Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 63

  • 22 500
  • 753
# 390
Сега и аз да дам моите не 5, ми пейсет стинки по въпроса. Ще гледам да съм по-кратка, тъй като си имам дар слово.
Скрит текст:
Първо да кажа, че този форум не е анонимен и всеки, който пожелае може да гледа/пише/чете във всяка една тема, като при това негово действие, същият този оставя следа с писанията си. Аз лично заставам зад всяка една моя дума, която съм написала в този форум. Казвам в този форум, не само в тази тема. Както аз имам свободата да чета публикации където ми е кеф и на който ми е кеф, така и всички останали могат да прочетат всички мои публикации в този форум! Мога да правя/да правят и другите/ скрийншотове, да цитирам, да ме цитират и всички действия изобщо, които позволява форумът.
Тъй като съм безпристрастен и прям човек, казвам всичко, което мисля. Всяка една от нас /и Джерко, че ни е едно момченце/ тук в темата има своите проблеми, заболявания, диагнози. Всяка една от нас търси решението им. Да не си мислят някои потребителКи, че само и единствено те имат и други здравословни проблеми. Няма да давам примери, защото тук е пълно с такива, стига да има кой да чете. Лично за себе си съм споделила тук може би 1/3 от здравословните проблеми, които съм имала/имам в живота си. Несподелените съм преценила на този етап, че ще останат такива.
Изключително много мразя да ме правят на маймуна, не съм го позволявала, няма и да го позволя. И тъй като, както казах по-горе, че заставам зад всяка моя дума, се заех в изминалата вечер да попрегледам написаното от потребителката в червено в годините назад. Извадила съм доста интересни публикации, но ще ги постна по-нататък, когато систематизирам всичко. Едно разбрах от прочетеното дотук - тя е имала "красива" ИР, да не кажа и преддиабет с КЗ  5,77 на гладно и инсулин 57 и 27 на 1 и 2 час още от далечната 2017 година, но не само, че не е направила нещо за това, ами и "не мога да се откажа от въглехидратите". Не може някой да ми твърди, че "всичко е направил, за да свали" и да прочета, че едно от "всичките направени неща" са: "изядох 7!!! филии с лютеница". Ай, много сА извинявам.
Продължавам да чета, когато съм свободна и когато систематизирам инфото, ще го предоставя.

Ох, Шарпи, напълно разбирам защо си ядосана. Аз затова вече съм много пестелива и някак усещам понякога като ме ментят. И вече пращам да се чете и всеки да поеме пътя и отговорността си. Неслучайно често казвам на хората тук да си преразгледат режима. Наскоро Ашли, ако не се лъжа имаше проблем, преразгледа го и откри, че повечко мазнини консумира.
Лъжата, манипулацията я мразя и аз.
Тук е имало случай на потребителки /за две се сещам/да твърди, че била много дълго на режима, но по другите теми да пише обратното и как този режим не мисли да го почва. Изгубих един тон време в разговори и съвети.
Противоречиви мнения и постове ми олекват и ме отказват да пиша с такива хора, защото ми е загуба на време и енергия.
И в реала съм имала такива случаи. Обяснявам, мъча се. И уж почва, ама и един ден не издържа и каза, че не за нея. След месец написа гнусната си лъжа във фейса в група за ир или на узунов, не помня, че е била 2 месеца и не била свалила нищо. В приятели ми е, излизат тия неща. След дни направи същия коментар и я скастрих защо лъже, при положение, че точно един ден беше и се отказа. Млъкна, оттогава много не ме харесва. Joy
Хубаво е да се казва истината, защото само чрез нея отсреща биха ни били от полза. Ако се проси вълшебно хапче или лелеем просто за внимание е лошо, но и това се разбира в един момент.
И да ни лъжат, реално не лъжат нас, лъжат себе си и така няма да се получи правилната помощ и правилния съвет.
Аз също съм имала стрес в живота си, проблеми много + хормонални такива, но никога не съм излъгала как съм се хранила. Стреса ми е влияел, но и храната, защото аз съм била неправилно възпитана и нищо не съм знаела.  Защото точно благодарение на това, че си казах истината в този форум преди години за това как се храня, как съм отгледана и възпитана, получих конкретни и много ценни  съвети. Съвети, които в началото не приех /ма как ша ям месо и яйца бе/ , но ми обясняваха до откат, даваха примери със себе си. И стана ясно, че щом аз съм дебела и болна, значи ми има нещо на веганския режим, примесен с вегетариански и емоционално хранене на боклуци. Така бях. 2 седмици само леща, пълнозърнест ориз, хляб, картофи, неща, които мислех, че са полезни, защото са растения ме докараха да ми падне пердето /инсулина/ и да се натъпча или със сладко или с месо и после да се мразя, че съм яла месо, торта, яйца или сирене и т.н.
А ако се бях появила тук, да излъжа и да кажа, че сладко не ям, тесто не ям, аз съвет, който да ми е от полза нямаше да получа.
Както се казва в Библията - Истината те прави свободен Wink
Виж целия пост
# 391
Здравейте момичета. Моля за малко помощ. Изчетох доста от темичката ви, тъй като мисля така или иначе да минавам на НВ-ВМХ. На 45 години съм, последните две години качих близо 15 килограма без да съм променила храненето. Доста сланинки около корема се натрупаха и не мърдат.От три месеца започнах стабилно с тренировки и балансирано хранене, броя калории, но сантиметри и килограми не мърдат. Загуба на тонус, моменти в които рязко ми пада кръвната захар и едва успявам да остана в съзнание. Към момента не пия медикаменти, от години съм с висок холестерол, но ЛЛ освен хапове друго не предлага. Ноември холестерола беше 9 . Много ще съм благодарна, ако дадете мнение, защото личната не ме праща на специалист, а аз си се притеснявам.
Виж целия пост
# 392
Love you, Елора Purple Heart
На лъжата краката са къси! Wink
Виж целия пост
# 393
Fotokod, да зле съм с тия мутации и сега ме хвана яд като бях бременна колко стриктна бях, а после оставих всичко метилирано. Обаче поне това, което Сигридов препоръчваше си беше много скъпо. За Б12 няма да ме разберат. Те едвам ми пускат нормално Б12…. Писах в групата за тромбофилия. Може би ще пиша и на Русев. Трябва да си обърна внимание. Това, че може да има връзка с психическото здраве и с инсулина ме ядоса само, че не съм го погледнала в Гугъл и не съм се сетила. Метформинът го пия от скоро. Явно ще си трябва метилиран Б12…. няма как.
Елора, ще си позволя да коментирам, защото до някъде усетих, че коментирате мен и ме причислявате в групата на нечестните. Тук не се познаваме. Мен поне не ме познавате. Няма как да напиша всичко за 10 год назад. Да, наистина тези 10 год съм била нон стоп на диети, но и съм имала и моменти на преяждане. Преди тези 10 год аз бях 50 кг и ядях изключително здравословно. Не обичах дори шоколад. От там може да е объркващо. Човек като не е пил такива лекарства, които ти действат на апетита много няма как да разбере как от един шоколад на година може да минеш на един всеки ден за 2 седмици примерно. И после поредната диета за няколко месеца. Всичко при мен беше йо йо ефект. Качвах лесно. Свалях много трудно. Разбира се, че съм бъркала. Никой не е перфектен. Ето сега гледам да се поправя. Имам и вяра и мотивация. Никога до сега не бях сваляла толкова кг и това мотивира много. Колкото до изследванията ми на лични съм пратила всичко барабар с имената ми на Nevena.  Тя може да каже дали съм скрила нещо. Всички тук имаме болести и проблеми, за които също не ни се говори или сме чувствителни на тази тема. Аз съм от хората, които преди да съдят някой го опознават. И толкова от мен по темата. Ако искате не ме четете ако ви дразня. Ваше право е.
Виж целия пост
# 394
Здравейте момичета. Моля за малко помощ. Изчетох доста от темичката ви, тъй като мисля така или иначе да минавам на НВ-ВМХ. На 45 години съм, последните две години качих близо 15 килограма без да съм променила храненето. Доста сланинки около корема се натрупаха и не мърдат.От три месеца започнах стабилно с тренировки и балансирано хранене, броя калории, но сантиметри и килограми не мърдат. Загуба на тонус, моменти в които рязко ми пада кръвната захар и едва успявам да остана в съзнание. Към момента не пия медикаменти, от години съм с висок холестерол, но ЛЛ освен хапове друго не предлага. Ноември холестерола беше 9 . Много ще съм благодарна, ако дадете мнение, защото личната не ме праща на специалист, а аз си се притеснявам.
Привет.
ИР има със сигурност. Казваш, че броиш калории, сподели с какво се храниш. Хипогликемиите са ужасно нещо, и аз минах през тях. Кажи едно твое меню, за да видим дали има нужда от корекции. Добавки приемаш ли някакви?
Виж целия пост
# 395
Тази HOMA не е вярна.  Спрямо издледванията на глюкозата и инсулина, трябва да е 1.49
Имаш  отклонения в стойностите на втори час, но предвид възрастта, може да е типичната ИР за перименопауза.
А щом започваш да трупаш в средната част, това също е показател.
Напиши с какво се храниш, да видим. Броенето на калории в тази възраст не е най-правилната тактика.
Трябва ти много протеин. 2-3 гр на кг активно тегло.
Виж целия пост
# 396
Здравейте момичета. Моля за малко помощ. Изчетох доста от темичката ви, тъй като мисля така или иначе да минавам на НВ-ВМХ. На 45 години съм, последните две години качих близо 15 килограма без да съм променила храненето. Доста сланинки около корема се натрупаха и не мърдат.От три месеца започнах стабилно с тренировки и балансирано хранене, броя калории, но сантиметри и килограми не мърдат. Загуба на тонус, моменти в които рязко ми пада кръвната захар и едва успявам да остана в съзнание. Към момента не пия медикаменти, от години съм с висок холестерол, но ЛЛ освен хапове друго не предлага. Ноември холестерола беше 9 . Много ще съм благодарна, ако дадете мнение, защото личната не ме праща на специалист, а аз си се притеснявам.

