Боледуване на децата ни-тема 70

  • 40 387
  • 838
# 525
Офф ужасно е това с гърлото. Моят син също когато го боли не може да спи. Аз давам също Нурофен, ако е крайно нетърпимо, но иначе трахизан и Орофар му действат добре.
Виж целия пост
# 526
Анелия,сетих се и аз за Трахизан,но този път съм останала без.Утре като го заведа ще видя и педи какво ще каже и ще взема,ако трябва.
Виж целия пост
# 527
Имам въпрос към майките от София... Ползвали ли сте услугите на Денонощна детска поликлиника Вела в Лозенец? За инцидентно прегледи или ако има някой с абонамент там?
Моя позната лекарка ми ги препоръча и по принцип никога не ме е подвеждала с мнение и съвет за нищо. Но ми се иска и още мнения да чуя...
Искам да запиша някъде моята Солетка, понеже вече крайно много не ми се занимава с неадекватниците в МЦ, които “замества” ЛЛ на детето, както и с нея самата, ама нея поне ще си я търпя. За нещата свързани и полагащи се по ЗК. Иска ми се да не се налага отново по нощите или извън работно време да се бутам с ромите в Пирогов. Както и да имам винаги поне още едно мнение на което да разчитам.
Приемам и други идеи за детски клиники с абонамент в София, само без Поликлиника България, макар че те са ми най-близо...
Иначе след 6 дни на Клацид заради бронхиолита малчо се оправя. С инхалациите обаче беше кошмарно трудно този път. Почти не кашля вече, сопола за втори път преборихме с правените “бели” капки, няма температура. Отива на към добре най-после. Намерих начин и до края на март да си стои у дома. Пустата ясла бацилна на нея милата явно вече и липсва, а на мен ми се свива сърцето, че ще трябва да тръгне все някога пак.
Ох и от днес сутринта нещо пак ме стяга гърло и понакихвам. А до преди няколко дни и аз бях на Аб... До петък съм в болничен заради нея, нищо чудно да го продължа и заради себе си.
Просто ужасно много ми писна вече от тия болести! Такова чудо никога досега не съм виждала, а имам много близки с малки и големи деца, както и съм работила с такива. А и живея точно до ясла/градина и познавам много персонал и разни родители. Хайде вече да се стопля, да се махнат тия зимни бацили, че вече не се издържа!!!
Виж целия пост
# 528
Супермамa,моите деца бяха с абонамент три месеца и се отказахме. Просто за толкова ни накараха да платим при сключване на договора. В събота и неделя, чакахме по два часа да ни прегледат. Док. Янков е чудесен, но той е постоянно между Пловдив и София и няма гаранция, че ще ви прегледа той. Няма никакво досие на детето, какво и пило и кога и какво е било. Има и много други неща, с които не съм окей и две докторки, чиите умения не искам да коментирам. Ние ходим във Вита 1 при док. Иванова и Вита 2 док. Цокова. Доволна съм много.  Спазват се часовете,  обръща се внимание на децата. Допълнително здравно покрива и изследванията, а във Вела, не.
Виж целия пост
# 529
Скрит текст:
А някоя правила ли е курс с Бронховаксом или респивакс? Кое е по-удачно. Педиатърката иска от 1ви март да почна с бронховаксом, ама до май месец няма ли да е много топло вече, есента може ли да се повтори пак курса. Аз май клоня повече към респивакса, макар че са хапчета и не знам има ли вариант да си ги сдъвква просто.
И аз и дъщеря ми пихме Бронховаксом,аз го пих септември,октомври и ноември като на мен джипито ми каза че мога да направя на пролет още един курс ако имам нужда  и септември отново.А дъщеря ми го пи октомври,ноември и декември.Аз лично съм доволна от приема му и за нея и за мен.
Утре смятах да е пускам вече на ясла,но днес забелязах няколко пъпки,кото все още са си само пъпки,та утре ще е заведа при педиатърката да видим дали след скарлатината няма да се сдобие и с варицелата.
Направо ще откача вече няма грам спокойствие.

А трябва ли да е напълно здрав, за да го започна? Лекарката ми каза, че се почва дори като е болен или на антибиотик. Пише го и в листовката, ама все пак. Тоест няма проблем след три-четири месеца да повторя курса отново? Реално ще го давам март, април, май, ама нали напролет вирусите затихват.. много го натрових тая зима с лекарства Имам позната, която ми каза, че е ваксина един вид и е опасен затова ми е притеснено да го дам, ама май на 1ви ще го почна, засега е само с белезникава хрема, най-вероятно си е бактериална.
Виж целия пост
# 530
Скрит текст:
А някоя правила ли е курс с Бронховаксом или респивакс? Кое е по-удачно. Педиатърката иска от 1ви март да почна с бронховаксом, ама до май месец няма ли да е много топло вече, есента може ли да се повтори пак курса. Аз май клоня повече към респивакса, макар че са хапчета и не знам има ли вариант да си ги сдъвква просто.
И аз и дъщеря ми пихме Бронховаксом,аз го пих септември,октомври и ноември като на мен джипито ми каза че мога да направя на пролет още един курс ако имам нужда  и септември отново.А дъщеря ми го пи октомври,ноември и декември.Аз лично съм доволна от приема му и за нея и за мен.
Утре смятах да е пускам вече на ясла,но днес забелязах няколко пъпки,кото все още са си само пъпки,та утре ще е заведа при педиатърката да видим дали след скарлатината няма да се сдобие и с варицелата.
Направо ще откача вече няма грам спокойствие.

А трябва ли да е напълно здрав, за да го започна? Лекарката ми каза, че се почва дори като е болен или на антибиотик. Пише го и в листовката, ама все пак. Тоест няма проблем след три-четири месеца да повторя курса отново? Реално ще го давам март, април, май, ама нали напролет вирусите затихват.. много го натрових тая зима с лекарства Имам позната, която ми каза, че е ваксина един вид и е опасен затова ми е притеснено да го дам, ама май на 1ви ще го почна, засега е само с белезникава хрема, най-вероятно си е бактериална.
Знам само че при започване нетрябва да има температура.Да водят го вид ваксина,  лошото е че пази само от бактериални инфекции не и от вирусни.Няма да има проблем септември да направи още един курс,даже е препоръчително.То като се стопли времето ще си отидат тия болести и ще дойдат другите.Винаги има какво да хващаме.
Аз е чакам да се събуди и да е водя при педиатърката.Старите 3 пъпки нямат промяна същите са си,но има и доста нови,ще видим какво пак си е хванала,варицела ли е друго ли е......
Дани как изкарахте ноща?
Виж целия пост
# 531
Барби, аз знам, че подобно на риноджермината и бронховаксона е до 2 пъти в годината. Идеята е 3 месеца пие, 6 месеца пази. Пулмоложка ми го изписва неколкократно. Аз лично не съм го давала, но пък втори път ще правя риноджермина. Както казваше една докторка наскоро, повечето от болестите влизат през носа, така че ако осигуриш носа е супер. А иначе и двете не пазят от вируси, ние предния път между курсовете си хващахме по някой вирус, но е факт, че пазеше от стрептокок и стафилокок. Моракселата си я ловеше. А иначе с вярването, че вирусите затихват - някои деца остават здрави цяло лято, други не. Моя опит след 3 години ясла и градина показват - юли е ок, всички останали месеци болести си има.
Супермама, ние ходим в София мед в детското в Люлин, ама ви идва далече. Отново е на късмет, кой ще е дежурен, но да кажем над 80% са адекватните доктори. 90 лв е преглед уикенд, предлагат и нощни прегледи.
Виж целия пост
# 532
Самантиниа,благодаря,че попита.Изкарахме нощта не много леко,защото се събуждаше и премрънкваше,че гърлото го боли.Тая сутрин освен хремата се изкашля сухо няколко пъти.Чакам още малко да видя дали ще излезе гърления секрет,за да видим дали има нещо и тогава ще го заведа при педи.
Виж целия пост
# 533
И ние минахме при личната лекарка тази сутрин. Огледа и обрива и заключи, че няма как да се установи точно от какво е, той доста е и избледнял, да не кажа, че почти е изчезнал. Според нея било вирусен екзантем, но нямало как да се каже с категоричност. Гърлото и е леко червено все още, но освен Дефендил друго за него нямало нужда, че и без това са и много лекарствата. Аз се бях шашнала да не е скарлатина, но според нея било изключено. Не знам вече, в чудо се видях.
За Бронховаксом - дъщеря ми го започна януари и по принцип трябва да го пие и март, но заради бактерията в урината вероятно ще започне Уростим другата седмица и ще пропуснем третия месец Бронховаксом. Миналата седмица във вторник изпи последната доза на Бронховаксома и вечерта вдигна високата температура, гърлото се зачерви и когато спадна температурата излезе обрива. Надали имат връзка, но все пак.
Виж целия пост
# 534
Януари и февруари изкарва по една цяла седмица... събота,неделя кихане после още ден макс два от следващата седмица и вкъщи....вчера киха сутринта покашля веднъж,пратих я дано не се развие нещо😭инхалация даже й направих и Гринтус набързо преди да тръгнем за ясла.
Виж целия пост
# 535
Мими,дано не се разболее.
Apllegarden,щом е избледнял може и от лекарствата да е.
Нашия гърлен секрет се бави,което автоматично ме навява на мисълта,че си развъждаме бактерия.Заведох го при педи,прегледа го,каза,че гърлото е зачервено и кашлицата е от него.Да продължа с Африна в носа и Орофар изписа за гърлото.АБ каза да не бързам да изчакаме секрета и тогава.
Виж целия пост
# 536
И ние се върнахме от педиатърката според нея е варицела все още не са мехурчета,но най вероятно ще станат.
Направо незнам какво да кажа,  до събота бяхме в карантина заради скарлатината сега пак в карантина разади Варицела.
Виж целия пост
# 537
Моя пък е със силно разтройство днес,над 10 пъти и му е лошоо.🥴
Виж целия пост
# 538
Самантиниа,милото детенце.Много е лошо така от карантина в карантина да влиза.
Лайт,да не е лепнал ентеровирус.За разтройство аз съм доволна от Лопедиум,но за мен, за деца не знам става ли.
Омръзна ми вече от болести.От ноември насам нямаме месец без разболяване.
Виж целия пост
# 539
Самантиниа,милото детенце.Много е лошо така от карантина в карантина да влиза.
Лайт,да не е лепнал ентеровирус.За разтройство аз съм доволна от Лопедиум,но за мен, за деца не знам става ли.
Омръзна ми вече от болести.От ноември насам нямаме месец без разболяване.
Дани излезе ли секрета?
Водих е на дерматолог и според нея не е на 100% варицела,заради изпития Панцеф 10 дни най вероятно замаскирва положението.Надявам се утре вече да има ясното,че направо ще откача в неведение.
Моя пък е със силно разтройство днес,над 10 пъти и му е лошоо.🥴
На малката лятото след тежко повръщане и разтройство и помогна Хидросек и ентерол.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия