За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 356
  • 749
# 390
Да, да, по всички правила на разтопяването на водна баня и ниска температура ми беше намерението. Ама си права, че в случая няма нужда от особено престараване, та ще гледам просто да омекне, за да мога добре да го омеся в тестото Simple Smile Аз си го консумирам в капучиното сутрин и хич не ми трябва целия буркан да е течен Simple Smile
Виж целия пост
# 391
Добро утро,
Може ли една бърза и лесна рецепта за леща за обяд?!?
Виж целия пост
# 392
Добро утро,
Може ли една бърза и лесна рецепта за леща за обяд?!?
Заповядай: https://www.mycookingcreations.com/2022/04/ragu-di-lenticchie.html
Виж целия пост
# 393
Добро утро,
Може ли една бърза и лесна рецепта за леща за обяд?!?
Заповядай: https://www.mycookingcreations.com/2022/04/ragu-di-lenticchie.html
Благодаря!
Виж целия пост
# 394
Здравейте,
Имам една чанта лешници, домашни,  така да се каже.
Какво да ги правя, след като им махна черупките?
(Доста рецепти имам с орехи, но с лешници - 0)


И още един въпрос:
Правих сладкиш, нещо като "Трите чаши"-ябълки, грис, брашно, захар, орехи, масло.

Така ли трябва да изглежда отгоре? Някак остана сухо/като прах?



Кафявото отгоре е маслото.
Сложих и стафиди, че имах останали.

Самата "Трите чаши" я намирам, че се полива отгоре с мляко или вода. В моята рецепта не пише да се полива с нищо.
Виж целия пост
# 395
Здравейте,
Имам една чанта лешници, домашни,  така да се каже.
Какво да ги правя, след като им махна черупките?
(Доста рецепти имам с орехи, но с лешници - 0)
Печеш и ядеш? Може и на паста, но си трябва мощен робот за тая работа. Иначе стават за всичко, за което се ползват ядки
Виж целия пост
# 396
Кантучини с лешници
https://vkusnosbety.blogspot.com/2022/01/mocha-cantuccini-biscui … th-hazelnuts.html

Сега ровейки, попаднах на солени кантучини. Не съм правила досега, но нямам левурда. С какво мога да я заменя?
https://www.bonapeti.bg/recepti/chesnovi-kantuchini-s-leshnitsi-i-parmezan/
Виж целия пост
# 397
Snow_angel,
Паста само от лешници или и друго?
Много харесвам една турска, findik cremisi, миналата година опитах да я наподобя (лешници,  сухо мляко, и...не помня какво), но не стана изобщо същото :/ Иначе чопъра се справи с лешниците - докара ги до течни Simple Smile


Тези кантучини изглеждат мноого апетитни. Ще ги пробвам, само ще пропусна кафето.
Виж целия пост
# 398
Предполагам, че може да замениш левурдата с пресен чесън (зелен)
Виж целия пост
# 399
Витаминче_, ето ти и без кафе
https://loisslokoski.blogspot.com/2021/12/christmas-cantuccini-e … on-2021-2021.html
morskibriz, благодаря! И аз така си помислих, нали се води див чесън.
Виж целия пост
# 400
Имам машина за пуканки с горещ въздух, но не мога да добавя вътре неща... Как мога да ги овкуся след това? Освен поръска сол...
Има ли разлика в сортовете, помня че някои ставаха по-големи. Искам да купя.
Виж целия пост
# 401
Аз ги доовкусявам след това в тенджера с разстопено масло и подправки,ако искам да са солени.Слагам краве или кокосово масло,лют пипер,пушен червен пипер..
За карамелени правя масло със захар докато покафенее и ги обърквам в карамела.
Виж целия пост
# 402
.........
Сега ровейки, попаднах на солени кантучини. Не съм правила досега, но нямам левурда. С какво мога да я заменя?
https://www.bonapeti.bg/recepti/chesnovi-kantuchini-s-leshnitsi-i-parmezan/
Не съм убедена, че са много хубави, този чесън много ме притеснява някак си, нещо ....чесън...измислена работа за кантучини.
Виж целия пост
# 403
Аз ги приемам като заместител на крутони, то си пише , че са подходящи за супа.
Виж целия пост
# 404
Витаминче_, само лешници. Може да добавиш малко какао, захар, сметана и ще стане чуден течен шоколад. Но ние си унищожаваме количества и само лешникова паста натюр, с лъжицата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия