Интервално хранене/периодично гладуване/ фастинг тема 11

  • 79 107
  • 789
# 315
Вчера вечерта преди тренировката започнах нещо да треперя и реших, че ми пада кръвното и си взех една вода от тези с минералите и витамините, в която имаше и захар, оправих се, НО тази сутрин за пръв път не само, че не съм свалила, а дори съм качила 700 гр, което е почти килограм, не знам възможно ли е само от тази захар във водата... или защото беше късно 8 вечерта. Навсичко отгоре виждам, че имам някакъв обрив по коремчето и между гърдите, няма сърбеж, изглежда като уртикария... но не се повлиява от розова вода и алое вера. Възможно ли да е от това, че цяла седмица ям само месо и то в тези жеги?
Виж целия пост
# 316
Напоследък огладнявам преди 18стия час. Нямам търпение дори.
За моментите, в които знам, че ще ми се прияде между храненията си купувам боровинки, малини, домати, чушки, зелени ябълки.
Какво ви е мнението за олиото от гроздови семки?
Виж целия пост
# 317
Вчера вечерта преди тренировката започнах нещо да треперя и реших, че ми пада кръвното и си взех една вода от тези с минералите и витамините, в която имаше и захар, оправих се, НО тази сутрин за пръв път не само, че не съм свалила, а дори съм качила 700 гр, което е почти килограм, не знам възможно ли е само от тази захар във водата... или защото беше късно 8 вечерта. Навсичко отгоре виждам, че имам някакъв обрив по коремчето и между гърдите, няма сърбеж, изглежда като уртикария... но не се повлиява от розова вода и алое вера. Възможно ли да е от това, че цяла седмица ям само месо и то в тези жеги?
Здравей, ако си на кето диета това може да е кето обрив. При мен е ужасяващ и се разпространява много бързо. В един момент започва и да сърби и боли жестоко. Моя съвет е ако се храниш стриктно кето да опиташ да вдигнеш въглехидратите и да видиш дали ще имаш подобрение.
Такъв обрив ми е излизал на корема, под гърдите, на кръста и около врата. Обикновено където се потиш…
При мен винаги състоянието на кетоза води до това, независимо че съм опитвала да чакам да мине с времето. Единствения начин за подобрение е да ям въглехидрати. Обривът започва да завехва още на следващия ден…
Виж целия пост
# 318
700 гр може да са задържана вода, от нередовен стомах, ако сте в Ц.
В дни, в които усещам, че стомаха ми е препълнен, тежко ми правя 24-27 ч фаст.
Виж целия пост
# 319
Здравейте, надявам се да ме приемете в групата Simple Smile И аз като вас се придържам към интервалното хранене от около година. Не съм стриктна. Придържам се към 18:6 като ,ако не съм гладна не прекъсвам фаста ,а го правя 20:4. Не спазвам принципа заради отслабването, а заради здравословните ползи и защото благодарение на него се справих с подуването на корема. Единствените ми притеснения бяха свързани с това ,че тренирам силово всяка сутрин и мислих, че няма да свикна да не ям след тренировка. Но наистина бързо свикнах. Сега се връщам да прочета назад какво сте писали Simple Smile
Виж целия пост
# 320
Благодаря на Дамасцена, сложих си въглехидрат вчера и днес и обривът е доста по-добре. Явно е било от това наистина....за пръв път ми се случва, колко странно.
Виж целия пост
# 321
Благодаря на Дамасцена, сложих си въглехидрат вчера и днес и обривът е доста по-добре. Явно е било от това наистина....за пръв път ми се случва, колко странно.
Изводът не е ли... очевиден?
Имаме нужда от всичко.
Виж целия пост
# 322
Абсолютно съм съгласна. А и аз изобщо не обичам месо и всеки ден ядене ми е неприятно. Просто ми стана странно, че ми се случи за само седмица , знам че някои хора са доооста повече само на кето без въглехидрати.
Виж целия пост
# 323
Абсолютно съм съгласна. А и аз изобщо не обичам месо и всеки ден ядене ми е неприятно. Просто ми стана странно, че ми се случи за само седмица , знам че някои хора са доооста повече само на кето без въглехидрати.

Мисля, че човек е добре да се вслушва в тялото си. И когато се храни, да се храни с удоволствие и апетит, а не - насила. Със сигурност тогава храната е полезна и се установява добре. В противен случай се превръща в отрова. Нормално е в тази жега да не ти се яде месо.

Аз често изпадам в периоди, когато ми се яде (или не ми се яде) нещо и то си има причина. Например миналата зима умирах за червено цвекло,  накрая като си направих изследвания,  хемоглобина ми беше вдигнал с 20 единици.
Виж целия пост
# 324
Здравейте! Искам да попитам нещо, благодаря на тези, които ще ми отговорят. Искам да започна да правя 16:8. Интересува ме, може ли един ден да се храня от 12ч до 20ч, а друг ден от 10ч до 18ч или от 13ч до 21ч, например? В зависимост от това как ми протича деня....
Виж целия пост
# 325
То работата не е в това кога се храниш, а в това кога НЕ се храниш.
Защо просто не го сведеш на хранене 12-18ч. и чиста работа и по-голям ефект.
Виж целия пост
# 326
Според мен може да се мести прозореца на гладуването. Даже някъде бях чела че е добре да се променя за да не свиква тялото. Аз лично по принцип се храня в 7-8 вечер и на другия ден обядвам към 1. В зависимост вечер кога ще се прибера, понякога вечерям и към 9. Съответно на другия ден измествам обяда.
Виж целия пост
# 327
Ско вечеряш в 20:00 и закусваш в 13:00 имаш минимума 16 часа без храна и ефекта на фастинга, обаче, ако е 20:00-10:00....
Виж целия пост
# 328
Това към мен ли? Аз в 10 не закусвам никога на другия ден. Ако вечерям в 9, на другия ден към 2, че и в 3 се отича работата.. Ако прегладнея, в 1. Не се вманиячавам никак. Но преди 1 един никога.
Виж целия пост
# 329
Здравейте! Искам да попитам нещо, благодаря на тези, които ще ми отговорят. Искам да започна да правя 16:8. Интересува ме, може ли един ден да се храня от 12ч до 20ч, а друг ден от 10ч до 18ч или от 13ч до 21ч, например? В зависимост от това как ми протича деня....
Здравейте, не смятам, че ще е проблем, въпрос на усет е. Бях чела, че фастинг може да се правии и 2-3 пъти в седмицата. Аз лично се придържам към 21-22 часа, но ако огладнея по-рано , го прекъсвам на 18ч
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия