За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 356
  • 749
# 375
Е, в канала... Може да се сложи в някаква кутия до контейнерите за боклук, има толкова гладни бездомни животинки...
Виж целия пост
# 376
Със содата си прецакала млякото. Едно време слагаха сода в големите цистерни, с които събираха млякото от пунктовете за да не се вкисне. А изварата се прави от  пресечено мляко.
Виж целия пост
# 377
😄 skk патентовай този опит - имаш готова заготовка за добруджанки , содена питка, бухти или соленки( шегувам се с най- добри чуства😘) Сетих се , че  имаш и двама малки помощници в готовност - възползвай се от новите възможности за изява.
Виж целия пост
# 378
Правих крем брюле и ми остана почти половината сметана - какво мога още да направя с нея ? 
Благодаря
Каква(сладка или не) и колко (половината на колко?) сметана?  Разбита към крем или шоколадов ганаш, за десерти в чаша, а течна към кафето, ако не е сладка и за готвене - към крем супа, за сос...

Морена, благодаря - от краве мляко , 35 % масленост, 400 гр остатък
Виж целия пост
# 379
......................
Аз ползвам пълномаслено, но не е от магазинната мрежа. Имам и нелошо на Метро шеф, но са големи опаковките.
Има по-добро в Метро и е добър грамаж , а и самото какао е великолепно , погледни и си вземи
Скрит текст:
Виж целия пост
# 380
Имам адски тъп въпрос, но по-добре да се изложа и да питам... за меденки медът трябва да е втечнен, нали? Че имам хубав мед, но захаросан и да знам дали да го разтопя Simple Smile
Виж целия пост
# 381
Купих кондензирано мляко от Лидл.....у дома се оказа, че съм объркала кутиите и съм купила само подсладено кондензирано мляко, а не сгъстено......сега от хладилника ме наблюдава едно отворено мляко, което се чудя какво да го правя. Моля за идеи....сладкиш, торта, бисквитки, нещо в този дух. По принцип щях да правя торта Дулсе де Лече за едно събиране  утре , но не би 😏
Виж целия пост
# 382
Купих кондензирано мляко от Лидл.....у дома се оказа, че съм объркала кутиите и съм купила само подсладено кондензирано мляко, а не сгъстено......сега от хладилника ме наблюдава едно отворено мляко, което се чудя какво да го правя. Моля за идеи....сладкиш, торта, бисквитки, нещо в този дух. По принцип щях да правя торта Дулсе де Лече за едно събиране  утре , но не би 😏
С това мляко също може да направиш торта, е няма да е Дулче ди лече, ама пак е много вкусна. Торта Черно и бяло


Торта Тирамису


 Кекс с кондензирано мляко


Шоколадов кекс с кондензирано мляко
Виж целия пост
# 383
Скрит текст:
Купих кондензирано мляко от Лидл.....у дома се оказа, че съм объркала кутиите и съм купила само подсладено кондензирано мляко, а не сгъстено......сега от хладилника ме наблюдава едно отворено мляко, което се чудя какво да го правя. Моля за идеи....сладкиш, торта, бисквитки, нещо в този дух. По принцип щях да правя торта Дулсе де Лече за едно събиране  утре , но не би 😏

Не се отказвай от тортата.
https://ipeychev9.blogspot.com/2018/07/blog-post_28.html
Виж целия пост
# 384
Златни сте, мерси много 💐
Виж целия пост
# 385
Купих кондензирано мляко от Лидл.....у дома се оказа, че съм объркала кутиите и съм купила само подсладено кондензирано мляко, а не сгъстено......сега от хладилника ме наблюдава едно отворено мляко, което се чудя какво да го правя. Моля за идеи....сладкиш, торта, бисквитки, нещо в този дух. По принцип щях да правя торта Дулсе де Лече за едно събиране  утре , но не би 😏
Бита сметана + сладко кондензирано мляко, някакъв аромат или полд - сладолед.
И един чийзкейк от мен - Лаймов чийзкейк  Или пък в кафето, ако го пиеш изобщо и сладко. Simple Smile

Виж целия пост
# 386
Имам адски тъп въпрос, но по-добре да се изложа и да питам... за меденки медът трябва да е втечнен, нали? Че имам хубав мед, но захаросан и да знам дали да го разтопя Simple Smile 
Ако не е късно вече, "изрежи си, изкопай си" колкото ти трябва медец и си го притопли.
Така е по- лесно да се работи с него.
Хората мед слагат на ребърца и др. , пекат го, и му няма нищо.
Виж целия пост
# 387
Е, той медът не че се разваля там нещо, ама полезностите му...  за който държи. Simple Smile
Виж целия пост
# 388
О, аз не се притеснявам от обработката, но не видях да пише в рецептите и затова питам, да не правя два пъти тесто Simple Smile Много благодаря!
Виж целия пост
# 389
Е, той щом ще отиде в меденките тоя мед, така или иначе ще мине топлинна обработка, той за аромат само присъства. В друг случай не е хубаво така да се затопля за разтапяне, ама точно за това няма значение. Пак няма да остане нищо полезно в него. Иначе по принцип пак става, но се затопля много бавно и не до висока температура, отнема много време на водна баня с топла, не гореща вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия