Сватба - Булките на 2022-2023 |Тема 10|

  • 56 567
  • 759
# 615
Пред очите си имам поне 4 примера, при които децата се раждат и вече на никого не му се занимава с организирането на събития, а и парите за сватба вече отиват по друго направление.
Та вие сами ще си прецените до къде ви стигат силите.
Виж целия пост
# 616
Аз бях на такава сватба тази година - младоженците трябваше да се женят, докато тя беше бременна, но сменяха датата два пъти заради Ковид, като междувременно подписаха. В крайна сметка сватба имаше, детето им беше на 2 годинки, спазиха си доста ритуали - имаше взимане на булка, изнесен ритуал, ритане на менче, чупене на погача, първи сватбен танц, хвърляне на букет. Не знам до колко ще е приоритет все още непланирана сватба с малко дете, но пък ако се решите, не е причина да пропускате нещо, което искате само защото сте подписали преди година примерно. Направете го на вас да ви е кеф.
Виж целия пост
# 617
При нас се получи много добре,остана ни прекрасен спомен,много мило,много топло ,много хубаво ми беше и се радвам,че си направихме истинска сватба,а не както първоначално мислехме само да подпишем с кумовете и роднините.
Виж целия пост
# 618
Аз бях на такава сватба тази година - младоженците трябваше да се женят, докато тя беше бременна, но сменяха датата два пъти заради Ковид, като междувременно подписаха. В крайна сметка сватба имаше, детето им беше на 2 годинки, спазиха си доста ритуали - имаше взимане на булка, изнесен ритуал, ритане на менче, чупене на погача, първи сватбен танц, хвърляне на букет. Не знам до колко ще е приоритет все още непланирана сватба с малко дете, но пък ако се решите, не е причина да пропускате нещо, което искате само защото сте подписали преди година примерно. Направете го на вас да ви е кеф.
Благодаря за отговора!
Мен това ме интересуваше, дали е имало и други такива. Иначе не е решено на 100% да е догодина, може и след това, за да поотрасне детето, живот и здраве. А и нямаме намерения да е голяма сватба, а само най-близките. Но понеже не съм била на такава и не съм слушала, реших да попитам тук.
Виж целия пост
# 619
По принцип няма пречка да си направите каквито искате ритуали, независимо че сте женени. Аз също съм била на такава сватба - младоженците бяха вече бракувани, имаха бебе на няколко месеца на сватбата, булката дори успя да го кърми и си прекарахме страхотно. Ако имате желание да го направите, ще се справите още повече щом ще е малка сватба с най-близките Ви, би трябвало да е още по-мило, топло и изпълнено с любов празненство. Пожелавам Ви лека бременност!
Виж целия пост
# 620
Ние сме с деца и сме заедно от 2012, направихме си сватбата с всичките ритуали, взимане, граждански, църква, в ресторанта.
Но все пак аз исках като ще правим сватба да е такава.
Виж целия пост
# 621
Здравейте, моята октомврийска сватба в Бирен парк Хилс отмина и бих искала да дам малко отзиви за екипа, с който работихме. Първо - мястото, храната и персонала бяха страхотни, невероятна гледка! Второ - аз съм във възторг от декорацията и цялостното обслужване от страна на сватбена агенция Гардения (Пловдив). Единственото ми разочарование е от DJ-я - Иван Бончев, който не успя да оправдае прехваленото си реноме Sad С две думи - пускаше музика, която бяхме казали, че не желаем да слушаме, не пусна нищо от флашката, която му дадохме, трябваше да има и много хорА, специално подбрани от нас, а той пусна 3-4, всяко дълго по 10 мин и нито едно от нашия списък. Забрави за някои от ритуалите и те се случиха само, защото му напомнихме в един момент, а други - пропусна. Да, можехме да му висим на главата да му напомняме за всичко, но не мисля, че това ни беше работата в самия ден, отделно от толкова емоции направо не усетихме кога свърши всичко. Седмица преди събитието се видяхме с него и той си водеше записки какво и кога ще се случва и взе флашка и списък с музика, подбрани от нас. И накрая - нищо от т.нар. професионализъм. Да беше си казал предния ден, че е загубил всичко, например, а то... караше си на конвейр. Та, да, оплаках ви се, за да имате предвид, ако ще ползвате услугите му.
Виж целия пост
# 622
За съжаление бирен парк Хилс няма да работи повече, иначе и моят отзив за там е страхотен, може би едно от най-добрите ни решения свързани със сватбата. Sad

Тъкмо съм започнала, ще напиша по няколко думи и аз:
За фотограф се спряхме на Ники Митев. Най-много ми хареса като отношение, оформление на оферта, услугата, която предлага и най-вече снимките. Искаше ми се нещо по-ярко, понеже Хилс е доста зелено, а повечето използват едни странни филтри, които правят тревата кафява и хич не им се кефя. За сега имаме първа селекция от 100+ снимки и са наистина много красиви и точно в стила му. Като допълнение наистина е супер точен, коректен, всичко се спазва както е говорено, старае се да снима гостите, като си записва кои са по-важните (родители, сестри, братя) и има супер чувство за хумор.
Видеото ще бъде от Димо Желевски от Live in Pics - там нямам идея още как ще се получи, но като човек е много готин, супер веселяк, нямам търпение да видя какво е сътворил.
За декорацията ми беше много трудно да се спра на някого, понеже, честно да си кажа, цените просто ме шокираха. Накрая все пак избрахме Маргарита Петкова от Шарма цвет, много лесно течеше комуникацията с нея, но финалният резултат беше, че не си беше записала промяна в цвета на украсата и накрая получихме това, за което бяхме говорили първоначално, а не това, което исках. Все още малко ме е яд, но каквото такова.
ДЖ ни беше ДЖ Светльо от Пазарджик и сме много доволни. Бяхме си харесали Миро Матейски, понеже беше на сватбата на сестра ми, но нещо не се разбрахме и си беше запазил нашата дата преди да успеем да се срещнем. В общи линии ноември почти всички известни ДЖ вече бяха заети и така открихме него. Спази си всичко, за което говорихме, преди всеки ритуал идваше да ни подсеща, не помня много каква музика пуска, но дансинга беше пълен, така че сигурно е била хубава. Grinning 
Роклята ми беше от Асеновград - Nina's dress. Само там открих по-малки размери, които да пробвам и да не е е "представи си как ще ти седи". За съжаление обаче роклята беше супер неудобна, не можех да дишам в нея понеже беше с цип, разлепиха се някои елементи и имаше един дълъг плат отпред, в който се спъвах и добре че майка ми успя леко да го пришие, че иначе нямаше да изкарам (и това въпреки че отидох с обувки на пробата). Отделно след като я поръчах се разбрахме кога да отида и не ми бяха казали, че ще е за проба, а не за да си я взема готова. Имахме проблеми и с деколтето, сякаш бяха го отпуснали прекалено голямо и не седеше добре. Та не препоръчвам, за съжаление цената си отговори на качеството. Sad
Костюмът на младоженеца е от магазин Монтре на Джумаята в Пловдив, много сме доволни от продавач-консултантката там.
Виж целия пост
# 623
Моля споделете какво да гледам при търсене на рокля, така че да е удобна. За доста булки четох, че се оплакват от роклята, че не им е удобна. Мисля другия месец да търся. Ще обиколя в София и до Асеновград ще отида. Или направо в Асеновград, че четох че там са по-евтини и има много избор? Също ако може да ми препоръчате магазини там, да си набележа 3-4 които да обиколя. 🙂
Виж целия пост
# 624
Моля споделете какво да гледам при търсене на рокля, така че да е удобна. За доста булки четох, че се оплакват от роклята, че не им е удобна. Мисля другия месец да търся. Ще обиколя в София и до Асеновград ще отида. Или направо в Асеновград, че четох че там са по-евтини и има много избор? Също ако може да ми препоръчате магазини там, да си набележа 3-4 които да обиколя. 🙂
Това с удобството е трудна работа 🙂
Мислех си ,че моята ми е супер удобна,но в един момент с напредването на вечерта смених и рокля и обувки ,просто си носех резервни,обувките пак бяха високи,но поне бяха с различен наклон и ме натискаха на друго място.
Виж целия пост
# 625
Пробвай различни модели и сама ще разбереш какво ти допада. Всеки има различни стандарти за удобство.
Имай предвид, че в Асеновград са по-евтини, но в доста случаи има защо. Чувала съм за не една и две булки, чиито рокли се разпадат по време на сватбата.
Виж целия пост
# 626
Привет момичета, от вчера си мисля да се включа в темата и вие точно сте подхванали моя въпрос. Simple Smile
Да почна от начало, мъжа ми случайно ми предложи (заедно сме от 9 години и той твърдеше, че няма да се жени) и решихме да направим малко събитие — подпис + фотосесия + обяд за около 15 души на 22 декември. Не искам да прекалявам с нищо и искам всичко да е бюджетно, защото здраве и живот чакаме бебе Април месец и около него ще има доста разходи.
Предвид фотосесията искам да си взема булчинска, но все пак бюджетна рокля. Вчера влязох в няколко магазина на Пиротска има ок неща, но се чудя дали да не отскочим със сестра ми до Асеновград.
Имам въпрос към тези от вас които са ходили - Виждали ли сте подобни на снимката рокли за 200-300 макс 400лв? Като цяло има ли рокли по 200-300 лв?
Благодаря предварително! Simple Smile



П.С. Вариант са ми роклите от сайтове като Мания, Ремикс, Контур и подобни, но май предпочитам да видя първо какъв е избора във физическите магазини.
Виж целия пост
# 627
Виж роклите на Ivy & Oak. Има ги в Абаут ю, пускат и разни в Ремикс с етикети на същата марка. Има модели, които се доближават до това. 🙂
Виж целия пост
# 628
Привет момичета, от вчера си мисля да се включа в темата и вие точно сте подхванали моя въпрос. Simple Smile
Да почна от начало, мъжа ми случайно ми предложи (заедно сме от 9 години и той твърдеше, че няма да се жени) и решихме да направим малко събитие — подпис + фотосесия + обяд за около 15 души на 22 декември. Не искам да прекалявам с нищо и искам всичко да е бюджетно, защото здраве и живот чакаме бебе Април месец и около него ще има доста разходи.
Предвид фотосесията искам да си взема булчинска, но все пак бюджетна рокля. Вчера влязох в няколко магазина на Пиротска има ок неща, но се чудя дали да не отскочим със сестра ми до Асеновград.
Имам въпрос към тези от вас които са ходили - Виждали ли сте подобни на снимката рокли за 200-300 макс 400лв? Като цяло има ли рокли по 200-300 лв?
Благодаря предварително! Simple Smile

П.С. Вариант са ми роклите от сайтове като Мания, Ремикс, Контур и подобни, но май предпочитам да видя първо какъв е избора във физическите магазини.

Вижте и в ASOS Simple Smile
Виж целия пост
# 629
Във физически магазин е почти невъзможно на такава цена. Виж в Mercari или нещо изпаднало от някоя колекция по моловете. Понякога в Peek&Cloppenburg може да се намери нещо в тоя диапазон.
Аз бих поръчала от ASOS Simple Smile)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия