Домашното насилие – тема №4

  • 148 057
  • 2 309
# 390
Добре де, аз не мога да разбера  как може животът ти или този на детето /недай си Боже/ да струва колкото един или няколко наема. Разбирате ли, сащисана съм. И аз съм сам родител, но с държавната ми работа от 1200лв (чисто), вярно, че имам и издръжка, ама все ще намеря 2 стаи за живеене, за да не съм под риск. Какво жилище, какви 5 лева! Елисейския дворец да е ще се махна!

За много жени е непосилно да намерят жилище и хазаяйн, който ще ги пусне и с малко дете и несигурност дали ще могат да си плащат наема.
Моя позната все още живее в битови скандали защото не знае как и дали ще си намери жилище. Ако имаш и родители на които не им пука нямаш особено голям избор освен да търпиш.
Виж целия пост
# 391
Винаги имаш избор. Винаги. Можеш да потърсиш подкрепа, има организации. Може да помолиш приятелка - не е срамно, да поживееш у тях. Отделно - трябва да почнеш работа и да имаш доход. И т.н.
Виж целия пост
# 392
Разбира се, че винаги има избор.. и той трябва да се прави още преди да се случи да попаднеш на насилник. Затова трябва да възпитаваме дъщерите си, че образованието и независимостта са най-важни, да учиш и винаги да зависиш първо от себе си. Естествено, никой никога не е застрохван, знам истории, където насилникът успява да разори преди това жертвата, дори да продаде наследството от родителите й...
Виж целия пост
# 393
Скрит текст:
Добре де, аз не мога да разбера  как може животът ти или този на детето /недай си Боже/ да струва колкото един или няколко наема. Разбирате ли, сащисана съм. И аз съм сам родител, но с държавната ми работа от 1200лв (чисто), вярно, че имам и издръжка, ама все ще намеря 2 стаи за живеене, за да не съм под риск. Какво жилище, какви 5 лева! Елисейския дворец да е ще се махна!
За много жени е непосилно да намерят жилище и хазаяйн, който ще ги пусне и с малко дете и несигурност дали ще могат да си плащат наема.
Моя позната все още живее в битови скандали защото не знае как и дали ще си намери жилище. Ако имаш и родители на които не им пука нямаш особено голям избор освен да търпиш.
[/quote]

Не, не - има избор. Винаги има избор. Единственият начин да нямаш избор е като дойде "онази с косата". Тогава  няма как да се върнеш към живота, продължаваш да си "търпиш" в отвъдното.
Иначе, не е необходимо да е голяма квартира за 800лв.
Има гарсониери,  стаи, ако трябва с хазяи, които съвсем не са скъпи. Пак казвам, с държавната заплата да бях (май само БАН са с по-ниски заплати), все ще отделя сума за малък наем.
Приятелка беше за 500 лв.  в апартамент с 3 /три/ стаи и кухня, баня и отделна тоалетна. В Младост, срещу Окръжна болница, тоест ТОП-място, близо до центъра, на 3 минути от всички автобуси за/от центъра.
Мои приятели са в идеален център с хол, спалня, баня и кухня за такива пари.
Има.
Просто трябва да се намери.
Да не говорим, че отсреща живее възрастна жена с 2 стаи, хол и кухня отделно, мокро помещение, килер и 2 балкона. Подозорам, че, ако се предложи за майка с малко дете, бягаща от насилник и пари няма да вземе. Убедена съм.
Но, да кажем 100 лв.
Има и кризисни центрове.
Има.. абе... няма начин да няма начин!
Просто така е по-лесно. И после децата страдат. За тях ми е жал. И яд. Те наистина нямат избор. Освен, ако социалните не се задействат и не ги махнат насилствено от тази вредна среда. Ама пак ще са със смачкана психика.
Виж целия пост
# 394
Аз пък не мога да си представя какви са тези родители, на които не им пука за живота на детето им и внуците. Значи някой ще я тормози, децата ще гледат и разбират, тя ще седи в отровна атмосфера.
А баба и дядо как спят спокойно, как си пият вечер ракията?
Виж целия пост
# 395
Ами седят някак и си въобразяват че всичко е наред.
Бай дъ уей, въобще НЕ СИ мислете да казвате, че се развеждате на бъдещите хазяи!!! Аз така изтървах 3 квартири, че и повече! Фактите говорят. Хората съвсем не са толкова мили и съчувстващи.
Виж целия пост
# 396
Аз пък не мога да си представя какви са тези родители, на които не им пука за живота на детето им и внуците. Значи някой ще я тормози, децата ще гледат и разбират, тя ще седи в отровна атмосфера.
А баба и дядо как спят спокойно, как си пият вечер ракията?


Ами, явно са същите трашове като насилника.
Виж целия пост
# 397
Говорихме и ще се развеждаме по взаимно съгласие. Подадохме молба и сега си замина за родния град. Не е създавал проблеми, но нещо надушвам друга жена. Може и там да го е стягал чепикът.
Виж целия пост
# 398
Говорихме и ще се развеждаме по взаимно съгласие. Подадохме молба и сега си замина за родния град. Не е създавал проблеми, но нещо надушвам друга жена. Може и там да го е стягал чепикът.
Ако има друга жена, вместо да ревнуваш, отивай да и благодариш.
Виж целия пост
# 399
Много се радвам! Наличието на друга жена почти винаги омекотява глупостите впоследствие Simple Smile Тя да му бере гайлето занапред, както се казва.
Виж целия пост
# 400
Аз от две три години буквално се моля на Вселената за друга жена! Обаче оня се е вкопчил в идеята, че аз трябва да съм жената. Надявам се да му мине някой ден.
Виж целия пост
# 401
Ами като ти трябва да си жената и така те вижда като единствената не може ли да се държи нормално поне? Не мога да схвана на някои хора какъв им е точно проблемът и защо идеята им за любов е да тормозят, а не да правят човека щастлив......

Ако разбера, че бившата на някого, който е с мен е изживяла насилие с него яко ще се уплаша и ще избягам от него. Винаги ли насилникът е такъв с всички? Тоест има ли възможност да бие първата жена, а втората не? Как звучи само...
Виж целия пост
# 402
Няма никаква логика при него! Едно кафе да пием, да си кажем две приказки като хората - и той веднага приема, че съм "легнала" и почва да ме тъпче.
Насилниците са насилници винаги. С моя се хванахме млади и не беше имал връзка със съжителство, в която да си прояви рогата.
Виж целия пост
# 403
А защо пиете кафе? Аз (дори без физ. насилие) спрях абс. всякакви контакти навремето и с години не бяхме се виждали с бившия ми мъж. Сега вече и на двамата ни е вече все едно ще се видим ли или не. Нямаме проблеми. Време само трябва Simple Smile Ако беше ме някога ударил, щеше да ме види точно никога.
Виж целия пост
# 404
Вече и това не правим. Предполагам, моя слабост. Костваше ми много да се измъкна от влиянието му. Стъпка по стъпка. Не съм го виждала от... три седмици. Юху!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия