Сватба - Булките на 2022-2023 |Тема 10|

  • 56 565
  • 759
# 645
Малко измествам темата с роклите, но въпрос към тези, чиито сватби са минали: колко е полезно да можем да си внесем твърд алкохол?

Имам усещането, че това, което ще се пие ще е бира и вино и не съм сигурна, че дори има смисъл да плащам такса и да внасям големи количества твърд алкохол.
И ако греша, при вас кой алкохол се пиеше най-много?

А за рокля: аз си взех моята докато бяхме на екскурзия до Истанбул. Шият уникално красиви неща, за между 800-2000 лв. Но аз намерих от една улица с официални рокли - конфекция, където всичко беше 500 лв и надолу. Избрах, стесниха ми я, отрязаха я и дадоха на химическо в деня, за да мога да си я взема обратно след 2 дни.
Виж целия пост
# 646
Това с алкохола много зависи от гостите ви. Жените наблягат на вино, бира винаги се пие. Напоследък ми се струва, че все по-малко ракия пият хората, тъй като повечето млади избират друго. Но уиски, джин, водка си се пият и е много по-добре да ги внесеш. Аз например за водката изключих тотално и накрая платих 300 лв. за Белуга на ресторантки цени 😬😂
При нас се изпиха около 10 бутилки ракия, 6-7 уиски, 6 джин, 2 и нещо водка, 2 текила... Останалото бира и вино (пак си го внесохме, боксове бяло и розе на Мидалидаре).
Виж целия пост
# 647
По темата с алкохола. Как варират таксите за вкарване на алкохол?
Виж целия пост
# 648
Ракия се пие много по сватби. ММ по принцип не пие ракия, но на сватба е от големите пиячи. Вино и бира също се пие. За мен няма смисъл от друг твърд алкохол. Я има 2-3 човека за уиски, я няма.
Ние наехме бармани, които правиха коктейли, и беше голяма атракция. Струваше си.
Виж целия пост
# 649
При нас пък се изпиха 5 бутилки ракия всичко на всичко. Баща ми беше много тъжен. Joy За около 90 гости - 5 бутилки ракия, 15 бутилки бяло вино, 50 литра бира (бяхме в бирария), 5 бутилки уиски, 7 водка и 11 джин. Джинът изненада най-много всички, но не и мен, понеже си познавам приятелите. Таксата за внасяне на алкохол при нас беше 4 лв. Взехме го от магазин Point 24/7 с опция да върнем неотворените бутилки.
Виж целия пост
# 650
mokka, Лютиче, Среднощно слънце: Много благодаря момичета! Това ми звучи като неочаквано много алкохол Grinning
Иначе и аз малко се замислям, че дори да не са от пиячите, понякога за повод хората се отпускат, така че може да видим повече изпит алкохол, отколкото очаквам.

По темата с алкохола. Как варират таксите за вкарване на алкохол?
Сега проучвам и са около 300 лв. Има и на човек (4 лв), има без такса. Има някои места, където ти продават на доставни цени от тях и тогава няма такса.
Виж целия пост
# 651
В София миналата година беше между 5 и 8 лв., такса тапа. В провинцията на някои места няма, на някои дават само твърд алкохол да внесеш, на някои е както се разбереш с тях.
Виж целия пост
# 652
На нашата сватба се пи основно дядова ракия и малко бира, почти всички бутилки вино и уиски останаха неотворени. Бяхме доста изненадани.
Виж целия пост
# 653
mokka, Лютиче, Среднощно слънце: Много благодаря момичета! Това ми звучи като неочаквано много алкохол Grinning
Иначе и аз малко се замислям, че дори да не са от пиячите, понякога за повод хората се отпускат, така че може да видим повече изпит алкохол, отколкото очаквам.

По темата с алкохола. Как варират таксите за вкарване на алкохол?
Сега проучвам и са около 300 лв. Има и на човек (4 лв), има без такса. Има някои места, където ти продават на доставни цени от тях и тогава няма такса.

 300лева малко множко ми се виждат, ние сме от Пловдив и ще сме 17 човека малка сватба , така че идеята с такса на човек, повечко ми допада😅. Иначе при нас предимно ракия и биричка ще се пие
Виж целия пост
# 654
На нашата сватба юли месец се изпиха почти всичките ракия, водка и уиски. Бялото вино свърши, розето ни остана много. Бира имахме само една каса и дори си я прибрахме половината. Всичко зависи от предпочитанията на вашите гости.

Таксата за вкарване беше 13 лв на човек, включително към детските куверти. Joy
Виж целия пост
# 655
300лева малко множко ми се виждат, ние сме от Пловдив и ще сме 17 човека малка сватба , така че идеята с такса на човек, повечко ми допада😅. Иначе при нас предимно ракия и биричка ще се пие

Gigi, аз каквото съм гледала, не се позволява внос на бира, само вино и твърд алкохол. Но MG, не знам кое е било заведението, явно е било позволено да внесат и бира.
Виж целия пост
# 656
Малко измествам темата с роклите, но въпрос към тези, чиито сватби са минали: колко е полезно да можем да си внесем твърд алкохол?

Имам усещането, че това, което ще се пие ще е бира и вино и не съм сигурна, че дори има смисъл да плащам такса и да внасям големи количества твърд алкохол.
И ако греша, при вас кой алкохол се пиеше най-много?

Едно непопулярно мнение: не исках сватбата да е като купон в дискотека, затова се отказахме от уиски и водка. Имахме само вино (бяло и червено), бира и ракия (не домашна). По мои сметки уискаджиите минаха на ракия или червено вино. Жените пиха бяло вино, имахме и много бираджии. Остана страшно много алкохол, въпреки това.
При нас най-много се изпи от бирата. Предвид, че жените наблягат на бяло вино, то беше вторият най-консумиран алкохол. Прибрахме обратно огромно количество червено вино, доста ракия...

При нас нямаше такса са внос на алкохол, всичко си вкарахме свободно.
Виж целия пост
# 657
Честно казано, за 17 човека не си заслужава разправията по такса тапа, купуване, връщане и пр. В такъв случай единствено бих говорила за внасяне на ракия, ако има наречена на младоженците. Моята ракия беше на 24 години, варена за моята сватба и нямаше как без нея. Но ако не е такъв/подобен случая, не бих се занимавала.
Виж целия пост
# 658
Честно казано, за 17 човека не си заслужава разправията по такса тапа, купуване, връщане и пр. В такъв случай единствено бих говорила за внасяне на ракия, ако има наречена на младоженците. Моята ракия беше на 24 години, варена за моята сватба и нямаше как без нея. Но ако не е такъв/подобен случая, не бих се занимавала.

Да, и аз така мисля, ракията искаме да си я вкараме ние само, защото ще е в специални младоженски бутилки.
Виж целия пост
# 659
При нас нямаше такса тапа, но пък и не внесохме, защото ни дадоха много добри цени. Пи се бяло вино, ракия, малко и много малко уиски.

Аз имам въпрос към миналите булки, знаете ли къде мога да си продам роклята освен olx и базар? Категорично няма да я пазя, защото няма абсолютно никакъв смисъл и затова искам да я продам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия