Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Каква е диетата, описана в публикациите?
Какви са основните принципи на хранене по време на възстановителен период?
Какви са препоръките за хранене след 5-дневно гладуване?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Каква е диетата, описана в публикациите?
Диетата, представена в публикациите, се нарича "плодолечение" и включва консумация на плодове и чай на определени интервали през деня. Схемата на диетата варира в зависимост от желаното намаляване на теглото и включва различни комбинации от плодове, чай с мед и сурови зеленчуци. След консумацията на плодове и чай следва период на възстановяване, който включва постепенно въвеждане на различни храни, като се има предвид възстановяването на работата на стомаха и храносмилателната система.
-
Какви са основните принципи на хранене по време на възстановителен период?
Възстановителният период се състои от различни фази, като през първите дни се консумират само плодове, зеленчуци и супи без сол и мазнина. След това постепенно се въвеждат варени картофи, други зеленчуци и храни като овесени ядки, кашамак, булгур, печена или варена тиква и супа от домати с ориз. Важно е да контролирате количествата храна и да избягвате забранени храни като месо, месни консерви, сладкарски изделия, шоколад, кафе, алкохол и цигари.
-
Какви са препоръките за хранене след 5-дневно гладуване?
След 5-дневно гладуване е важно постепенно да въведете разнообразна храна, като започнете със сурови и варени зеленчуци, плодове, супи и каши. Размерът на порциите се увеличава и храната се разнообразява с добавяне на ядки, млечни продукти в ограничено количество и пълнозърнест хляб. Важно е да внимавате с количеството храна и да избягвате забранените храни.
-
Какви са препоръките за използване на L-карнитин?
-
Какви са препоръчителните насоки за консумация на китайски чай?
ще ти се караме! Шегувам се! Само внимавай със захранването. Стискам ти палци. А наистина къде е Емия? И на мен ми липсва!
!!!

...и аз мисля да изкарам лунната ама не разбрах...точно колко време се прави-точно 24 часа ли?...byni,браво момиче:)-разбира се,че ще се подготвиш за празниците,ама внимавай,че така може да ни се върне:)...ако искаш започвай с нас пак на 1-ви януари:)...Eмия, не се предавай и си го направи толкова, колкото си си планувала:)...с теб сме:)...май нещо всички се поотпуснахме представяйки си масите по празниците ама ...ще я видим тая работа....хайде,момичета-стегнете се:).....НАПРЕД И УСПЕХИИИИИИИИИИИИИИИ....целувам ви....

И ако не сте доволни на това..
И на мен нещо не ми върви диетката, така че изядох днес 1 морков и един картоф на пара. Все още се надявам да направя още 3-4 дни, че още не ми стават дрешките за нова година, ама...! А иначе за лунните дни just_a_mamma те са 4 пъти в месеца, в различните фази на луната-пълнолуние, последна четвърт, пълнолуние, първа четвърт. Както приливите и отливите са свързани с фазите на луната, така и изхвърлянето на вода и токсини от организма също е свързано с това. На пълнолуние се изхвърля голямо количество вода и токсини, доколкото на новолуние се изхвърлят основно концентрирани токсини. Хубаво е ако си на плодове, в дните на новолуние и пълнолуние да останеш само на вода и фрешове, а ако се храниш нормално-да останеш само на плодове за 24 часа. За отслабване най-ефикасно е да се правят къси гладувания всеки месец-по 3-5 дни , започващи един ден преди пълнолуние /тогава се отслабва най-много/ и 1-2 дни на новолуние /рядко се отслабва повече от 300-500 гр./. Останалите две фази на луната са за поддържане на тонуса на тялото. Ами в общи линии това е, което знам. Това е от една лекция на Емилова и наистина е верно. Затова при лунатичките има ефект, но just_a_mamma много пъти съм правила тези дни, но ако на другия ден си хапнеш здраво си качваш килограмите. Който и да ме убеждава от собствен опит знам - траен ефект и непрестанно ядене не са съвместими думи! 
сутрин ще хапвам само плодове, но след чая с мед, на обяд зеленчуци и картофи например и вечер салата и сиренце или кашкавалче, а може и малко месце/макар, че не си падам много много по него/...мислите ли ,че съм схванала принципа на здравословно хранене???...а на първи догодина съм на линия за още един курс:)...Бойко, радвам се, че писа в нашата темичка-малко бурно наистина започваш, но така си почуствал нещата...искам да ти кажа, че повечето от нас да не казвам всички, са наясно с това, че на първо място плодолечението укрепва и лекува организма, а като вторичен ефект се явява и отлабването- явно не си чел целия архив, защото ние говорим и за това...просто сега идват празниците, събиранията и в повечето от нас се обажда женската суета- която винаги я е имало и винаги ще я има...а и не виждам нищо лошо в това...относно децата, ние всички си ги обичаме много и наистина ще е хубаво да се замислим/за тези,които още не са/, че можем да използваме плодолечението в умерени граници и върху тях при нужда...много ти благодаря за интереса, а ти имаш ли опит с плодолечението и какъв?...на всички пожелавам ПРИЯТЕН ДЕН И УСПЕХИ...