Хм, ХОМА я изчислих 1.50. Откъде 7 и нещо или бъркам?

Кръвната ти захар е перфектна. С инсулин има лек проблем, защото след 1 час се качва вместо да пада. На гладно е приличен, като идеално е под 5, но малко хора го постигаме винаги.

Вит Б12 как ти е? Щитовидните не са оптимални май. Т4 и Т3 са към долна граница, а ТSH е над 2 и доста над 2.

Д3, б12, фолат и селен си струва да тестваш.

За мене наднорменото ти тегло не е от ИР. Ако я имаш е много лека.

Високият холестерол и липса на тонус сочат към нисък В12, но не е задължително. Омега 3 пиеш ли? Колко и какви мазнини ядеш.

На авитаминоза ми прилича.
Виж целия пост
# 397
Благодаря за коментарите момичета. Не пия никакви добавки. Последните месеци хранене. Закуска- 40 гр.овесени ядки, пет грама ленено семе,100 гр. кисело мляко,ябълка,  обяд- месо на скара около150 гр., пълнозърнест лаваш 60 гр., зелена салата , сл. чай с 10гр. мед, вечеря същото като обяд , без лаваша. Когато е нещо готвено за семейството вечерям от него без хляб. Била съм на НВ - ВМХ и имах страхотни резултати, този път реших да пробвам балансирано, заради холестерола, но колкото повече ви чета, май въглехидратите повече го надуват. Ще пусна още едно изследване то е от началото на месеца , там хома индекса е друг. По принцип съм спортна натура, обичам да тренирам. Към момента редувам кардио или силова от по 30-40 мин .  Ще пусна и витамините, след като Ви изчетох ми стана ясно, че и добавките ще започна, само да се ориентирам, какви да взема.
Виж целия пост
# 398
Сергееева, липидния ти профил е зле.
Много са ти високи триглицеридите. Трябва да ги свалиш под 0.6 LDL също е висок, за сметка на нисък HDL.
Аз съм фен на по-високи холестероли по принцип, но твоите не са ОК.
Правилно си се ориентирала, че В вдигат холестерола.
Можеш да спазваш ВМ режим, като основния източник на М да са от зехтин и авокадо.
Закуската трябва да е протеин(основно) и мазнина, а не овесени ядки и т.н.
Аз упорито си рекламирам яйчената закуска из форума, но разбрах, че за хора с жлъчни проблеми не било добре. Ако не си от тях, давай смело с яйцата.
В къщи се изяждат 8 кори на месец(имам абонамент към ферма), и моя холестерол не мърда над 4.4.
Което ме подсеща- Невенке, може ли B12 да му пречи да го вдигна този холестерол? Щото си подновявам пръскалката на Better You постоянно, и все си пръскам.
Виж целия пост
# 399
Според мене не е от Б12. По-скоро е от зехтина и авокадото, както и яйчената закуска. Я ги метни да ги видим кое им е ниското!

За жлъчката - тук писа дама без жлъчка, която е на такъв режим и няма проблеми. Ключовото е да не се полива храната с мазнини. Яйца тя ядеше без чревни проблеми. И на нея бяха казали да не яде мазно.

Триглицеридите се качват от ВХ.
Виж целия пост
# 400
Cipnus_i благодаря за коментара. Ами личната ме разколеба да си мина пак на НВ-ВМХ. Там проблема ми е с полезните мазнини. Авокадо, маслини зехтин и 80% от зеленчуците не ям , но го до карвам от месо, риба, яйца , зряло сирене и кашкавал. Дъщеря ми е с резистентна епилепсия и беше на кетогенна диета. Точно покрай нея изкарах на режима година и половина, но пуста лакомия хайде това да кусам, онова да кусам и влязат ли брашното и захарта става лошо. Посоката я знам, само че вече ще е здраве- визия , а не просто , за да отслабна. Аз по принцип не закусвам,вкарах закуска заради този режим , който уж исках да е балансиран  и мога спокойно да мина с две хранения в 12 и в 18 часа . Пуснах изследвания , защото се познавам и усещам, че организма ми има проблем. Искам здраве без тежката артилерия от лекарства. Наистина сте дали страхотна информация във форума и продължавам да чета, за да съм наясно, какво правя и защо и да е по правилния начин.
Виж целия пост
# 401
Здравейте! Предстои ми натоварване с глюкоза и лекарят ми е пуснал трикратно изследване на кръвна захар и инсулин на гладно и на 2 час. Чудя се дали да пусна все пак и инсулин след 1 час, вие какво бихте ме посъветвали?
 Също така разбрах, че имам допълнително здравно осигуряване, но въобще не съм наясно какво се изисква, за да се възползвам от него и да ми бъдат поети изследванията. Ако има някой, който знае как стоят нещата, моля да ми пише.Благодаря!
Виж целия пост
# 402
За здравното се свържете с компанията.
С за инсулина задължително на трите боцкания.
Виж целия пост
# 403
Благодаря, Елора!🌸
Виж целия пост
# 404
Трябва да си видиш твоите условия какви са, варианти за ДЗО има много и най-различни. Някои не покриват почти нищо, а други включват каквото си поискаш. Най-често за да покрият лечение или изследване, трябва да е назначено изрично от лекар но пак трябва да си провериш какво точно ще трябва да представиш. Може и да работят с определени лаборатории или клиники и дори да не плащаш и да чакаш да ти възстановят а само да покажеш че си застрахована в съответната компания.
А за инсулина не го разбирам това, така и така ще те бодат и на първия час заради кръвната захар, не е заради ограничение в здравната каса защото тя и без това не поема инсулина така... Аз бих поискала и на първи час да изследват,  у нас поне изследванията не са толкова строго повечето само лекарят каквото каже. Все пак не е нещо дето можеш да изследваш често.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия