За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 358
  • 749
# 270
Здравейте,
Моля за изпитана и лесна рецепта за най-обикнивен кекс.
Виж целия пост
# 271
Здравейте,
Моля за изпитана и лесна рецепта за най-обикнивен кекс.
Заповядай от мен - https://morrennaa.blogspot.com/2019/11/blog-post.html  изпитан многократно от мен, свекърва ми и т.н. назад...  Simple Smile
Виж целия пост
# 272
Как да направя телешки Наденички, но да не са на фурна... Или ако са ти да не са изцяло там.
Виж целия пост
# 273
Как да направя телешки Наденички, но да не са на фурна...
Остава на тиган или грил.
Виж целия пост
# 274
Как да направя телешки Наденички, но да не са на фурна... Или ако са ти да не са изцяло там.
В тиганче с малко олио, зависи какви са наденичките, но аз предпочитам да ги готвя с капак за да не пръска. Обръщаш ги като се зачервят и толкоз. После гарнираш с просто картофено пюренце и нарязано доматче отстрани за витаминки и да е шаренко, или марулка Hug За по-фантазе манджа може да добавиш леко карамелизиран лук, с червен става най-добре, но не е задължително. В същия тиган след наденичките пускаш нарязания лук на лунички, 2сл оцет и 1чл захар, оставяш да омекне и стане прозрачен, поразбъркваш от време на време да му потъмнеят краищата. До пюрето може да сложиш лекосварено броколи на парчета, ама да си остане зелено, само колкото да може да се бучне с вилица да е омекнало, поръсени с малко лимонче и черно пиперче. Може в чинията при сервиране да добавиш още резенчета бри, също върви с всичко останало, или просто натрошено бяло сирене. Или просто отгоре да ръснеш върху всичкото малко настърган кашкавал. Супер манджа става с минимално усилие.
Виж целия пост
# 275
Здравейте,
Моля за изпитана и лесна рецепта за най-обикнивен кекс.

Заповядай: https://www.mycookingcreations.com/2009/11/ciambella-con-acqua-della-nonna.html.
Виж целия пост
# 276
Благодаря, Ефибуш Simple Smile така си го написала, че с кеф ще вмириша хола Simple Smile
Виж целия пост
# 277
Благодаря, за рецептите за кекс!
Морена,направих по твоята рецепта,но вече се пече близо час,а клечката не излиза суха... Cry
Къде сгреших?
Виж целия пост
# 278
Благодаря, за рецептите за кекс!
Морена,направих по твоята рецепта,но вече се пече близо час,а клечката не излиза суха... Cry
Къде сгреших?
Фурната ти е по-силна явно, намали градустите  с 10 -15.
Виж целия пост
# 279
И ако отгоре се е изпекъл, покрий го с хартия за печене, за да не прегори.
Виж целия пост
# 280
Скрит текст:
Мили кулинари,  моля дайте предложения за направата на домашна сланина с подправки. Подариха ми няколко парчета и е грях да ги изхвърля като знам, че е страхотно мезе.

https://ipeychev9.blogspot.com/2015/01/blog-post_14.html
Виж целия пост
# 281
Здравейте, две въпросчета?
Кекса на кое ниво на фурната печете и с вентилатор ли?
Другото картофки на фурна с вентилатор или без?
Просто ми е трудно да преженя на вентилатор или не да печа и кое?
Виж целия пост
# 282
Моето мнение е, че вентилаторът освен, че спомага за по-бързото затопляне и разпределяне на температурата, изсушава печивото. Кекс пека без вентилатор на средно ниво. Другият съвет, който ще ти дам,  е да си разгледаш книжката към фурната. В моята например е описано градусите и дали с /без вентилатор основните храни.
Виж целия пост
# 283
Моето мнение е, че вентилаторът освен, че спомага за по-бързото затопляне и разпределяне на температурата, изсушава печивото. Кекс пека без вентилатор на средно ниво. Другият съвет, който ще ти дам,  е да си разгледаш книжката към фурната. В моята например е описано градусите и дали с /без вентилатор основните храни.
Благодаря!
Виж целия пост
# 284
Здравейте, две въпросчета?
Кекса на кое ниво на фурната печете и с вентилатор ли?
Другото картофки на фурна с вентилатор или без?
Просто ми е трудно да преженя на вентилатор или не да печа и кое?
Кекс на средно (3/5) ниво и  просто на "долен и горен реотан".
Катофи на същия режим и само накрая 5-8 мин. превключвам на вентилатор за цвят и коричка.
Пица например пека на вентилатор и на 4/5 ниво (броят се от долу нагоре)
И да, логично вентилаторът (въздух) изсушава..... нищо че някои пекат на него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия