Цените на зеленчуците летят направо!! 12 лв кило пресни картофи, 6.20 чушки

  • 58 941
  • 1 424
# 735
Аз не виждам нищо лошо в това, човек да си купува това, което му харесва на цената, на която се продава. Покупко-продажбата си е доброволен акт в тоя смисъл...
Виж целия пост
# 736
Аз не виждам нищо лошо в това, човек да си купува това, което му харесва на цената, на която се продава. Покупко-продажбата си е доброволен акт в тоя смисъл...
Освен това, снобарията си е жива и здрава. Или причината  "оф, не ми се занимава" и се купува каквото е под ръка, ако ще да е на тройна цена. И после парите не стигали...
Виж целия пост
# 737
Аз не виждам нищо лошо в това, човек да си купува това, което му харесва на цената, на която се продава. Покупко-продажбата си е доброволен акт в тоя смисъл...
Освен това, снобарията си е жива и здрава. Или причината  "оф, не ми се занимава" и се купува каквото е под ръка, ако ще да е на тройна цена. И после парите не стигали...
Моите наблюдения са, че обикновено хората с по-ниски доходи са по-склонни към финансови авантюри и то наедро. Тези с по-високи доходи си правят сметката и/или тройната цена не ги спъва.
Виж целия пост
# 738
Ами аз не съм с висок доход, което не ми пречи да си правя сметката в повечето случаи. Може да мога да платя цената, но да не искам. И така ми остава, за да мога понякога да му отпусна края.
Виж целия пост
# 739
Често пъти хората нямат финансова култура. Имам един подобен пример. Мой много добър приятел, вече на 43. Работи някакви бачкаторски работи, в малък град, не изкарва много, но харчи два пъти повече. Покрива разни кредити, теглени някога. Постоянно купува нов телефон на изплащане (айфон или галакси), плащаше и плейстейшън, на който е играл 10 пъти. Има непрекъснати харчове по една стара бангия, която освен да ремонтира и кичи с някакви глупости.
И още куп примери, но не ми се пише. Човекът няма жена, деца, има собствен дом.
Виж целия пост
# 740
Sherilyn, ако трябва да го съотнесем с темата, аз виждам хора, които тъпчат кренвирши, лионски и македонски наденици и всякакви боклуци в шарени опаковки и казват "Ама аз нямам пари". За парите, за които те купуват кренвирши и вафли, аз взимам пилешко и неща за салата.
У нас не се храним здравословно от известно време, за което адски съжалявам в момента и се опитвам да променя, но при всяко пазаруване виждам как парите за джънк могат да отидат за нещо по-полезно. Вчера взех пилешки пържоли от бут за 8 лева за 650 грама. Двама човека вкъщи едвам изядохме две от пържолите, защото бяха с гарнитура от грах и царевица. За 8 лева някои купуват пакет кренвирши и три пакета зрънчо и се оплакват.
И, отново, не казвам, че не е скъпо. И още ще поскъпва, за съжаление. Просто понякога потребителят не знае как и какво да пазарува, а после съжалява.
Виж целия пост
# 741
Абсолютно, съгласна съм. Ние колбаси не купуваме от много години. Нито безалкохолни, понякога мм довлачи някоя кола и си я пие само той- аз съм върл противник на такива напитки.

Но като сложиш в кошницата един хляб, майонеза, кренвирш, кола и бисквитки или друг тип сладко… ами ето ти парите за една читава вечеря!
Просто аз джънк не ям и не ми липсва, радвам се, че отдавна даже не поглеждам към тези щандове.
Виж целия пост
# 742
Масово сред жените се говори и пише как готвенето било голямо робство.
Купувам всичко от изброеното, но не само него. Впрочем, надявам се кренвиршите от 8-10 лв. да са по-читави.
Виж целия пост
# 743
Кроасани рядко купувам и не ме вълнува чак толкова тяхната цена, обаче за хубава баница умирам. И техните цени се вдигнаха, но не толкова чувствително както при други тестени изделия.
Хубава баница е домашната такава с истинско сирене и масло.
Виж целия пост
# 744
То това удоволствие вече излиза на цената на вечеря в ресторант с 5 звезди Grinning
Виж целия пост
# 745
То това удоволствие вече излиза на цената на вечеря в ресторант с 5 звезди Grinning
Къде в България има ресторанти 5 звезди?
Виж целия пост
# 746
Къде в света има ресторант с 5*, ако говорим за Мишлен звезди? Flushed

Wagyu beef стига до 500$ на килограм, да. Има причина да струва толкова и има хора, които да го купуват. Оцелява се обаче и без него, качествено телешко има и на <1/10 от тази цена, просто няма да е kobe.
Виж целия пост
# 747
Не, че по цял свят няма скъпи магазини и заведения, но качеството зад цената няма общо с нашенските.
Понякога и шансът да пазаруваш сред себеподобни си струва надценката Wink
Виж целия пост
# 748
Абе какви себеподобни. В Монмартр Париж продават малка кутийка с макарони, девет броя всеки с размер на двулевова монета на цена 50 евро. Като топъл хляб се купуват от напълно непознати. А в Германия малък сандвич с много компромисно качество е към пет евро и става дума за киоск или пекарна. Онзи ден на рок концерт малка бира и геврек струваха десет евро, а само малка бира или безалкохолно 5,50. И това е много много далеч от скъпо. Въпросът е какви са цените в супермаркетите, а не в заведенията за хранене.
Виж целия пост
# 749
То цените трябва да се гледат главно спрямо доходите, иначе става като любимото на управляващите ни "Ама вие знаете ли еди си къде това колко е...". Едни обикновени наденички примерно от една известна верига в Германия и Бг са на една цена, но тук заплатите са около 500, 600 евро оптимистично и то, защото не живее цяла Бг в София, а в Германия около 2 хил за същата среда хора.
Разбира се тук европейски заплати никой не счита за нужно да дава, а защо по-ниските разходи никога не свалят цената също никой не знае...

Къде в света има ресторант с 5*, ако говорим за Мишлен звезди? Flushed

Мишлен дават до 3 звезди. В България няма ресторант печелил звезда, но Dieci в Девино имаха планове да канят това лято такива готвачи. Така че има надежда скоро да има и български ресторант със звезда, кото ще е много хубаво.
А поста ми беше ирония предвид цените на домашното сирене и масло за баницата, 5 звездни ресторанти по принцип е нарицателно за най-добрите  в света.Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия