НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 4

  • 95 061
  • 762
# 210
И аз ги видях, но по-скоро ми се иска да принтирам тези задачи, които ми се струва, че има нужда да упражнява.
Виж целия пост
# 211
Днес записах детето за изпита за първи клас - номерът му е 285.
Виж целия пост
# 212
Леле, много малко! Дали пък в последната седмица няма да има много записали се или интересът е намалял значително спрямо миналата година.
Виж целия пост
# 213
Защо да са малко? Нали все са към 300тина деца.
Виж целия пост
# 214
По мои наблюдения само миналата година бяха толкова малко, иначе към 400, 400+.
Виж целия пост
# 215
Здравейте и от мен! Благодаря за полезните коментари на всички, както и на тези от предишните теми!
Споделям нашия случай - подготвям сина ни сама вкъщи от края на януари - не решаваме задачи всеки ден, но през годините съм му давала доста различни упражнения и той е свикнал да се занимава. Работим по Азбуките и Книга на бъдещия първокласник. След като посвикна с типовете задачи, засега се справя доста добре, бърз е, няма проблеми със смятане, четене, звуков анализ, логическото му мислене и мен ме учудва Simple Smile Със сигурност има значение това, че той вече навърши 7 години. Единствено все още са му малко по-трудни задачите, свързани с фината моторика.
Ще кандидатстваме и в Нукк, но не държим на всяка цена да е там, така и му говоря, за да не се притесни, ако не го приемат. Кварталните училища винаги са опция. А и както всички тук пишат - знанията и уменията покрай подготовката ще са му само в плюс. Кандидатстваме, защото имаме познато детенце там, защото ни е що-годе наблизо, а и той обича да се вози на автобус Simple Smile Именно покрай познатото дете от нашата квартална детска решихме да се пробваме. От тях имам информация за курсовете, които се провеждат в Оки Красно село (те са ги посещавали), но когато звъннах да попитам (беше около средата на януари) ми казаха, че вече нямат свободни места. Така почнахме да се подготвяме вкъщи. Както писах по-горе, не сме особено редовни със задачите, но тези дни ще наблягам върху писането и паметта, че и тя му е малко по-слаба страна Wink
А сега и това, което ще ви заинтересува най-много - вчера подадох документите, днес получих и-мейл с отговор - номерът му е 309! Да, едва 309! Но все пак има още три дни, така че ще видим Simple Smile
Желая на всички деца и родители те им късмет, успех и здрави нерви! Simple Smile
Виж целия пост
# 216
А някой може ли да потвърди дали наистина таксата за транспорт и медицинско обслужване е станала 350 лв.?

И още нещо, понеже в момента работим повече върху психологическата подготовка - как протича изпитът? На места в темите чета, че задачите се дават на две части (А И Б) с по 5 задачи във всяка част. В такъв случай как четат условията? Как правят тези за памет?
В други постове пък срещам, че задачите се дават лист по лист, всяка със съответното време.
Иска ми се да знам как протича, за да знам как да я подготвя, защото задачи със срички и звукове, математически уравнения и подобни прави под минута, две, докато за други може да се нуждае от повече време, например рамките или пък по-сложен лабиринт. В тази връзка искам да я подготвя относно това как да си разпределя времето. Ако дават лист по лист със съответното време на задача, там е ясно.
Виж целия пост
# 217
Относно таксата: ако ходи всички дни,максимума е 300лв. Ако отсъства....има по няколко лева на ден намаление.

А някой може ли да потвърди дали наистина таксата за транспорт и медицинско обслужване е станала 350 лв.?

И още нещо, понеже в момента работим повече върху психологическата подготовка - как протича изпитът? На места в темите чета, че задачите се дават на две части (А И Б) с по 5 задачи във всяка част. В такъв случай как четат условията? Как правят тези за памет?
В други постове пък срещам, че задачите се дават лист по лист, всяка със съответното време.
Иска ми се да знам как протича, за да знам как да я подготвя, защото задачи със срички и звукове, математически уравнения и подобни прави под минута, две, докато за други може да се нуждае от повече време, например рамките или пък по-сложен лабиринт. В тази връзка искам да я подготвя относно това как да си разпределя времето. Ако дават лист по лист със съответното време на задача, там е ясно.
Виж целия пост
# 218
До колкото аз разбрах, дават да се работи лист по лист и чакат да свърши времето за да се започне следващия лист. Поне миналата година ми казаха, че е било така.
Виж целия пост
# 219
Рамки за довършване извън тези от учебника и азбуките има ли откъде да се принтират? Миналите вече през това как сте ги упражнявали? Не мога да преценя дали са ѝ лесни вече или просто тези ги е заучила. Принтирам нов лист всеки път, за да не минава по линиите, които личат след изтриване на молива, но все пак ги е минавала десетки пъти и вече не виждам смисъл да върви по тях отново.
Виж целия пост
# 220
Публикували са разпределението. 376 са кандидатите
Виж целия пост
# 221
Публикували са разпределението. 376 са кандидатите
Аз не знам колко са били кандидатите предходни години, но ми се струват много 376.
Виж целия пост
# 222
Не са много, но и аз не очаквах да се запишат 70 деца за последните два дни. 2022 са били 334, 21 - 366, 20 - 382, 19 - 434. Преди 2019 - към 500 всяка година. Освен това тази година и броят на местата е 96, четири паралелки, а не 78 с три.
Виж целия пост
# 223
Не са много, но и аз не очаквах да се запишат 70 деца за последните два дни. 2022 са били 334, 21 - 366, 20 - 382, 19 - 434. Преди 2019 - към 500 всяка година. Освен това тази година и броят на местата е 96, четири паралелки, а не 78 с три.
В такъв случай броят на кандидатите е нормален. А защо тази година е една паралелка повече? Това е чудесно, защото увеличава шанса Simple Smile
Виж целия пост
# 224
По мое наблюдение през 4 г. са по 4 паралелки, останалите години по 3. Иначе в Министерство на културата има заповед за тазгодишния план-прием в училищата по култура. Защо в останалите години паралелките са три и аз не знам. Както и не разбирам защо резултатите се бавят един месец.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия