Интервално хранене/периодично гладуване/ фастинг тема 11

  • 79 106
  • 789
# 345
Препоръчвам книгата “Глюкозната революция”. Научих много полезни неща и веднага свалих и задържам 2кг. С фаст не ми се получи.
Само една идея ще споделя- винаги да се хапва първо зеленчук, а после протеин и въглехидрат. Например ако много ти се яде сладко- не е проблем, но първо парче морков.
Виж целия пост
# 346
Първо зеленчук, после протеин и после въглехидрат, но в едно хранене ли? Ако е така има ли интервал между трите групи храни, минути примерно? В примера със сладкото, първо е морков, но сладкото е въглехидрат…..ако може малко повече информация?
Виж целия пост
# 347
Първо зеленчук, после протеин и после въглехидрат, но в едно хранене ли? Ако е така има ли интервал между трите групи храни, минути примерно? В примера със сладкото, първо е морков, но сладкото е въглехидрат…..ако може малко повече информация?
Аз не се наемам да го обясня така добре, както специалист.
В идеалния случай: салата (може и зеленчук от консерва или печен), после месо или риба, после хляб или десерт (ако е нужно). Няма точно количество и интервал, казва колкото повече зеленчук, толкова по-добре. Идеята е да се избегне глюкозен скок, който би настъпил при “гол” хляб с десерт.
Ако например искаш сандвич- може, но го делиш- вадиш доматчето, после шунката и хляба накрая.
Друга идея е да се пие вода с една супена лъжица оцет след всяко хранене, но си следете стомаха и зъбите и го прочетете внимателно.
Третото беше до 20 мин след хранене разходка или ако няма възможност- десет клякания.
Това запомних накратко и поне при мен работи, без да спазвам на 100%. Тоест някои дни ям десерт и без другите две преди него.
А да, добавям леко на шега- виното прави по-малък скок от бирата и в малки количества не го “забранява”, така че съвсем я харесах тая жена Simple Smile) За алкохола важи като за другите въглвхидрати, да не е “гол”. Проблвмът на гол въглехидрат е, че след 20мин следва нов глад за сладко.
Виж целия пост
# 348
И аз прочетох книгата, но нима това не са нормалните хранителни навици на българина. Аз много се учудих на съветите като откритие. Ами в нас ( вероятно не само в нас) от как се знам почваме храненето със салата.  Даже преди като закусвах сутрин, омлет с домат. И като бяхме деца, за обяд по столовата пак така беше. Няколко парченца домат, зеленчукова супа. Винаги нещо друго преди основното.
Виж целия пост
# 349
Сега един сигурно вече досаден въпрос, но колко време след започване на фастинг, визуално забелязахте разлики. Не съм сигурна дали има месец от както започнах , но не забелязвам резултати... дрехите да са ми една идея по-отпуснати, сутиена да ми е голям.... Не се отказвам, но някак ми липсва тази мотивация. Дори веднъж направих 20часа почивка, а след седмица или две, неочаквано за мен, без усилие издържах 24ч. 
Имам кантар, на който нямам доверие и веднъж го пробвах на скоро и може да съм свалила 6-8кг, но не го забелязвам, та съвсем не му вярвам, а и не съм сигурна на колко килограма точно започнах фастинга, защото самия кантар и тогава не беше много читав.
Виж целия пост
# 350
Пипи, сигурно са много полезни съветите, дадени в книгата и не е зле да се прилагат, но според мен при всеки човек може различни неща да окажат влияние на кг. Аз например винаги ям сладкото отделно, обаче нито съм напълняла, нито огладнявам след това.
От фастинга съм много приятно изненадана, запонах през август, по-скоро от любопитство покрай мъжа ми. Да месец свалих и поддържам лесно 1-2 кг, а миналата седмица си мерих обиколките и установих, че съм махнала по 2 см от талията и ханша.
А от тези 2 кг не мога да се отърва повече от година, може и две да станаха. Трябва също да кажа, че по принцип не ям много, и съм си слаба, т.е нямам много за сваляне и е доста трудно, освен това не съм и много стриктна в часовете. Със сигурност суртин пия само чисто кафе, а обяда може в 13ч, а може и до 15-16 да не ям. Вечер обаче в повечето случаи закъснявам. И въпреки всичко това, резултатите са налице.
Виж целия пост
# 351
Аз започнах да изглеждам слаба видимо след фастингите, но не съм свалила кой знае колко много като килограми. Лошото е, че също не съм се теглила когато започнах, но за около месец, два, имам голяма промяна, изглеждам доста отслабнала и познати ми го казват. Сега съм на 16/8, има дни, в които правя 18/6, но не ям доста неща, тестено, сладко, месо.
Виж целия пост
# 352
Здравейте, новичка съм тук. Имам въпрос към по-знаещите. Може ли часовия диапазон да се променя в дните, примерни днес 12-20 хранене, а утре 13-21, и ако последното хранен е било преди 19 часа, вдруги ден 11-19. Или трябва да е винаги по едно и също време
Виж целия пост
# 353
Здравейте, новичка съм тук. Имам въпрос към по-знаещите. Може ли часовия диапазон да се променя в дните, примерни днес 12-20 хранене, а утре 13-21, и ако последното хранен е било преди 19 часа, вдруги ден 11-19. Или трябва да е винаги по едно и също време
Съвсем скоро питах същото. Върни се една, две странички назад.
Виж целия пост
# 354
Здравейте! Искам да попитам нещо, благодаря на тези, които ще ми отговорят. Искам да започна да правя 16:8. Интересува ме, може ли един ден да се храня от 12ч до 20ч, а друг ден от 10ч до 18ч или от 13ч до 21ч, например? В зависимост от това как ми протича деня....

Както се разбира, все още съм само дървен философ, но пак да кажа, че при твоя въпрос ако има проблем то е с храненето от 10-16.
Единични случаи сигурно не вредят, дори да има един цял ден без гладуване. Сигурно един ден 12-20, а другия 10-18, а третия 11-21 е по-добре от нищо.
И не го казвам нито сега, нито тогава с някакъв упрек, просто споделям, че аз лично, без да ангажирам никой с мнението си, разбирам че за  фастинга не са важни часовете на хранене, а е важно да има поне 16 часа гладуване между тях.
Виж целия пост
# 355
Здравейте, малко страничен въпрос, понеже знам, че тук има хора, които си следят здравето и са запознати.
Не правя вече пълен фаст, защото пия кафе с мляко, но от месеци пропускам закуската и първото ми хранене е към 12, а посоедното- вечер към 20ч.
Забелязвам от няколко месеца, че не мога да нося на никакъв алкохол. Допреди година нямаше са ми се отразят 3 чаши вино или 3-4 бири. Сега всичмо над 1 чаша ми докарва зверско главоболие сутринта, понямога разстройство, отпадналост…
Остави социалния елемент (ще се науча да дъвча само по една чаша), но се притеснявам какво значи това за здравето ми. Чернодробни ензими? Проверени са преди 1-2 м на профилактика и бяха в норма. Вит Б 12 ми е ок, Д винаги в дефицит си е било… друго какво може да е?
Виж целия пост
# 356
Здравейте, малко страничен въпрос, понеже знам, че тук има хора, които си следят здравето и са запознати.
Не правя вече пълен фаст, защото пия кафе с мляко, но от месеци пропускам закуската и първото ми хранене е към 12, а посоедното- вечер към 20ч.
Забелязвам от няколко месеца, че не мога да нося на никакъв алкохол. Допреди година нямаше са ми се отразят 3 чаши вино или 3-4 бири. Сега всичмо над 1 чаша ми докарва зверско главоболие сутринта, понямога разстройство, отпадналост…
Остави социалния елемент (ще се науча да дъвча само по една чаша), но се притеснявам какво значи това за здравето ми. Чернодробни ензими? Проверени са преди 1-2 м на профилактика и бяха в норма. Вит Б 12 ми е ок, Д винаги в дефицит си е било… друго какво може да е?
По мое скромно мнение сте си изчистили тялото от токсини и затова така бурно реагира на алкохол
Виж целия пост
# 357
Здравейте, малко страничен въпрос, понеже знам, че тук има хора, които си следят здравето и са запознати.
Не правя вече пълен фаст, защото пия кафе с мляко, но от месеци пропускам закуската и първото ми хранене е към 12, а посоедното- вечер към 20ч.
Забелязвам от няколко месеца, че не мога да нося на никакъв алкохол. Допреди година нямаше са ми се отразят 3 чаши вино или 3-4 бири. Сега всичмо над 1 чаша ми докарва зверско главоболие сутринта, понямога разстройство, отпадналост…
Остави социалния елемент (ще се науча да дъвча само по една чаша), но се притеснявам какво значи това за здравето ми. Чернодробни ензими? Проверени са преди 1-2 м на профилактика и бяха в норма. Вит Б 12 ми е ок, Д винаги в дефицит си е било… друго какво може да е?

Аз забелязах и друго, получих симптоми на махмурлук и от повечето ядене вечер без да съм пила алкохол. Стана ми странно, но изобщо не го свързах с фаста. Сега обаче се замислих дали пък няма връзка.
Виж целия пост
# 358
По отношение на алкохола - със съпруга ми фастваме от около година и покрай фастинга отказахме и вечерните чашки вино. Просто не ни се пие - сякаш някой ме е хванал за гърлото. Преди няколко вечери при излизане на заведение изпих две наливни бири и на другия ден бях със страшен главобол.
Виж целия пост
# 359
И аз от март съм решила да не ям след 19 часът. Прозорците меня в диапазона от 11 до 19 часът.  Свалих 12 кг (с начални 96) и нямам желание да пия вечер, а ако изпия 1 чашка вино на другият ден съм подпухнала, а главоболието се появява почти веднага. И аз го отдавам на изчистването на организма от токсините. Ям чисти и пълноценни храни. Като спрях боклуците - започна свалянето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия