Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 7

  • 108 046
  • 900
# 195
метро Шеф-а
28см.
одолу, отстрани и дъното
Скрит текст:


Извинявайте, какъв се води този тиган? На стоманен ми прилича? Понеже за тиган препоръчвате чугун, а този явно не е такъв
Виж целия пост
# 196
Препоръчвам спрямо моето приложение и постоянно в употреба в кухнята само 2 вида материал
задължително да са с 3 но капсуловано дъно 18/10 стомана инокс тигани / касероли и тенджари
и
и 2 бр. чугунени тигани :малък за яйца и оребрен за скара !!!

Тигана на снимката е от Метро и е стомана 18/10 с 3-но капсуловано дъно - марката им е "Метро Шеф"  ! Имат цяла серия всякакви възможни съдове големини и размери . От ню ню касеролки до огромни тигани и тендж.
Може да си закупите каквото и какъвто размер ви е необходим.

п.с. Имам 3 чигунени тигана:
-един малък 10см.дъно "китайски "  - за яйца и за/претопляне на манджи. най ползвания ми Wink
-един 26см. "Лодж" за пържене и т.н.
- един 32см. "Лава" с оребрено дъно ползвам само като скара

Имам и 3 бр. тигани с капаци 18/10 стомана с 3-но дъно капсуловано дъно:
-малка касерола -14см ; 24см. <почти не го ползвам и този тиган от снимката 28см.

И разбира се не можах да се науча / да хвана цаката нито на чугунения нито на стоманения за палачинките не и не . Затова за един път на 3-5 месеца , като правя палачинки си купих един неизвергнат тефлонов 14см. и го ползвам единственно за тях. Wink
Виж целия пост
# 197
Аз лично преди да установя, че имам прекалено много посуда, си купувах всяка тенджера и тиган, които ми харесваха. Естествено трябва да се съобрази човек с мястото за съхранение. Предлагам един клип, в който обясняват кое за какво служи и как да изберем вида посуда спрямо нашите условия.
Аз имам най-много стоманени тенджери и тигани с трислойно закалено дъно - поне по 4 размера ако не и повече, имам 3-4 тефала - за палачинки, един тиган диам.22 см, един уок и две тиган-тавички без дръжки, в които и пържа и пека. Имам и една по голяма тава-гювеч с капак, пак стоманена, от Аргос купувана. Нооо и в най-обикновени съдини в кухнята могат да се правят отлични манджи.

https://youtu.be/WNtN5FohHM8
Виж целия пост
# 198
Здравейте!
Харесала съм този сет
https://2storksbgshop.com/komplekt-tendzheri-za-gotvene-wmf-quality-one-4-br.html
Интересуваме този силикон до колко би бил устойчив във времето и дали да рискувам с него или да да потърся друг вариант. Благодаря.
Виж целия пост
# 199
По мое виждане, тези силиконови "уплътнения" са поредната гола кука, пусната от производителя. Казвам го от позицията на човек, който вече една година ползва две тенджери от неръждавейка с директно заварени метални дръжки. Те просто не се нагряват ако се спазва елементарното правило съдът да се поставя върху котлон с подходящ диаметър. Дори и дръжката на капака, която също е метална, не се нагрява до недопустими граници, По-топла е, но не е гореща. Спокойно се справям без кърпи и ръкавици.
Виж целия пост
# 200
Здравейте!
Харесала съм този сет
https://2storksbgshop.com/komplekt-tendzheri-za-gotvene-wmf-quality-one-4-br.html
Интересуваме този силикон до колко би бил устойчив във времето и дали да рискувам с него или да да потърся друг вариант. Благодаря.
Доколкото се вижда тези силиконови уплътнения не са на места, които да се греят прекалено, според мен нищо няма да им се случи.
Вметвам само че от поне 10-12 години ползвам две форми за хляб, които имат прикрепен  силикон на страничните "дръжки" на тавичките - та след толкова вкарвания във фурната и печения силиконът си е все там нито е разлепен, нито е стопен, даже си е все същия цвят червен.
Виж целия пост
# 201
Здравейте!
Харесала съм този сет
https://2storksbgshop.com/komplekt-tendzheri-za-gotvene-wmf-quality-one-4-br.html
Интересуваме този силикон до колко би бил устойчив във времето и дали да рискувам с него или да да потърся друг вариант. Благодаря.
Имам ги от мнооого години тези тенджери точно и нито се е обезцветил, нито амотизирал този "силикон". Тенджерите много си ги харесвам.
Виж целия пост
# 202
След няколко опита с пластмасовите, реших да ползвам добрия стар буркан - за носене на течни или полутечни храни.
В метрото видях една девойка да носи капучино в прав буркан или леко скосен към дъното (350-400мл) - но с нормална капачка /диаметър ~82mm) като от 720мл буркан
Идеи откъде може в магазинната мрежа да се закупи някаква храна, тъй като из сайтовте за амбалаж не видях подобен. Два вида с ниска форма: 150-200мл и около 400мл. (но с голям отвор).
 Идеята е да няма заобляния а да е прав или скосен...
ПП: С високите капачки по-трудно ли би се отворил в чанта?
ПП2: Мисля и да нося прибори от вкъщи за обяд... в какво най-добре мога да ги пренасям (да е лесно хигиенизирането му)
Виж целия пост
# 203
Пиши "стъклени буркани" в емаг и избирай Simple Smile))))))))
Виж целия пост
# 204
След няколко опита с пластмасовите, реших да ползвам добрия стар буркан - за носене на течни или полутечни храни.
В метрото видях една девойка да носи капучино в прав буркан или леко скосен към дъното (350-400мл) - но с нормална капачка /диаметър ~82mm) като от 720мл буркан
Идеи откъде може в магазинната мрежа да се закупи някаква храна, тъй като из сайтовте за амбалаж не видях подобен. Два вида с ниска форма: 150-200мл и около 400мл. (но с голям отвор).
 Идеята е да няма заобляния а да е прав или скосен...
ПП: С високите капачки по-трудно ли би се отворил в чанта?
ПП2: Мисля и да нося прибори от вкъщи за обяд... в какво най-добре мога да ги пренасям (да е лесно хигиенизирането му)

Такъв прав стъклен буркан , с леко скосение към дъното, ползвам да си нося супа на работа, а и друго.  Те си имат капачки, но са стандартни. Купих ги преди време от Пепко по 3 в комплект. Ползвам ги и за кремчета, че да прибирам затворени в хладилника. Може би са около 320 - 400 мл.
Виж целия пост
# 205
Благодаря много!!!

Понеже на Метро тиганите не мога да ги видя онлайн, дали за такъв тип става дума, извинявам се не нога да скрия линка, защото пиша от телефон:

https://argoshome.bg/product/tigan-pro-x-solingen-24cm/

Аз лично преди да установя, че имам прекалено много посуда, си купувах всяка тенджера и тиган, които ми харесваха. Естествено трябва да се съобрази човек с мястото за съхранение. Предлагам един клип, в който обясняват кое за какво служи и как да изберем вида посуда спрямо нашите условия.
Аз имам най-много стоманени тенджери и тигани с трислойно закалено дъно - поне по 4 размера ако не и повече, имам 3-4 тефала - за палачинки, един тиган диам.22 см, един уок и две тиган-тавички без дръжки, в които и пържа и пека. Имам и една по голяма тава-гювеч с капак, пак стоманена, от Аргос купувана. Нооо и в най-обикновени съдини в кухнята могат да се правят отлични манджи.

https://youtu.be/WNtN5FohHM8
Виж целия пост
# 206
Здравейте,
Предстои ми подмана на съдовете. Спряла съм се на този  https://aiko-bg.com/product-69067020074?rlv_rid=33b6c53a-ac88-4e … 107133&rlv_rpos=1  комплект.
 Може ли мнения за покритието "изработен от кован алуминий, с 3-слойно гранитно-мраморно незалепващо покритие".
Благодаря!
Виж целия пост
# 207
По-добре за още 100 лв. отгоре този сет
https://wmf.bg/promotsii/5-pcs-set-cookware-aparto
Поне е качествена стомата от горе до долу.
Иначе старите ни тенджери бяха на тази марка, която вие сте харесали, не са лоши, но са алуминий.
Виж целия пост
# 208
Благодаря много!!!

Понеже на Метро тиганите не мога да ги видя онлайн, дали за такъв тип става дума, извинявам се не нога да скрия линка, защото пиша от телефон:

https://argoshome.bg/product/tigan-pro-x-solingen-24cm/

Аз лично преди да установя, че имам прекалено много посуда, си купувах всяка тенджера и тиган, които ми харесваха. Естествено трябва да се съобрази човек с мястото за съхранение. Предлагам един клип, в който обясняват кое за какво служи и как да изберем вида посуда спрямо нашите условия.
Аз имам най-много стоманени тенджери и тигани с трислойно закалено дъно - поне по 4 размера ако не и повече, имам 3-4 тефала - за палачинки, един тиган диам.22 см, един уок и две тиган-тавички без дръжки, в които и пържа и пека. Имам и една по голяма тава-гювеч с капак, пак стоманена, от Аргос купувана. Нооо и в най-обикновени съдини в кухнята могат да се правят отлични манджи.

https://youtu.be/WNtN5FohHM8

аз имам гювеч такъв:
предполагам и тигана ще е хубав
Виж целия пост
# 209
Алуминиеви съдове е добре да се избягват, независимо от покритието. Това важи основно за тенджери, не за тиганите. Защо - алуминият е много добър проводник на топлина, голяма част от нея отива са топли околната среда, особено при по-дълго готвене. За да ври нещо е нужна доста висока степен на котлона.
За разлика от алуминия неръждавейката е много лош проводник на топлина. Качествените стоманени съдове имат специално дъно със слой алуминий вътре за по-бързо затопляне. Топлината се запазва вътре и веднъж завряло яденето, то продължава да се готви успешно на много ниска степен.
А както може да няколко години да ни пратят на свободния пазар на ток изборът на тенджери може да повлияе сериозно на семейния бюджет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия