяха много любезни. Ако имате въпроси съм насреща! Хубав ден!
Виж целия пост
# 203
Радина, колко дена по-рано трябва да се и адя да си запиша час? Късно ли е ако звънна понеделник сутринта, за час за вторник, сряда другата седмица? Дали са много натоварени?
Виж целия пост
# 204
Да се похваля и аз. Днес бях на ранна ФМ и БХС. Докторът беше много доволен, каза, че всичко изглежда чудесно. За първи път ми пусна да чуя сърцето. Винаги съм знаела, че бият много бързо, но направо се изненадах. Кръвните резултати също бяха добри, така че прецених, че няма да си правя пренатест. Докторът предположи, че ще си имаме момче. Ще се избъзикам малко с мъжа ми, защото ме уверяваше, че момиче щял да прави. Успех на всички!
Виж целия пост
# 205
Момичета,днес всичко мина добре,докторката гледа бебчо цял час,всичко си му е наред,расте и много се върти,даже си смуче палчето ☺️Ще чакаме и кръвните изследвания,но според нея няма никакви отклонения 🙏 Почти е сигурно,че ще бъде момче💙,ще потвърди следващия път 🤩Леко си отдъхнах .Ето го и него 🥰
Честито и се радвам, че всичко е наред. Много е сладък Simple Smile
Виждам, че прегледа сте го правили при д-р Мануелян и чак се учудвам, че е бил 1 час... Мен ме претупа за 10 мин., каза, че всичко е наред и толкова, без да обяснява и коментира особенно нещата. Въобще не останах доволна и спокойна, че наистина всичко е огледано и е наред. Повече няма да я посетя. За пола на бебенцето аз си изчаках моя доктор да го потвърди, защото д-р Мануелян на четири мои познати е бъркала пола до момента и й нямах доверие. Добре, че имаше хубава апаратура и моя доктор си ми направи още една подробна фетална морфология и се успокоих.

Момичета, сами ли ходихте или с татковците? Аз питах и по-рано в темата, но никоя не се включи.
На мен ми предстои БХС+ФМ, иска ми се да сме двамата, но не знам дали ще го пуснат...
(Всъщност, гледах една лекция, в която докторът уточни, че не било Фетална морфология, а комбиниран БХС. Фетална морфология се наричало, когато вече бебчето е напълно оформено и се гледа дали всички органи функционират правилно. Така или иначе, навсякъде му казват ранна ФМ)
Мисля , че е най хубаво да се пита лекаря
Виж целия пост
# 206
Момичета, аз току-що сама си поръчах кита за пренаталния тест на Invitae. Другата седмица трябва да дойде. Ако ви е интересно, ще ви държа в течение. Иначе, днес ми се случи нещо доста неочаквано и ме притесни доста - без никакви оплаквания или натоварване изведнъж прокървих с ясна червена кръв и от мен падна огромен съсирек… Разбира се, отидох да ме погледнат, бях в спешното на Майчин дом, казаха, че всичко е наред, но не можаха да преценят защо така се е случило. Сега си лежа, пия Утрогестан и се надявам да не се повтаря.
Виж целия пост
# 207
Здравейте, чета ви отдавна, но все не се решавам да пиша. Искам да попитам тези от вас които са правили пренатестове на кое се спряхте? Някой правил ли е на Cells4life/cellgenetics?

Аз такъв правих, чакам началото на другата седмица резултатите.
Виж целия пост
# 208
Момичета,днес всичко мина добре,докторката гледа бебчо цял час,всичко си му е наред,расте и много се върти,даже си смуче палчето ☺️Ще чакаме и кръвните изследвания,но според нея няма никакви отклонения 🙏 Почти е сигурно,че ще бъде момче💙,ще потвърди следващия път 🤩Леко си отдъхнах .Ето го и него 🥰
Честито и се радвам, че всичко е наред. Много е сладък Simple Smile
Виждам, че прегледа сте го правили при д-р Мануелян и чак се учудвам, че е бил 1 час... Мен ме претупа за 10 мин., каза, че всичко е наред и толкова, без да обяснява и коментира особенно нещата. Въобще не останах доволна и спокойна, че наистина всичко е огледано и е наред. Повече няма да я посетя. За пола на бебенцето аз си изчаках моя доктор да го потвърди, защото д-р Мануелян на четири мои познати е бъркала пола до момента и й нямах доверие. Добре, че имаше хубава апаратура и моя доктор си ми направи още една подробна фетална морфология и се успокоих.

Благодаря ви ,момичета 🥰
Аз останах много доволна от прегледа вчера,първо ме измери и изтегли акушерката,пусна ми направления за изследвания и ми взе кръв .После докторката първо ме прегледа без таткото,направи си замерванията,спираше и ми обясняваше всичко на монитора,после пусна таткото и му показа и обясни и на него ☺️ За полът предположи ,но дори и да не познае не е толкова важно,само да е здравичко 🥰
Преди 3 седмици като ходихме за чуем сърчицето таткото отново влезе с мен.

Относно пренаталния тест показателите ми излязоха много добри,няма никакви видими отклонения,но поради възрастта ми 😄 ще направим тест за собствено спокойствие.Спряхме се на cell genetics, обадих се днес на представителката .Базовият за 4хромозоми е 1150лв,разширения пакет за 13 хромозоми 1250, а пълния пакет за целия геном 1850.Това си записах набързо,мисля да направим разширения пакет,за следващата седмица сме планирали.Резултатите се изпращат в САЩ ,за около 10 дни са готови.
Виж целия пост
# 209
Daliya, преди три дни чух подобна история от близка приятелка. Тя тъкмо се е успокоила, че първото тримесечие е минало и са казали на всички роднини и близки, когато една вечер започва да кърви и то обилно. Били са до спешното, тя вече е била сигурна, че най-лошото се е случило, но лекарят видял нормална сърдечна дейност и всичко е било наред след това. Казали са ѝ, че се случвало. Днес се радва на малко момченце. Успех ти пожелавам, дано и при теб нещата се развият по най-добрият възможен начин!
Момичета, аз току-що сама си поръчах кита за пренаталния тест на Invitae. Другата седмица трябва да дойде. Ако ви е интересно, ще ви държа в течение. Иначе, днес ми се случи нещо доста неочаквано и ме притесни доста - без никакви оплаквания или натоварване изведнъж прокървих с ясна червена кръв и от мен падна огромен съсирек… Разбира се, отидох да ме погледнат, бях в спешното на Майчин дом, казаха, че всичко е наред, но не можаха да преценят защо така се е случило. Сега си лежа, пия Утрогестан и се надявам да не се повтаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия