Интервално хранене/периодично гладуване/ фастинг тема 11

  • 79 104
  • 789
# 375
Няма ли някой да се похвали с резултати защото при мен положението е непроменливо. При позитивно мислене си казвам, ако не свалям, поне не качвам.
Изскочи ми случайно за утре проверка на щитовидната жлеза, ТСХ и тнт...та поне това да започна малко по-сериозно да следя и да контролирам...може и да тръгнат нещата след това...

Аз ще използвам поста ти, за да се похваля и да се запиша в темата Simple Smile
Првя фаст + ОМАД + лунна диета по следния начин:
1 ден - фаст 20/4 с 2 хранения в 12.00 и в 16.00 ч
2 ден - ОМАД с хранене в 16.00 ч
3 ден . фаст 18/6 с 2 хранения - в 12.00 и в 18.00 ч
4 ден - прочистващ ден (ден само на кисело мляко или айрян).

Прочистващите дни гледам да ми се падат с пълнолунието и новолунието - другите вече както се паднат. Понякога правя корекция на дните, за да напасна графика с луната, защото на пълнолуние и новолуние се чувствам най-добре.
В момента съм в ПМС и сутринта кантара показа 53 кг, но пък го карам леко, не освирепявам от глад, затова утре ще си правя луната и се надявам във вторник да има хубав резултат. За зимата целта ми е до пролетта да успея за задържа между 51 - 52,5 кг, а пролетта да продължа да свалям. Крайната ми цел е за лятото да падна под 50 кг. Най-добре се чувствам и изглеждам на 48 кг (нисичка съм), но тъй като съм вече на 43 години, и на 50 кг ще съм доволна Simple Smile
Респект към самоуважението и волята Ви!
Бих искала да попитам:
- в часовете за хранене в 12.00 и 16.00 (18.00) какво е менюто и приблизително в какъв грамаж?
- в останалите дни от седмицата как се храните?
Виж целия пост
# 376
В зависимост от целта- нормален калориен прием с цел поддържане на тегло или с калориен дефицит, ако искаме да отслабнем.
https://www.bb-team.org/calorie-calculator
Виж целия пост
# 377
Скрит текст:
Няма ли някой да се похвали с резултати защото при мен положението е непроменливо. При позитивно мислене си казвам, ако не свалям, поне не качвам.
Изскочи ми случайно за утре проверка на щитовидната жлеза, ТСХ и тнт...та поне това да започна малко по-сериозно да следя и да контролирам...може и да тръгнат нещата след това...

Аз ще използвам поста ти, за да се похваля и да се запиша в темата Simple Smile
Првя фаст + ОМАД + лунна диета по следния начин:
1 ден - фаст 20/4 с 2 хранения в 12.00 и в 16.00 ч
2 ден - ОМАД с хранене в 16.00 ч
3 ден . фаст 18/6 с 2 хранения - в 12.00 и в 18.00 ч
4 ден - прочистващ ден (ден само на кисело мляко или айрян).

Прочистващите дни гледам да ми се падат с пълнолунието и новолунието - другите вече както се паднат. Понякога правя корекция на дните, за да напасна графика с луната, защото на пълнолуние и новолуние се чувствам най-добре.
В момента съм в ПМС и сутринта кантара показа 53 кг, но пък го карам леко, не освирепявам от глад, затова утре ще си правя луната и се надявам във вторник да има хубав резултат. За зимата целта ми е до пролетта да успея за задържа между 51 - 52,5 кг, а пролетта да продължа да свалям. Крайната ми цел е за лятото да падна под 50 кг. Най-добре се чувствам и изглеждам на 48 кг (нисичка съм), но тъй като съм вече на 43 години, и на 50 кг ще съм доволна Simple Smile
Респект към самоуважението и волята Ви!
Бих искала да попитам:
- в часовете за хранене в 12.00 и 16.00 (18.00) какво е менюто и приблизително в какъв грамаж?
- в останалите дни от седмицата как се храните?

Благодаря! Simple Smile

В часовете за хранене се храня по следния начин:
- В деня с фаст 12.00 - 16.00 ч и в деня с ОМАД (ден 1 и 2) се храня максимално изчистено - месо, риба, яйца, зеленчуци. Плодове избягвам, защото от тях задържам вода
- В деня с фаст 12.00 - 18.00 ч. се храня с каквото ми се яде. Хапвам си и шоколад, много обичам ориз, сандвичи и т.н. Храненията, обаче задължително са само 2. В този ден, водата за деня я пия до 12.00 ч иначе след това я задържам
- В прочистващия ден е ясно - там изчиствам, ако съм задържала вода, а и коригирам калорийния прием, изчислен за седмична база.
- След прочистващия ден започвам пак ден 1 - фаст с 2 хранения в 12.00 и в 16.00. Т.е. целият ми цикъл се върти на 4 дни. След 4-я ден започвам пак от ден 1.
Виж целия пост
# 378
Как разбирате, че задържате вода?
Аз също съм на 43 г., 162 см висока и съм 56-58 кг. Искам да намаля мазнините около корема, но нещо не успявам. Талията ми е 74 см., но  ми се иска да е поне 70 см.
Сега с тези студове ми е трудно да тренирам, тъй като тичам и карам колело.
Виж целия пост
# 379
Как така водата за деня до 12ч? на обяд ли? Тоест след това буквално цял ден и вечерта, чак до сутринта без вода?
Виж целия пост
# 380
Как така водата за деня до 12ч? на обяд ли? Тоест след това буквално цял ден и вечерта, чак до сутринта без вода?

Да, аз така го правя. Но само в деня преди прочистващия ден - т.е. в деня с фаст в 12.00 и в 18.00 ч. На мен това не ми е проблем, понеже така или иначе не обичам да пия много вода. А и ставам рано, така че не ми е проблем да изпия 1,5 л. до 12.00 ч. Ако ставах в 10 примерно нямаше как да стане това Simple Smile В другите 2 дни - ден 1 и 2 пия по 2 л вода на ден, а в прочистващия ден - 3 л вода.


Как разбирате, че задържате вода?
Аз също съм на 43 г., 162 см висока и съм 56-58 кг. Искам да намаля мазнините около корема, но нещо не успявам. Талията ми е 74 см., но  ми се иска да е поне 70 см.
Сега с тези студове ми е трудно да тренирам, тъй като тичам и карам колело.


Най-ясно го виждам по пръстите на краката и на ръцете. Подуват ми се и халката на ръката ми се впива в пръста. А и кантара също показва, когато задържам вода.
Виж целия пост
# 381
Кантара понякога е показал 2 кг разлика за два дена, но не съм забелязала пръстите да са ми подути. Нямам му много доверие на кантата. В такива моменти дори ми действа депресиращо. Уж се старая да се храня с определени храни и брой калории, спортувам, ограничавам се и накрая 2 кг отгоре... На сантиметри не съм мръднала, което също не ми харесва.
Виж целия пост
# 382
Здравейте, искам да попитам с фастинг 16/8 от колко часа до колко часа се храните?
Виж целия пост
# 383
Здравейте, някой знае ли пуканките колко калории са? Примерно в 100 гр.
Виж целия пост
# 384
500
Виж целия пост
# 385
Здравейте, някой знае ли пуканките колко калории са? Примерно в 100 гр.
Ако става въпрос за пуканките за микровълнова фурна, те се произвеждат с палмово масло
Виж целия пост
# 386
Става въпрос за пуканките в кината, аз дори не знам колко тежи там един среден пакет, но питах ориентировъчно.
Виж целия пост
# 387
Става въпрос за пуканките в кината, аз дори не знам колко тежи там един среден пакет, но питах ориентировъчно.
Не знам точно калориите, но след всеки пакет пуканки от Арена изпитвам около литър вода.Толкова сол в друг продукт не знам да има.
Виж целия пост
# 388
Здравейте, искам да попитам с фастинг 16/8 от колко часа до колко часа се храните?
Здравей, аз ям от 12 на обяд до 8 вечерта. Свикнала съм да не закусвам и не ми е проблем, понякога издържам и до 2.
Ако можеш вечер и по-рано е още по-добре, например да ядеш от 10 до 18ч, но на мен ми липсва социалния елемент с вечерята (сядаме с мъжа и децата)
Виж целия пост
# 389
Влизам да се похваля, че сутринта кантара показа 51,8 кг. Умирам си от кеф Simple Smile Не съм виждала тези цифри от преди ковида.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия