Клиники в Истанбул - тема 16

  • 78 110
  • 917
# 420
signora_tina  - Бих те посъветвала да направиш консултация на 2 места поне и тогава да решиш къде да продължите. Моят опит - аз се бях свързала с 3 клиники - Мемориал, д-р Тургут и Аджибадем Маслак. Ходих на първи преглед в Мемориал и при д-р Тургут. Избрахме да продължим в Мемориал. Но и на двете места ни допадна, просто в Мемориал обърнаха внимание на нещо, което счетохме като плюс. Но съм с много добри впечатления и от прегледа при д-р Тургут. Лесно може да си организираш прегледите да са в 2посл.дни, за да имаш време и за ЦС първия ден например.
DTDT5 - Относно брак, за първи преглед не е необходимо. За процедури - по закон - да. Разбирам, че в някои клиники не се спазва точно. В Мемориал държат на това. При д-р Тургут - не знам.
Здравейте! Може ли да ми дадете информация към коя клиника да се насоча с ПКЯ и ИР? Нямаме мъжки фактор, проблемът е изцяло в мен. Имам 2 неуспешни трансфера в Надежда и имам още замразени ембриони, на които не е правен ПИД. След късна загуба съм, имам няколко операции на матката. Иска ми се да направя консултация в Турция и евентуално и процедура там, но не знам към кого да се насоча. Чета много добри отзиви за доктор Тургут. Ще съм благодарна на всякаква насочваща информация.
Виж целия пост
# 421
Koteshki Lapi,много ти благодаря,има ли места,където не е необходим брак?

Ние сме при др Тургут и Башар и нямаме брак
Виж целия пост
# 422
Благодаря,че ви има!Отиваме при д-р Башар значи.Колко ли време отнема ,докато се запази час?
Виж целия пост
# 423
Много бързо става запазването на час, при нас за няколко дни 😁 Пишете им и ще ви кажат веднага 😎

Благодаря,че ви има!Отиваме при д-р Башар значи.Колко ли време отнема ,докато се запази час?
Виж целия пост
# 424
Здравейте, аз също съм със СПКЯ и ИР, при съпруга ми морфологията не е много добра, но навсякъде ни казаха, че това не е проблем. Ние в момента сме в процедура в Ачибадем Маслак. До момента сме много доволни от всичко, скоро ни предстои трансфер със ЗЕТ. Приложиха някои допълнителни методи, които увеличиха шанса за бластоцисти.
DTDT5, чисто информативно в Ачибадем Маслак  също не изискват двойката да има сключен брак, но изискват свидетелство от общината, че двамата живеят на един и същи адрес, явно за да се докаже, че живеят на семейни начала. Успех на всички 🍀
Здравейте! Може ли да ми дадете информация към коя клиника да се насоча с ПКЯ и ИР? Нямаме мъжки фактор, проблемът е изцяло в мен. Имам 2 неуспешни трансфера в Надежда и имам още замразени ембриони, на които не е правен ПИД. След късна загуба съм, имам няколко операции на матката. Иска ми се да направя консултация в Турция и евентуално и процедура там, но не знам към кого да се насоча. Чета много добри отзиви за доктор Тургут. Ще съм благодарна на всякаква насочваща информация.
Виж целия пост
# 425
Извинявам се ако ви се стори глупав въпроса в Мемориал изискват ли двойката да има брак?Благодаря
Задължително условие им е . Даже искат свидетелството за граждански брак .
Виж целия пост
# 426
Ние решихме въпроса с гражданския брак за два дни. Празненството може да се направи и по-късно. 😉😊
Виж целия пост
# 427
Здравейте момичета!Относно Cetrotide и Oxotide в Турция почти не се намират.
Даже от Мумориал искат да си ги търсим в България.Аз едвам намерих няколко дози от Оргалутран(българското наименование на Oxotide) в София.Имам останали две кутии ,ако някой има нужда може да ми пише.
Виж целия пост
# 428
Здравейте, момичета! Преди време бях питала за мнение за специалист, е мина и нашия преглед. Със сериозен мъжки фактор сме- азооспермия. Нищо правено в България освен изследвания като спермограма, у-микроделеции,мусковисцидоза, androfloor screen, цитогенетично изследване и диагноза за инфекциозни бактерии и заключение азооспермия в следствие на боледуване от заушка. От отношението на лекаря в Бг решихме, че тръгваме за Турция и на 16/01 беше прегледа ни при Др Башар и Др Тургут.
Др Башар каза, че заушката изобщо не я зачита като фактор за азооспермия и откри че има малко варикоцеле, но и то не влияе на състоянието на ММ. ММ сподели, че прегледа му е бил коренно различен от този при Бъчваров ( болница Щерев), след това го изпрати на ехограф (15 минути продължи, различни пози, напъни) и инхибин Б. При мен прегледа при Др Тургут мина прекрасно, даже не разбрах кога започва прегледа с вагиналния ехограф. Начина по който говори с мен, отношението към нас си показа, че те са нашите лекари и те ще ни поведат по този път. При мен няма никакви проблеми, имах много фоликули в яйчниците, перфектни изследвания. Свалих 20кг от август до сега защото знаех къде ще отиваме и какво ни очаква в бъдеще и исках да подготвя тялото си по някакъв начин, а не от 80кг да започвам стимулация и т.н.
При нас ще е Микро ТЕСЕ и замразен трансфер, като чакаме доклад от ехографа, дали ще може с мирко ТЕСЕ да се отстрани и варикоцелето с една манипулация. Двамата сме на по 32години и шанса, който ни дават е над  70% да намерят сперматозоиди и за успешен трансфер, а в София казаха “ако намерим 2,3 ще е добре, но бъдете готови за донор, струва толкова пари” ….
Сега ще  споделя за финансовата част. Тъй като пътуваме от Англия, нямахме никакви изследвания от задължителните, които изискват. Направихме ги на 16/01 сутринта и за 2 часа бяха готови на цена от 570.00€ за двамата, ехограф и инхибин Б 300.00€ и два прегледа по 150.00€.
Имахме и запазен час в Бахчеджи за 18/01, но ММ каза Др Башар е моя лекар,  не искам друг и отказах часа.
Идва и моя въпрос от ДЪЛГИЯ МИ ПОСТ( извинявам се за което). Март месец ще бъдат моята стимулация и микро ТЕСЕ на ММ. Къде оставате за престоя си когато правите стимулация( 20 дни)?
*Забравих да спомена и редактирам. Нямаме брак все още и няма да ни е нужен. Искахме да ни минат прегледите и щяхме да подписваме, защото това ни беше изпратено като информация от Хафизе. Оказа се, че след като не сме турски граждани няма проблем, че сме без брак.
Виж целия пост
# 429
Здравейте, момичета! Преди време бях питала за мнение за специалист, е мина и нашия преглед. Със сериозен мъжки фактор сме- азооспермия. Нищо правено в България освен изследвания като спермограма, у-микроделеции,мусковисцидоза, androfloor screen, цитогенетично изследване и диагноза за инфекциозни бактерии и заключение азооспермия в следствие на боледуване от заушка. От отношението на лекаря в Бг решихме, че тръгваме за Турция и на 16/01 беше прегледа ни при Др Башар и Др Тургут.
Др Башар каза, че заушката изобщо не я зачита като фактор за азооспермия и откри че има малко варикоцеле, но и то не влияе на състоянието на ММ. ММ сподели, че прегледа му е бил коренно различен от този при Бъчваров ( болница Щерев), след това го изпрати на ехограф (15 минути продължи, различни пози, напъни) и инхибин Б. При мен прегледа при Др Тургут мина прекрасно, даже не разбрах кога започва прегледа с вагиналния ехограф. Начина по който говори с мен, отношението към нас си показа, че те са нашите лекари и те ще ни поведат по този път. При мен няма никакви проблеми, имах много фоликули в яйчниците, перфектни изследвания. Свалих 20кг от август до сега защото знаех къде ще отиваме и какво ни очаква в бъдеще и исках да подготвя тялото си по някакъв начин, а не от 80кг да започвам стимулация и т.н.
При нас ще е Микро ТЕСЕ и замразен трансфер, като чакаме доклад от ехографа, дали ще може с мирко ТЕСЕ да се отстрани и варикоцелето с една манипулация. Двамата сме на по 32години и шанса, който ни дават е над  70% да намерят сперматозоиди и за успешен трансфер, а в София казаха “ако намерим 2,3 ще е добре, но бъдете готови за донор, струва толкова пари” ….
Сега ще  споделя за финансовата част. Тъй като пътуваме от Англия, нямахме никакви изследвания от задължителните, които изискват. Направихме ги на 16/01 сутринта и за 2 часа бяха готови на цена от 570.00€ за двамата, ехограф и инхибин Б 300.00€ и два прегледа по 150.00€.
Имахме и запазен час в Бахчеджи за 18/01, но ММ каза Др Башар е моя лекар,  не искам друг и отказах часа.
Идва и моя въпрос от ДЪЛГИЯ МИ ПОСТ( извинявам се за което). Март месец ще бъдат моята стимулация и микро ТЕСЕ на ММ. Къде оставате за престоя си когато правите стимулация( 20 дни)?
*Забравих да спомена и редактирам. Нямаме брак все още и няма да ни е нужен. Искахме да ни минат прегледите и щяхме да подписваме, защото това ни беше изпратено като информация от Хафизе. Оказа се, че след като не сме турски граждани няма проблем, че сме без брак.
Добре сте се ориентирали към проф. Башар. Благодарение на него със същата диагноза сега се радваме на момченце, което скоро ще направи 1 годинка. И имаме още 20 замразени ембриона.
Виж целия пост
# 430
Здравейте. Минавам да оставя полезна информация за момичетата като мен, които имат завишени NK клетки и провеждат лечение в Мемориал, тъй като не срещнах такава информация тук. На мен ми назначиха вливката, тъй като имам преден неуспех, казаха, че не е заради клетките. Очевидно протоколите за лечение са сменени и се вече се правят вливки интралипид. Вливката се извършва на друг етаж в болницата, настаняват ви в самостоятелна стая. Първо ми включиха банка натриев хлорид и после интралипида на бавна капка. Понеже за първи път правя такава вливка бях чела че в България се използва само 10 мл от интралипида, а там ми сложиха около 300 мл. Вливката струва 1200 лири и отнема около 3 часа. Там ми казаха, че трябва да направя вливките 5 дена преди трансфер, в деня на трансфера и след положителен тест.
Виж целия пост
# 431
Denity90 ние сме в на 95% сходна ситуация като вас. И ние избрахме този екип и даже не отидохме на прегледа при анадролог в Мемориал, защото почуствахме, че това са нашите хора.
За мое съжаление не започнахме този месец на 9.01 защото нямах достатъчно фоликули и се очаква да започнем началото на февруари. Та за тези 2 ходения досега оставахме в хотел Diamond, който е ня 15мин пеш от кабинета на Башар, но стаите в хотела са много мънички и няма как да изкараме там 10тина дни. Като казвам мънички разбирай, че стаята е малка и като са сложили леглото от вс страна остават 25/30 см и това е. Банята също е мн тясна. Та в тази връзка търсим Airbnb, което да е пак на пешеходно разтояние. Хубавото на хотел Diamond е, че е 100лв на вечер и срещу него, буквално на 2метра, ила платен подземен паркинг, които е доста евтин ( 10лв на ден). И нз ако вземем Airbnb къде да оставим колата🧐
Виж целия пост
# 432
Здравей! До колкото разбирам кабинета на д-р Тургут е в сградата на Бахчеджи, където ние правихме процедурите. Ние също пътувахме от Англия първия път и отседнахме в Canka Residence. Не е нищо особено, но стаята имаше кухня, което ни беше супер удобно при положение, че бяхме там 15дни. Следващите пъти решихме просто да се приберем до Бг и си пътувахме от там с колата. Отсядали сме в Mim hotel и в още един, но не мога да си спомня как се казваше. Пак по улицата от бензиностанцията нагоре. Дано съм ти била полезна! Успех   
Здравейте, момичета! Преди време бях питала за мнение за специалист, е мина и нашия преглед. Със сериозен мъжки фактор сме- азооспермия. Нищо правено в България освен изследвания като спермограма, у-микроделеции,мусковисцидоза, androfloor screen, цитогенетично изследване и диагноза за инфекциозни бактерии и заключение азооспермия в следствие на боледуване от заушка. От отношението на лекаря в Бг решихме, че тръгваме за Турция и на 16/01 беше прегледа ни при Др Башар и Др Тургут.
Др Башар каза, че заушката изобщо не я зачита като фактор за азооспермия и откри че има малко варикоцеле, но и то не влияе на състоянието на ММ. ММ сподели, че прегледа му е бил коренно различен от този при Бъчваров ( болница Щерев), след това го изпрати на ехограф (15 минути продължи, различни пози, напъни) и инхибин Б. При мен прегледа при Др Тургут мина прекрасно, даже не разбрах кога започва прегледа с вагиналния ехограф. Начина по който говори с мен, отношението към нас си показа, че те са нашите лекари и те ще ни поведат по този път. При мен няма никакви проблеми, имах много фоликули в яйчниците, перфектни изследвания. Свалих 20кг от август до сега защото знаех къде ще отиваме и какво ни очаква в бъдеще и исках да подготвя тялото си по някакъв начин, а не от 80кг да започвам стимулация и т.н.
При нас ще е Микро ТЕСЕ и замразен трансфер, като чакаме доклад от ехографа, дали ще може с мирко ТЕСЕ да се отстрани и варикоцелето с една манипулация. Двамата сме на по 32години и шанса, който ни дават е над  70% да намерят сперматозоиди и за успешен трансфер, а в София казаха “ако намерим 2,3 ще е добре, но бъдете готови за донор, струва толкова пари” ….
Сега ще  споделя за финансовата част. Тъй като пътуваме от Англия, нямахме никакви изследвания от задължителните, които изискват. Направихме ги на 16/01 сутринта и за 2 часа бяха готови на цена от 570.00€ за двамата, ехограф и инхибин Б 300.00€ и два прегледа по 150.00€.
Имахме и запазен час в Бахчеджи за 18/01, но ММ каза Др Башар е моя лекар,  не искам друг и отказах часа.
Идва и моя въпрос от ДЪЛГИЯ МИ ПОСТ( извинявам се за което). Март месец ще бъдат моята стимулация и микро ТЕСЕ на ММ. Къде оставате за престоя си когато правите стимулация( 20 дни)?
*Забравих да спомена и редактирам. Нямаме брак все още и няма да ни е нужен. Искахме да ни минат прегледите и щяхме да подписваме, защото това ни беше изпратено като информация от Хафизе. Оказа се, че след като не сме турски граждани няма проблем, че сме без брак.
Виж целия пост
# 433
Smile _22,  можеш ли да споделиш какви допълнителни методи са ви предложили-за увеличаване на шанса.


[quote author=Smile_22 link=topic=1490860.msg45886948#msg45886948 date=1673996422]
Здравейте, аз също съм със СПКЯ и ИР, при съпруга ми морфологията не е много добра, но навсякъде ни казаха, че това не е проблем. Ние в момента сме в процедура в Ачибадем Маслак. До момента сме много доволни от всичко, скоро ни предстои трансфер със ЗЕТ. Приложиха някои допълнителни методи, които увеличиха шанса за бластоцисти.
DTDT5, чисто информативно в Ачибадем Маслак  също не изискват двойката да има сключен брак, но изискват свидетелство от общината, че двамата живеят на един и същи адрес, явно за да се докаже, че живеят на семейни начала. Успех на всички 🍀
Здравейте! Може ли да ми дадете информация към коя клиника да се насоча с ПКЯ и ИР? Нямаме мъжки фактор, проблемът е изцяло в мен. Имам 2 неуспешни трансфера в Надежда и имам още замразени ембриони, на които не е правен ПИД. След късна загуба съм, имам няколко операции на матката. Иска ми се да направя консултация в Турция и евентуално и процедура там, но не знам към кого да се насоча. Чета много добри отзиви за доктор Тургут. Ще съм благодарна на всякаква насочваща информация.
[/quote]
Виж целия пост
# 434
Здравейте, да. Нас ни посъветваха да приложим Микро чип за отсяване на най- качествените човечета и Пиезо електрик, което е иновативен метод, чрез който спомагат допълнително за оплождането на яйцеклетката.

Smile _22,  можеш ли да споделиш какви допълнителни методи са ви предложили-за увеличаване на шанса.


[quote author=Smile_22 link=topic=1490860.msg45886948#msg45886948 date=1673996422]
Здравейте, аз също съм със СПКЯ и ИР, при съпруга ми морфологията не е много добра, но навсякъде ни казаха, че това не е проблем. Ние в момента сме в процедура в Ачибадем Маслак. До момента сме много доволни от всичко, скоро ни предстои трансфер със ЗЕТ. Приложиха някои допълнителни методи, които увеличиха шанса за бластоцисти.
DTDT5, чисто информативно в Ачибадем Маслак  също не изискват двойката да има сключен брак, но изискват свидетелство от общината, че двамата живеят на един и същи адрес, явно за да се докаже, че живеят на семейни начала. Успех на всички 🍀
Здравейте! Може ли да ми дадете информация към коя клиника да се насоча с ПКЯ и ИР? Нямаме мъжки фактор, проблемът е изцяло в мен. Имам 2 неуспешни трансфера в Надежда и имам още замразени ембриони, на които не е правен ПИД. След късна загуба съм, имам няколко операции на матката. Иска ми се да направя консултация в Турция и евентуално и процедура там, но не знам към кого да се насоча. Чета много добри отзиви за доктор Тургут. Ще съм благодарна на всякаква насочваща информация.
[/quote]
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия