Работа, CV-та, HR-и, съвети - 82

  • 40 025
  • 930
# 360
Оф, айде стига... Фиксацията на буболина срещу медицинското съсловие съществува в множество теми вече и я знаем всички. Отклонихте се от темата.

Да попитам и аз нещо, което ми е интересно. Почти съм сигурна, че знам отговорите, но все пак Simple Smile Кой плаща коледните служебни банкети?
Виж целия пост
# 361

Да попитам и аз нещо, което ми е интересно. Почти съм сигурна, че знам отговорите, но все пак Simple Smile Кой плаща коледните служебни банкети?

Ние от пандемията не сме имали. Бяха отпуснали бюджет на тим, дават бюджета на мениджъра и екипа решава къде да си направи сбирка. Нашето беше преди месец някъде, ходихме на кръчма, бара после го плати мениджъра от джоба си.

Няма да има истинско коледно парти.

С бившия ми тим ще излизаме на наши разноски през декември. Като цяло в нашата фирма партитата никога не са били сила, имало е и хубави, но преди 4-5 години.
Виж целия пост
# 362
На мъжа ми коледния банкет го плаща фирмата, а който не отиде има 150 лева санкция от заплатата.Затова ходи му се, не ходи му се, отива.
Виж целия пост
# 363
На мъжа ми коледния банкет го плаща фирмата, а който не отиде има 150 лева санкция от заплатата.Затова ходи му се, не ходи му се, отива.
Ти се шегуваш, нали?
Виж целия пост
# 364


Да попитам и аз нещо, което ми е интересно. Почти съм сигурна, че знам отговорите, но все пак Simple Smile Кой плаща коледните служебни банкети?
Фирмата, разбира се. Тази година ще имаме за пръв път от 2019 насам и всички много са се настървили да е голяма работа - и организаторите, и ние. :
Виж целия пост
# 365
Ох аман от глупости наистина, все едно се надпреварват в конкурс за безумие... и вчера на какво интервю бях, пълна загуба на време. Няма ли вече нормално кариерно планиране, всичко става на проектна база, като им свършиш работата, да му мислиш... това е обратната страна на монетата със заплащане срещу свършена работа спрямо работно време. Да внимаваме какво си пожелаваме...
Виж целия пост
# 366
Оф, айде стига... Фиксацията на буболина срещу медицинското съсловие съществува в множество теми вече и я знаем всички. Отклонихте се от темата.

Да попитам и аз нещо, което ми е интересно. Почти съм сигурна, че знам отговорите, но все пак Simple Smile Кой плаща коледните служебни банкети?
Коледно парти за цялата фирма си го плаща фирмата. Вече ако екипа се организираме за по-малко събиране някъде другаде всеки си плаща.

П.П За телефоните и аз не го разбирам. При моите колеги и при дъщерите ми никой не се притеснява да носи втора ръка немарков телефон, като разбира се има и с последни модели телефони, който както си прецени. Колегите определено могат да си купят хубав нов телефон и аз мога теоретично да купя на трите нови телефони, но не го правя. Предпочитам и им взимам вече много години втора ръка, съвсем читав телефон, който им върши идеална работа, а като го счупят или пък го забравят някъде не се ядосваме много и аз и те. Тоест телефоните им служат на тях, а не те на него.
Виж целия пост
# 367
На мъжа ми коледния банкет го плаща фирмата, а който не отиде има 150 лева санкция от заплатата.Затова ходи му се, не ходи му се, отива.
Ти се шегуваш, нали?
Не се шегувам.Една година не отиде щото бил изморен, не му се слушали глупавите речи на шефовете, мързяло го и незнам си какво.Като питал защо му е по-малко заплатата, ми щото не отишъл на банкета.От тогава ходи.
Виж целия пост
# 368
Предполагам, че тази "глоба" се удържа от парите в плик, тъй като не виждам как в противен случай ще се реализира.
Виж целия пост
# 369
Това беше преди години, още нямаше карти, заплатите бяха на ведомост.Сега просто ще ти пишат по-малко бонус и това е.И стига с тия пари в плик.Пенсиите имат таван, обезщетенията от борсата имат таван, така, че всеки си преценя на колко да се осигурява.
Виж целия пост
# 370
Аз не мога да си преценя на колко да ме осигуряват. Плащам си като поп всичко! Sad явно съм от по-глупавките, ама в моя сектор няма 6-5, колкото пари взимаш, на толкова те водят.
Виж целия пост
# 371
Няма глупави и умни, всичко зависи от работодателя.
Виж целия пост
# 372
Глупава съм явно, че работя за изряден работодател.
Виж целия пост
# 373
Е, то по-добре е за изряден, много ясно. Щом се цигани за осигуровки, значи и за други неща. Вероятно ще прецака и теб, когато реши, че не си му нужен.
Виж целия пост
# 374
Банкета, ако е организиран от фирмата, се заплаща от фирмата. Ако служителите искат да си организират между тях си банкет - плащат си го те. Има и хибридни форми, при които фирмата поема част от сумата, но примерно няма възможност да плати всичко - тогава плаща някакъв минимален куверт (примерно салата и основно), а напитки и десерт се заплащат индивидуално от всеки. Или куверта се дели и служителите си плащат част от него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия