Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 79

  • 49 981
  • 749
# 285
На 21.03. се записах за ПЕТ-скенер в Дървеница и ми дадоха дата 19.04. Записваха датите в зависимост от телесното тегло - с по-малко такова може да ви дадат по-скорошна дата. Пациентът преди мен бе записан за началото на май, защото беше по-тежък.
Виж целия пост
# 286
Все си мисля,  че колко се чака решават с оглед състоянието и неотложността, не на килограмите, но нищо не може да ме учуди.
Също така, явно за пациенти на Онкологията става по-бързо. Щото ние от провинцията( неспешни), поне 3 месеца си чакаме, като стой та гледай...Същото установих и като бях на последния ПЕТ- за след толкова казваха, че най- рано щяло да стане, на записващите се на място.
Мис, при нас има кардиолог един или два пъти в седмицата и при него се ходи само с едно хвърчащо листче от лекуващия онколог. Ако искаш при друг- с направление от лл, пак можеш да минеш по ЗК. Минавала съм и двата варианта, но за кардиолог не съм плащала, все още.  Но, по време на херцептина е добре поне на два-три месеца да се следи състоянието на сърцето.
Виж целия пост
# 287


Аз ПЕТ досега съм правила само в Токуда и тази година за първи път чаках доста. Предишните пъти ставаше доста бързо. А сега подадох на 21.12., на 16.01.ми се обадиха за 14.02.
Е това е бързо. А в Онкологията колко време се чака?
1 месец горе-долу се чака в Онкологията. Аз правя там. И за сцентиграфията чаках месец, а за ЯМР 2 седмици.
Нали сега са електронни направленията. Как се процедира там - отиваш и казваш, че имаш направление ли?
Простете за тъпите въпроси, но не съм наясно изобщо.
Виж целия пост
# 288
Аз се лекувам в “Надежда”, не съм пациент в Онкологията. Понеже чаках няколко часа да се запиша, ми направи впечатление, че за  спешност и неотложност не даваха по-скорошна дата. Спешните случаи идваха, или от тяхно име идваха, с лекар и като е колега, им даваха по-ранен час. Наистина някои случаи са по-неотложни от други и когато лекарят лично се ангажира да се запише по-скорошен час, не е само за удобство на пациента - така си мисля аз.
А относно записването на конкретна дата спрямо килограмите - в това съм убедена, защото апаратът се калибрира и няма как в един и същи ден да сканират и 50-килограмови и 80-килограмови пациенти.

The Iron Lady, за Дървеница - аз първо отидох и се записах на място,  след това взех направление от личния лекар и възоснова на него ми издадоха от Надежда направлението за Пет-скенера, което ще занеса утре в Онкологията.
Виж целия пост
# 289
Нали сега са електронни направленията. Как се процедира там - отиваш и казваш, че имаш направление ли?
Простете за тъпите въпроси, но не съм наясно изобщо.
Ами аз не съм се възползвала досега от удобството на електронното направление. Иначе, досега отиваш там на място, записваш се и направлението за хирург го носиш 3 дни преди датата и така. Но, аз съм пациент на онкологията и там съм на диспансер.
Виж целия пост
# 290
Хм, това за калибрирането не го знаех, но ми стана интересно- аз се записвам, като им пращам документите по пощата. Като ми се обадят за дата, не са ме питали за килограмите, само на място в насрочения ден...и тогава сме били хора с различни размери, не бих казала, че са ни подбирали?!?
Виж целия пост
# 291
От Сити не дават направление на ръка. Води се вътрешно направление и отива направо в образното по служебната им поща. Може би е така. за да се направи само при тях, а не на друго място, знам ли ги.
Виж целия пост
# 292
Лейди , аз винаги съм носила направление за ПЕТ на ръка, издадено от Ганчева. Вземам от нея - нося долу на регистратурата. И сега беше така - Недев ми даде направление на хартия, амбулаторен лист към него и се качих да ги дам. За КТ и ЯМР не съм разнасяла хартии и си е голямо удобство наистина.
Виж целия пост
# 293
Скоро бях на диспансерен, нищо не ми дадоха на ръка. И аз съм вземала направление от Недев, даде ми на хартия, ама в последната година и малко повече от година има промени.
Сега чакам вече два месеца, няма какво да направя.
Виж целия пост
# 294
Скоро бях на диспансерен, нищо не ми дадоха на ръка. И аз съм вземала направление от Недев, даде ми на хартия, ама в последната година и малко повече от година има промени.
Сега чакам вече два месеца, няма какво да направя.
Странно. Не мога да им хвана вече спатиите в Сити. И с едни жени говорих, от онкологията на втория етаж им дават листа хартия за ПЕТ и си го  входират на образната.Това преди около два месеца време.
Виж целия пост
# 295
И веднъж искат доплащане, следващия път не искат, а по- следващият пак искат. И аз не мога да му хвана края вече.
Виж целия пост
# 296


Аз ПЕТ досега съм правила само в Токуда и тази година за първи път чаках доста. Предишните пъти ставаше доста бързо. А сега подадох на 21.12., на 16.01.ми се обадиха за 14.02.
Е това е бързо. А в Онкологията колко време се чака?
1 месец горе-долу се чака в Онкологията. Аз правя там. И за сцентиграфията чаках месец, а за ЯМР 2 седмици.
Нали сега са електронни направленията. Как се процедира там - отиваш и казваш, че имаш направление ли?
Простете за тъпите въпроси, но не съм наясно изобщо.
Аз съм на наблюдение в Онкологичният диспансер в Младост, от там вече два пъти ми дават направление на ръка за Онкологията в Дървеница и ме записват за след месец и половина. Нямам идея дали това, че съм тежичка е повлияло и са ми дали по-бързо дата, но наистина там часовете се дават според теглото ти. Знам, че има Пет скенер и в Пета градска и не се чака много, но са ми казвали, че е добре Пет скенерите да се правят на едно и също място, а на мен всичките са в Онкологията и по тази причина не съм проверявала на друго място.
Виж целия пост
# 297
И веднъж искат доплащане, следващия път не искат, а по- следващият пак искат. И аз не мога да му хвана края вече.
Ако мине и в зависимост колко хора са мрънкали преди това. Joy
Виж целия пост
# 298
Аз не съм от лекичките, ама на, чакам вече твърде дълго. Междувременно отслабнах с цели 5 кг. Simple Smile За следващ път ще искам направление на хартия и ще вървя в Онкологията. Тук вече е аман, всички минават преди мен.
Виж целия пост
# 299
Малко глупав въпрос,но защо трябва да се крия от слънцето?Не ме предупредиха за това.Също така да питам,може ли да се ходи на козметик по време на химиотерапия?Четох,че от бялата падали вежди и мигли,а аз по принцип съм с микроблогинг,който трябваше да повторя този месец.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия