Интервално хранене/периодично гладуване/ фастинг тема 11

  • 79 104
  • 789
# 360
След периодични почивки отново на любимия ОМАД.
Нямам излишни кг, но съм в пременопауза и се подувам от повече хранения, ОМАД ми е перфектен.

Най- добре ми се отразява пропускането на закуска и вечеря.
Вчерашния обяд.

Виж целия пост
# 361
След периодични почивки отново на любимия ОМАД.
Нямам излишни кг, но съм в пременопауза и се подувам от повече хранения, ОМАД ми е перфектен.

Най- добре ми се отразява пропускането на закуска и вечеря.
Вчерашния обяд.

Скрит текст:

Търсих информация какво означава ОМАД, но не намерих точно обяснение.
При мен се получава нещо странно, колкото повече увеличавам часовете на фаст, толкова повече ми се губи вкуса към храната и започнах малко да се притеснявам. Има ли някой с подобно усещане?
Виж целия пост
# 362
'one meal a day' е омад
храниш се веднъж на ден
и на мен с обеден омад ми е най-добре, но нещо ми  е гладно сутрин и съм на 20/4 - от 10 до 14
ох, няма начин да ми се изгуби вкуса към храната Simple Smile

Иля, много вкусно ти изглежда паничката Animal Whale
Виж целия пост
# 363
Аз повече от 23 часа фаст не практикувам, защото имам мигрена, а тя много се влияе от прекалено дълго гладуване.
При мен ОМАД не влияе на вкуса на храната или апетита, но като го спазвам продължително време започвам да си намалявам количеството,  засищам се с по- малко.

Херцен, много вкусна наистина беше и засищаща. Flowers Cherry Blossom
Виж целия пост
# 364
Няма ли някой да се похвали с резултати защото при мен положението е непроменливо. При позитивно мислене си казвам, ако не свалям, поне не качвам.
Изскочи ми случайно за утре проверка на щитовидната жлеза, ТСХ и тнт...та поне това да започна малко по-сериозно да следя и да контролирам...може и да тръгнат нещата след това...
Виж целия пост
# 365
Здравейте. От около седмица и половина спазвам фастинг 20/4 някъде. Ям общо взето веднъж на ден - изключила съм вредни и бързи храни, шоколади и тем подобни, хляб също. Отделно тичам и ходя на фитнес.
За съжаление не отслабвам нито грам. :/ Възможно ли е фастингът да забави метаболизма? Преди съм го правила също и имах страхотен резултат, но не мога да кажа същото за този път.
Виж целия пост
# 366
А може би тялото ти няма нужда от отслабване и всичко е само в твоята глава.
Виж целия пост
# 367
Здравейте. От около седмица и половина спазвам фастинг 20/4 някъде. Ям общо взето веднъж на ден - изключила съм вредни и бързи храни, шоколади и тем подобни, хляб също. Отделно тичам и ходя на фитнес.
За съжаление не отслабвам нито грам. :/ Възможно ли е фастингът да забави метаболизма? Преди съм го правила също и имах страхотен резултат, но не мога да кажа същото за този път.

И при мен нещо подобно се получи, на всичкото отгоре, преди изобщо не изпитвах глад по време на фаста, от известно време съм като озверяла, нахвърлям се на храната и се тъпча много, съответно ми става тежко. Нещо прецаках май органицма с този фаст.
Виж целия пост
# 368
a.nik, гладна - не гладна, в прозореца трябва да си изяждаш калориите, защото в дългосрочен план се натрупва недохранване и после се нахвърляш на храната,
случваше ми се и на мен в началото, много еуфорично не ядях и после...

като стане зима и ми е много труден 36часовия фаст в понеделник,
може би ще го направя 24 часов или ще го преместя в неделя

казими, какво ядеш в прозореца?
10 дни са малко да решиш, че нищо не сваляш
аз между ову и мц не свалям, каквото и да спазвам
Виж целия пост
# 369
a.nik, гладна - не гладна, в прозореца трябва да си изяждаш калориите, защото в дългосрочен план се натрупва недохранване и после се нахвърляш на храната,
случваше ми се и на мен в началото, много еуфорично не ядях и после...

като стане зима и ми е много труден 36часовия фаст в понеделник,
може би ще го направя 24 часов или ще го преместя в неделя



Не спазвам количество калории, аз дори не знам как да ги изчисля. Значи е важно!?
Виж целия пост
# 370
важно е да си си изяла необходимото количество протеини и мазнини, калориите да са около 1200,
на някои им се струват малко, ама нали все пак сме на диета
Виж целия пост
# 371
Важно е доколкото не бива да има системно недохранване - това си е просто вредно. А вече кой колко прецизно си смята и следи калориите, е отделна тема.
Но примерно ако от 4 хранения си минала на 2, не е добре храната ти за деня да е половината от нужното, прекалено малко е ако го правиш редовно.
Виж целия пост
# 372
1200 ккал за мен лично са много малко. Според разни калкулатори ми трябват 1460 ккал, но това пресмятане на мазнини, въглеидрати и протеини не ми се отдава и никога не успявам да си набавя от всичко по 100%. Най-малко въглехидрати и протеини приемам.
Сега през студените дни, когато по-малко спортувам ще е доста тегаво.
Виж целия пост
# 373
Йоко, за набавянето наистина е трудно, особено на белтъчините, но за смятането My fitness pal е много удобно и лесно за използване приложение.
Виж целия пост
# 374
Няма ли някой да се похвали с резултати защото при мен положението е непроменливо. При позитивно мислене си казвам, ако не свалям, поне не качвам.
Изскочи ми случайно за утре проверка на щитовидната жлеза, ТСХ и тнт...та поне това да започна малко по-сериозно да следя и да контролирам...може и да тръгнат нещата след това...

Аз ще използвам поста ти, за да се похваля и да се запиша в темата Simple Smile
Првя фаст + ОМАД + лунна диета по следния начин:
1 ден - фаст 20/4 с 2 хранения в 12.00 и в 16.00 ч
2 ден - ОМАД с хранене в 16.00 ч
3 ден . фаст 18/6 с 2 хранения - в 12.00 и в 18.00 ч
4 ден - прочистващ ден (ден само на кисело мляко или айрян).

Прочистващите дни гледам да ми се падат с пълнолунието и новолунието - другите вече както се паднат. Понякога правя корекция на дните, за да напасна графика с луната, защото на пълнолуние и новолуние се чувствам най-добре.
В момента съм в ПМС и сутринта кантара показа 53 кг, но пък го карам леко, не освирепявам от глад, затова утре ще си правя луната и се надявам във вторник да има хубав резултат. За зимата целта ми е до пролетта да успея за задържа между 51 - 52,5 кг, а пролетта да продължа да свалям. Крайната ми цел е за лятото да падна под 50 кг. Най-добре се чувствам и изглеждам на 48 кг (нисичка съм), но тъй като съм вече на 43 години, и на 50 кг ще съм доволна Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия