За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 102

  • 28 391
  • 767
# 180
3 пъти бяхме вече на дерматолог. По принцип е с дерматит, който се повлия много добре от лечението по други части на тялото, но точно на сгъвката не минавa, стои като подсечено. Днес беше и 24 градуса в стаята и се зачерви още повече. Възможно ли е да се запотява там...
Виж целия пост
# 181
Дъщеря ми е АД, и понякога и се зачервява зад колената. Почти при всяка смяна на памперса там я мажа с Бепантен и при нея има много добър ефект.
Виж целия пост
# 182
Не е ли по добре да се ползва само 1 крем?

Не знам честно да си кажа. Судото ми го препоръчаха за през нощта, защото има по-голяма пауза без смяна на пелена, а той е по-мазен и покривен.

Ще потърся и сапунче Simple Smile мислех дали отвара от лайка/смрадлика също ще помогне?
Прибвайте Бепантен но по мания (гел мисля че се води..... 100000 пъти по мазен от судото
Виж целия пост
# 183
Колко дни според вас да чакам почти 3 месечно бебе да се изходи? Взех клизма Мелилакс,не съм привърженик въобще на този подход, все изчаквам , но виждам че детето се мъчи,а не става. Почти изцяло на АМ е и по принцип ходи през ден, но сега се събраха цели 3 и се чудя. Мисля и да сменя и тоя Нан...с дъщеря ми бях на Хип и нямах никакви проблеми. Благодаря предварително за отговорите.
Виж целия пост
# 184
Аз горе долу толкова изчаквах около 3/4 дни  при незахранено бебе. Ваничка с топла вода,  колело , масаж на коремчето понякога също помагат.
Виж целия пост
# 185
Не е хубаво, ако повече от 3 дни не е ходило. Възможно е докато свикне с новото мляко да е запечено. Аз лично прилагам много лек масаж на коремчето (има специални масажни техники за бебе). При нас имаше ефект. Не съм привърженик на клизми.
Виж целия пост
# 186
За хапането
Не се казва Не, а се насочва с положителни думи как Да прави, Не как да Не прави
Напр Казвате Мама се гали и милва, показвате му
Давате алтернатива, т като те приемат,че е внимание, не разбират че е лошо и отново го правят, видяли са че реагирате и това е интересно

За гъбичките какъв крем са дали?На въздух повече е полезно за кожата,да
Виж целия пост
# 187
За гъбички клотримазол. Днес са по-добре пъпките. Мажа с него 3 пъти, судо и замивам дупето. Но е акал само веснъж днес и сигуено това също оказва влияние.
Виж целия пост
# 188
Здравейте, забелязах че големият пръст на крака е леко пожълтял? Според вашия опит какво може да е?
Как обличате децата, които прохождат и са извън количката в това преходно време? Все си мисля, че съм в крайност. 😔🙄 Или много, или малко.
Виж целия пост
# 189
До колко изкашлянке на ден не е проблем при по-големите 2г .
Мисля че от задна хрема започва да кашля.
Виж целия пост
# 190
Здравейте, забелязах че големият пръст на крака е леко пожълтял? Според вашия опит какво може да е?
Как обличате децата, които прохождат и са извън количката в това преходно време? Все си мисля, че съм в крайност. 😔🙄 Или много, или малко.
В събота беше 24 градуса. Беше само по боди и тънък клин.
Ако има студен вятър слагам пролетно яке над бодито, промазано е, не пуска вятър, ако няма вятър, над бодито е със суичър/жилетка.
Да не би да е удряно пръстчето? Може да е от прищипване, удар.
Виж целия пост
# 191
Доколкото съм я следила не е удряно, но не е изключено. Мен ме притеснява да не са вид гъбички.
Виж целия пост
# 192
Вие инхалатор ползвате ли? Има ли смисъл да купувам? Понеже от няколко месеца все е с хрема и кашлица, чудя се дали да не взема такова нещо... Как точно действа? (Не ми е много ясно)
Виж целия пост
# 193
Вие инхалатор ползвате ли? Има ли смисъл да купувам? Понеже от няколко месеца все е с хрема и кашлица, чудя се дали да не взема такова нещо... Как точно действа? (Не ми е много ясно)
Наложи се да си купим инхалатор. Правихме инхалации с физиологичен разтвор и на същия ден откакто започнахме, кашлицата спря (но предните дни беше пил и сироп, така че не знам от кое се повлия). Не знам дали е съвпадение.
Виж целия пост
# 194
Вие инхалатор ползвате ли? Има ли смисъл да купувам? Понеже от няколко месеца все е с хрема и кашлица, чудя се дали да не взема такова нещо... Как точно действа? (Не ми е много ясно)
Наложи се да си купим инхалатор. Правихме инхалации с физиологичен разтвор и на същия ден откакто започнахме, кашлицата спря (но предните дни беше пил и сироп, така че не знам от кое се повлия). Не знам дали е съвпадение.
Съвпадение. Не се правят инхалации с физ/разтвор- правят се инхалации с препарат.
Освен че при деца, инхалации се правят само сухи- течните са само за болнично лечение, и то за кратко време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия