НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 4

  • 95 126
  • 762
# 330
Здравейте,
търся "Книга на бъдещия първокласник" - старо издание преди 2020г. По възможност с непопълнени страници Simple Smile Ако някой има останало и непотребно, ще се радвам да го купя.
Виж целия пост
# 331
Здравейте,
търся "Книга на бъдещия първокласник" - старо издание преди 2020г. По възможност с непопълнени страници Simple Smile Ако някой има останало и непотребно, ще се радвам да го купя.

В по-стари теми има файловете на двете издания на “Книга за бъдещия първокласник”, може да си ги изтеглите и принтирате, аз така направих.
Виж целия пост
# 332
Здравейте, забелязвам, че темата става все по-малко коментирана, тази година май е най-малко посещавана. Обръщам се към мамите които са готвили дечицата  си за детска градина, бихте ли споделили как е преминал миналогодишният изпит.
Виж целия пост
# 333
И аз се интересувам от приема в детската градина на НУКК. Ще съм благодарна на споделена информация и насоки за кандидатстването. Прочетох, че се държи на навършените три годинки при приема, нашето момче ще навърши три години септември месец догодина и мисля да започнем с подготовката отсега.
Виж целия пост
# 334
Здравейте! Ние също мислим да пратим детето си на изпит за детската градина. Ще се радвам ако можем да си обменяме някаква полезна информация. Relaxed
Виж целия пост
# 335
Здравейте,
търся "Книга на бъдещия първокласник" - старо издание преди 2020г. По възможност с непопълнени страници Simple Smile Ако някой има останало и непотребно, ще се радвам да го купя.

В по-стари теми има файловете на двете издания на “Книга за бъдещия първокласник”, може да си ги изтеглите и принтирате, аз така направих.

За жалост аз си мислех, че се издава всяка година и поръчах да ми вземат от книжарницата. Оказа се, че там се продава издание 2019, което имам на файл и сега се озовах с една излишна книга Sad Никъде не съм попадала на информация през колко време за издава и по тази причина смятах, че е ежегодно Sad
Виж целия пост
# 336
Изданията, по които се готвеше моето дете бяха две - това от 2019 г. и предното, което беше качвано някъде тук из темите.
Това е то: https://radevaclass.files.wordpress.com/2018/07/d0b7d0b0-d0b1d18 … dd0b8d186d0b8.pdf

Би било хубаво да се започне с него, задачите са си направо "бебешки" в сравнение с другото. След тях - всички издания на Азбука на мисленето, решени по няколко пъти и сте готови. За трениране на разделяне на лист на 7 (или повече/по-малко) равни части съветвам да си вземете бяла дъска с маркери, вкъщи беше голям хит и лесно схвана идеята.
Хубаво е да се схване идеята на всяка една задача, защото са един тип, по някое време вече бих казала, че бяха много лесни.
Обърнете повече внимание и по-отрано на мандалите, поне при нас ги правеше без проблем в последния един месец, преди това виждаше зор.
Виж целия пост
# 337
Здравейте.
Много хубава тема за кандидатстващи в НУКК. Изчетох всички четири теми. Мерси много на bebita, gerushka, ambrosia и други майки, които са дали полезна информация от предишни години. Ние мислим догодина да се пуснем пробно на изпита за първи клас (ставаме на шест години преди 15 септември), колкото детето да натрупа опит и да бъде по-отпуснато на следващата година, когато ще е същинското кандидатстване с някакви реални шансове. Започваме отдалеч и отрано, защото ми изглежда труден изпит за деца на 6-7 години, а на ненавършени шест едва ли може да се мине успешно.
Аз съм бг татко, между другото, а не майка. Мисля сам да подготвя детето. Започнахме с едната Азбука на мисленето вече. Има ли родители на деца, които са карали курса към Монтесори в ритуалния дом на Красно село, които могат да кажат заслужава ли си въобще. Защото от гледна точка на време е доста по-удобно да се готвим сами спрямо нашето свободно време, вместо в точно определен ден и час да ходим някъде.
Виж целия пост
# 338
Курсът си е необходим, но само с него има вариант и да не станат нещата. Аз лично предпочетох да я подготвя сама и не ходи на курс, защото така или иначе имахме колебания къде да я запишем и не ни беше на всяка цена. Отделно тя вече можеше да чете и звукове/срички ги оправяше във въздуха, така че на един цял раздел не сме обръщали внимание изобщо. На първата родителска обаче ми направи впечатление, че основната част бяха посещавали курса, други бяха подготвени от детската им градина. Малко бяха децата като моето,  подготвяни самостоятелно вкъщи. От друга страна имаме познат, чието дете (набор на моето) посещаваше частната им градина, ходи на курсовете и не беше прието, изкара около 50т. резултат. Моето мнение е, че си е необходима работа и вкъщи, най-малкото да се ориентира човек къде се намира детето му. Накрая ние работихме с пясъчен часовник, за да може детето да разбере колко време е две, три, пет минути и т.н. според задачите.
Виж целия пост
# 339
Курсът си е необходим, но само с него има вариант и да не станат нещата. Аз лично предпочетох да я подготвя сама и не ходи на курс, защото така или иначе имахме колебания къде да я запишем и не ни беше на всяка цена. На първата родителска обаче ми направи впечатление, че основната част бяха посещавали курса, други бяха подготвени от детската им градина. Малко бяха децата като моето,  подготвяни самостоятелно вкъщи. От друга страна имаме познат, чието дете (набор на моето) посещаваше частната им градина, ходи на курсовете и не беше прието, изкара около 50т. резултат. Моето мнение е, че си е необходима работа и вкъщи, най-малкото да се ориентира човек къде се намира детето му. Накрая ние работихме с пясъчен часовник, за да може детето да разбере колко време е две, три, пет минути и т.н. според задачите.

Ок.На мен ми се иска да видя как ще се справи с изпита първата година, да прегледам работата и, ако положението е много зле, да я запишем на курса догодина (видях, че за тази година са почнали вече преди 10-ина дни). За бързина започваме да тренираме още отсега - давам само по 30 секунди за гледане на фигурите за запомняне, по минута на лабиринт и по две минути на задачи за изчерпване (със зачертаване на определени букви или знаци от много редици). Умно и схватливо дете е, надявам се за година и половина да достигне пик като представяне в заниманията, които започваме сега.
На НУКК иначе ни харесва това, че се набляга на изкуствата - точно неща, които я увличат като рисуване, танци, музика, моделиране. Както и това, че базата изглежда доста прилично, в това число и зеленият двор, а не просто бетонна плошадка отвън като на повечето квартални училища.
Доколкото си спомням вашето беше прието, но се колебаехте дали да го запишете, нали? Към друго училище ли се насочихте все пак или останахте в НУКК?
Виж целия пост
# 340
Ще пиша с подробности на ЛС, за да не спамим темата.
Виж целия пост
# 341
Здравейте.
Много хубава тема за кандидатстващи в НУКК. Изчетох всички четири теми. Мерси много на bebita, gerushka, ambrosia и други майки, които са дали полезна информация от предишни години. Ние мислим догодина да се пуснем пробно на изпита за първи клас (ставаме на шест години преди 15 септември), колкото детето да натрупа опит и да бъде по-отпуснато на следващата година, когато ще е същинското кандидатстване с някакви реални шансове. Започваме отдалеч и отрано, защото ми изглежда труден изпит за деца на 6-7 години, а на ненавършени шест едва ли може да се мине успешно.
Аз съм бг татко, между другото, а не майка. Мисля сам да подготвя детето. Започнахме с едната Азбука на мисленето вече. Има ли родители на деца, които са карали курса към Монтесори в ритуалния дом на Красно село, които могат да кажат заслужава ли си въобще. Защото от гледна точка на време е доста по-удобно да се готвим сами спрямо нашето свободно време, вместо в точно определен ден и час да ходим някъде.


Това с явяването на изпит една година по-рано е доста добра идея. Ние направихме точно така - синът ми се яви тази година април, като ставаше на 6 години май месец. Беше се опитал да реши всички задачи и изкара приличен резултат като за година по-рано. Видях работата му и наистина си затвърдих кой са силните и слабите му страни. Ще видим пролетта как ще се справи ☺
Виж целия пост
# 342
Да, не е лоша опция. Така и детето на следващата година не е толкова стресирано и знае какво може да очаква. Успех!

Здравейте.
Много хубава тема за кандидатстващи в НУКК. Изчетох всички четири теми. Мерси много на bebita, gerushka, ambrosia и други майки, които са дали полезна информация от предишни години. Ние мислим догодина да се пуснем пробно на изпита за първи клас (ставаме на шест години преди 15 септември), колкото детето да натрупа опит и да бъде по-отпуснато на следващата година, когато ще е същинското кандидатстване с някакви реални шансове. Започваме отдалеч и отрано, защото ми изглежда труден изпит за деца на 6-7 години, а на ненавършени шест едва ли може да се мине успешно.
Аз съм бг татко, между другото, а не майка. Мисля сам да подготвя детето. Започнахме с едната Азбука на мисленето вече. Има ли родители на деца, които са карали курса към Монтесори в ритуалния дом на Красно село, които могат да кажат заслужава ли си въобще. Защото от гледна точка на време е доста по-удобно да се готвим сами спрямо нашето свободно време, вместо в точно определен ден и час да ходим някъде.


Това с явяването на изпит една година по-рано е доста добра идея. Ние направихме точно така - синът ми се яви тази година април, като ставаше на 6 години май месец. Беше се опитал да реши всички задачи и изкара приличен резултат като за година по-рано. Видях работата му и наистина си затвърдих кой са силните и слабите му страни. Ще видим пролетта как ще се справи ☺
Виж целия пост
# 343
Здравейте! Някой може ли да каже каква е ширината на пътечката от лабиринта за детската градина?
Виж целия пост
# 344
Активността тук е много слаба. Дали има някакъв друг вид на  комуникация- FB група, чат и т.н. Не мога да открия. Може ли да ме насочите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия