"Обичам" Топлофикация - тема 6

  • 27 609
  • 761
# 510
Това е шумът, за който ви говоря. На 0-ла и на 3-та степен.

https://dox.abv.bg/download?id=e8ecd8a52a# - Линк за сваляне
Виж целия пост
# 511
Където има "врътка" се казва вентил. Не си ги измислям аз тия неща.

За шума и пукането съм чела, че става ако подаването от станцията е неправилно - не е обезвъздушена или е много силно. Ако е алуминиев радиатор, може някой от панелите да е повреден.
Виж целия пост
# 512
Вентил, но не е термо.
Виж целия пост
# 513
Пуснаха го и при нас. От месец бях отворила винтилите. Защо не ми се струва достатъчно топъл единият радиатор? Развинтих да обезвъздуша - струята шуртеше нагоре, при определени положения на винта само се чуваше свистене, но пак само вода шуртеше… напълних един леген, де да знам дали стм обезвъздушила… но сега не е топъл радиаторът, като е сняг навън, не знам…
Виж целия пост
# 514
Здравейте,

Нямам опит с общуване с топлофикация, така че ще съм благодарна на всеки отговор.
През юни или юли месец спряхме топлата вода, защото решихме, че искаме да минем максимално на ток.
От тогава всеки месец продължаваме да получаваме сметки и то немалки, въпреки че няма промяна в показанията на водомера. Отидохме да питаме служителите на гише и ни посъветваха в онлайн портала им да изберем сметките като "оспорени" и да чакаме да дойдат да замерят.
Замериха миналия понеделник, няма никаква промяна до момента в сумите, които искат от нас.
Освен това в електронното ми банкиране ежедневно общата сума нараства, явно се трупат лихви, въпреки че служителката на гише ни уверяваше, че при оспорени сметки това няма как да стане и че в сойта на топлофикация не пише да са начислявали лихви.

Моля за съвет как да процедирам, защото особено с включването на парното този месец започвам доста да се притеснявам.
Виж целия пост
# 515
Това което току що описа, го пишеш на лист или имейл, и пращаш на топлофикация. Искаш и вх.номер.
Може и да пратиш копие до кевр.
Виж целия пост
# 516
И да не ползваш вода пак плащаш за част от влязлата в абонат нататък станция.
Виж целия пост
# 517
Пак съм аз - като че ли днес шумът е по-малко, не знам или си въобразявам. Имам друг въпрос: радиаторите са от новите (тези белите, май алуминиеви - ново строителство 2021г.). Радиаторът в горната си част е топъл, а в долната пак е топъл, но има разлика от горната част. Това нормално ли е? Обезвъздушавах 100 пъти буквално, не излиза въздух или поне не виждам и не чувам, само вода. Макар че в чашата, в която обезвъздушавах има микро мехурчета (като от чешмата като наточиш вода).
Виж целия пост
# 518
Съвсем нормално е отгоре да е по-топъл.
Недейте да обезвъздушавате  повече, че ще източите абонатната Simple Smile
Виж целия пост
# 519
Здравейте!
Имам нужда от съдействие:hugs:
Нов блок и се очаква другата седмица да пълнят системата, като имаме радиатори и са сложени на максимално 5, но имаме колектор до входната врата, е който трябва да завъртим кран, за да пуснем водата по радиаторите.
Питане:
1. Знаете ли разликата между сините и червените тръби в кутията но колектора?
2. Кой от двата червени крана трябва да отворим? Някой 1 е отворен, а другият е затворен.
3. След като пуснем крана и тръгне вода по радиаторите следва обезвъздушаването, нали правилно съм разбрала? И затваряме обратно, когато започне да тече струя нормално и индикира, че радиатора е пълен с вода?
Извинявам се за сигурно тъпите въпроси, но до този момент не сме били на ТЕЦ и ни е чуждо. Благодаря!
Виж целия пост
# 520
Задайте си въпросите към строителя на блока. Все още е в гаранция и трябва да съдейства.
Виж целия пост
# 521
Здравейте!
Имам нужда от съдействие:hugs:
Нов блок и се очаква другата седмица да пълнят системата, като имаме радиатори и са сложени на максимално 5, но имаме колектор до входната врата, е който трябва да завъртим кран, за да пуснем водата по радиаторите.
Питане:
1. Знаете ли разликата между сините и червените тръби в кутията но колектора?
2. Кой от двата червени крана трябва да отворим? Някой 1 е отворен, а другият е затворен.
3. След като пуснем крана и тръгне вода по радиаторите следва обезвъздушаването, нали правилно съм разбрала? И затваряме обратно, когато започне да тече струя нормално и индикира, че радиатора е пълен с вода?
Извинявам се за сигурно тъпите въпроси, но до този момент не сме били на ТЕЦ и ни е чуждо. Благодаря!


Аз имам само тези най-вдясно - червените и големи.  И двата ми бяха като на вас, но при пускане на парното трябва да са хоризонтално, а не както са сега при вас перпендикулярно на тръбата.
Виж целия пост
# 522
От теца не бяха ли длъжни да обучат техника? Нещо такова съм чела...

А, намерих



https://toplo.bg/stations

Ето едно клипче
https://youtu.be/vMHMW8HHZn0
Виж целия пост
# 523
Да попитам от кой или от какво зависи силата на подаване на пара?
Всички радиатори са на 5 в момента, но не са нагряти много. Сега е все още топло, но като паднат температурите, ще е недостатъчно да се затопли добре апартамента.
Виж целия пост
# 524
Да попитам от кой или от какво зависи силата на подаване на пара?
Всички радиатори са на 5 в момента, но не са нагряти много. Сега е все още топло, но като паднат температурите, ще е недостатъчно да се затопли добре апартамента.

Това е, защото в абонатната станция си има някаква автоматика и тя управлява колко топлина да се пуска според времето. Като стане студено ще пуска повече топло.

Здравейте!
Имам нужда от съдействие:hugs:
Нов блок и се очаква другата седмица да пълнят системата, като имаме радиатори и са сложени на максимално 5, но имаме колектор до входната врата, е който трябва да завъртим кран, за да пуснем водата по радиаторите.
Питане:
1. Знаете ли разликата между сините и червените тръби в кутията но колектора?
2. Кой от двата червени крана трябва да отворим? Някой 1 е отворен, а другият е затворен.

Не съм се занимавала с нашите, те си седят и никой не ги пипа. Но простата логика сочи, че ако топлата вода влезе после трябва да излезе. Тоест трябва да отворите и двата крана според мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия